Sveiki. Vai Dino zoo veikalos kādreiz parādās tā sauktie bārdainie "pūķi"? Cik noprotu, bārdainā agāma nav īsti tas pats un atšķiras pēc uzvedības. Kā arī gribētos rāpuli, ko vieglāk paņemt rokās.

Labdien!

Bārdainas pūķis ir nepareizi tulkots nosaukums no angļu valodas bearded dragon, kas pareizi latviski sauktos bārdainā agāma (zinātniskais nosaukums Pogona vitticeps). Ja vien nedomājat Chlamydosaurus kingii jeb angliski tā saukto frilled lizard, kura Latvijā nav pieejama. Ieteiktu atrast interesējošās ķirzakas zinātnisko nosaukumu, jo dažādām ķirzakām dažādās valodās nosaukumi var krasi atšķirties.

Visas ķirzakas, kas angliski vai krieviski tiktu sauktas par pūķiem, latviski būtu visu sugu agamīdi un varāni. Dažu sugu agamīdus Latvijā var iegādāties, bet varānus Latvijā bez speciālām atļaujām turēt ir aizliegts.

Bārdainās agāmas selekcijas rezultātā ir izveidotas dažādas. Atšķiras to krāsojums, izmērs un ādas struktūra, kā arī raksturi ir iespējami atšķirīgi.

Latvijā būs pieejamas bārdainās agāmas, arī vairumā Dino Zoo šīs agāmas ir pieejamas.

Runājot par bārdaino agāmu raksturu, pareizi audzinātas agāmas gandrīz vienmēr būs viegli ņemamas rokās, bet vienmēr jāatceras, ka jebkura ķirzaka nav suns, kaķis vai kāmītis un cilvēks tām ir vairāk kā barības avots, nevis kompanjons. Ņemšana rokās tamdēļ ir jāpieradina lēnām un pakāpeniski, neradot dzīvniekam lieku stresu un nekad ilgstoši ķirzakas, īpaši agāmas, neturēt ārpus terārija, jo istabā bieži nav tik silts kā terārijā, kas liek ķirzakai atdzist un palikt apātiskai un arī ilgstoša UVB apgaismojuma trūkums nav vēlams ķirzakām.