Labdien. Man ir ūdens bruņurupucis nonācis mantojumā. Ir akvārijs, ūdens sildītājs un iekšējais filtrs. Bruņurupicim esot bērnība maz kalcija bijis, tāpēc bruņas ir deformētas. Sakiet kā es varētu glābt situāciju. Ir nepieciešams kalcijs un UV lampa. Bet lampas cik redzēju ir vismaz 3 veidi, kā lai zin kura ir pareizā un piemērotākā? Un cik bieži jādod kalcijs un kāds? Un cik bieži jāliek zem UV lampas? Ko es varētu lietas labā darīt?

Labdien!

Deformētu bruņu un skeletu izlabot nav iespējams, bet ir iespējams nepasliktināt veselības stāvokli nākotnē. Bruņas deformācija var rasties ne tikai no kalcja trūkuma un UVB staru trūkuma, bet arī no nepareiza uztura.

UVB lampa jānovieto virs sauszemes, lai bruņurupucim izlienot no ūdens, tas var pasauļoties zem lampām. Ieteicams virs sauszemes blakus UVB lampām izvietot arī sildlampu, kas īpaši svarīga vēsajos gada mēnešos. Iespēja bruņurupucim izžāvēt bruņu var glābt bruņurupuci no mīkstas bruņas un bruņu puves. 

UVB izvēlas, skatoties no akvārija augstuma. Ja lampa atradīsies līdz 20 cm virs bruņurupuča, tad izvēlēties UVB 5.0 jeb UVB 100. Ja austums ir virs 20 cm, tad izvēlēties UVB 10.0 jeb UVB 150.

Kalciju var piebarot dažādi. Pilmkārt, barojot bruņurupuci ar profesionālu sauso barību, kalcijs un D3 jau būs barībā. Gaļas, garneles (svaigas un kaltētas), dārzeņus, salātus dodam kā papildbarību reizi nedēļā. Pieaugušus ūdens bruņurupučus ieteicams barot 3-4 reizes nedēļā. Otrkārt, kalciju var piebarot, ūdenī ieliekot sēpijas kaulu. Bruņurupucis sajutis vajadzību pēc kalcija, varēs sēpiju pagrauzt. Tas arī labi knābja nodeldēšanai, kas nepareiza uztura dēļ bieži vien ir pāraudzis.

Svarīgākais, ko jūs varat šobrīd savam bruņurupucim palīdzēt, ir nodrošināt to ar piemērota izmēra akvāriju, gana lielu salu, lai pruņurupucis var pilnībā izlīst uz sauszemes un izžāvēties, ievietojiet virs sauszemes UVB un sildlampu un nodrošiniet bruņurupuci ar pilvērtīgu un uzturvielām bagātu uzturu.