Labdien!kāda barība būtu ieteicama litoria caerulea ? kur var iegādāties? Ja tie ir circeņi vai viņi rada skaņas un vai tiem nav nekāda sevišķa smaka? vai ir iespējams iegādāties dzīvo barību un veidot šīs barības koloniju lai nebūtu visu laiku jāiegādājas viņa?

Labdien!

Litorijas var barot ar cireņiem un prusakiem. Tārpi nav ieteicami. Gan circeņus, gan prusakus var turēt un pavairot arī mājas apstākļos, lai gan circeņus turēt un pavairot ir visai pagrūti un tie ir visai skaļi, īpaši esot jau vairākos desmitos. Circeņus iepriekš pasūtot, var iegadāties vairumā Dino Zoo veikalu, prusaki pieejami tikai no privātpersonām.

Circeņiem pavairošanai būs nepieciesamas vairākas palielākas kastes, pirmajā ielaižot pieaugušos circeņus, kas dētu olas. Olu dēšanai kastē ievietot ar tīkliņu pārklātas, ar zemi pildītas kastītes. Otrā kaste jāsagatavo, kur ielikt olu kastītes un kur turēt jaundzimušos circenīšus. Nav ieteicams tos atstāt ar vecākiem, jo nenodrosinot visus ar pietiekami daudz barības, vecākie var sākt medīt un ēst mazākos circeņus. Circeņus nepieciešams piebarot ar dažādiem augļiem, dārzeņiem un proteīnu. Tāpat tie mīl teplas temperatūru ap 26 gradiem. Circeņu tēviņi skaļi circina, īpašas smakas nav, ja vien vismaz reizi nedēļā kukaiņu kastes iztīra. Lielākais mīnus circeņu pavairošanā ir laiks, kas paiet no olu izdēšanas līdz kukaiņa brieduma sasniegšanai (aptuveni 6 mēneši).

Prusaki ir nedaudz vieglāk pavairot. Nepieciešama vidēji liela kaste, tajā saber skaidas vai koku mizas. Saliek vairākas slēptuves. Kolonijas uzsāksanai nepieciešami vismaz 6 abu dzimumu pārstāvji. Vairoties tie var sākt uzreiz vai pēc kāda laika, ņemot vērā to vecumu un dzīves apstākļus. Barot ar dažādiem augļiem un dārzeņiem, nodrošināt arī ar proteīnu. Laikus neiztīrīti var sākt smirdēt. Skaņas nekādas neizdod.