Sveiki vēlreiz! Es nevaru nolikt terāriju vietā kur kaķis nevar uzlekt. Vai viņi pieradīs pie viens otra? Cik maksā barība, vitamīni, visa barošana mēnesī? Cik bieži jākopj terārijs? Kā viņš nokārtojas, kā to tīrīt?

Labdien vēlreiz!

Kaķim sākotnēji viennozīgi būs interese par terāriju un tā iemītnieku. Novietojiet terāriju tā, lai kaķis nevar uzlekt uz jumta, jo kaķa svars un iespējama vēlme ar nagiem uzplēst jumta sietu var šo vietu iznīcināt. Ja nepieciešams, uzlieciet vai uzbūvējiet kādus šķēršļus, lai kaķis uz šī sieta netiek. Jums promesot, var notikt nelaime, kaķis var uzplēst sietu un iekrist terārijā, savainojot ķirzaku un sevi un sabojājot terāriju.

Ja izņemat hameleonu ārpus terārija, vienmēr pieskatiet, lai kaķis netiek tam klāt. Tīri aiz ziņkāres vai pakļaujoties mednieka instinktiem, kaķis var būt vēlme izpētīt ķirzaku ar nagiem un zobiem, un tas ķirzakai var beigties letāli. Ikreiz, kā darbojieties ap terāriju vai hameleonu, kaķi ieteicams (vismaz sākuma periodā, līdz esat pārliecinājusies par kaķa reakciju) izlikt no dotās istabas uz to momentu.

Hameleoni ir insektavori, paretam apēdot arī kādu zaļumu. Vidēji nedēļā hameleons var apēst vidēji 20 circeņus vai 12 prusakus vai 10 miltu tārpus vai 4 zoofobus. Barošanas daudzums un biežums atkarīgs no hameleona vecuma. Pērkot Dino Zoo tīklā, mēnesī kukaiņi izmaksās ap 15 Eiro. Pērkot no privātajiem audzētājiem, tas varētu izmaksāt nedaudz zem 10 Eiro mēnesī. Vitamīnus ieteiktu Nekton Rep Calcium+D3 un Nekton Rep Multivitamin vai Nekton MSA. Šie vitamīni dodami līdz 3 reizēm nedēļā, katra burciņa maksā ap 7,99 Eiro un ilgst vismaz 4-6 mēnešus. Var izmantot arī Zoomed vai Exo terra vitamīnus, bet tā kā tie nav tik profesionāli, tie būtu izmantojami pie katras barošanas. 

Izkārnījumus no terārija, kas atradīsies ne tikai uz zemes, bet arī uz augu lapām, ieteicams notīrīt ik pārdienas un reizi trijos mēnešos ieteicams izjaukt visu terāriju, visu izdezinficējot un izmetot vecos pakaišus. Dzīvos augus noskalot zem tekoša ūdens, bet pašu terāriju un visas dekorācijas un zarus ieteicams dezinficēt sālsūdenī vai sodas ūdenī. Sāls un sods iznīcina visas kaitīgās baktērijas, kas varētu šo trīs mēnešu laikā savairoties terārijā.

Katru dienu ieteicams vien apsmidzināt terārija sienas un terārija interjeru, lai uzturētu nepieciešamo mitruma līmeni terārijā un hameleonam būtu iespēja padzerties.

Ar cieņu, 

Rāpuļu speciāliste

Zane Zagorska