Šķirnes apraksts

Papilons ir mazs elegants sunīts ar skaistu taisnu, zīdainu apmatojumu,  viņa “preču zīme” ir skaistās ausis, kas atgādina tauriņa atvēztos spārnus, ka arī skaistā kuplā aste.

Varētu domāt, ka šie mazie “taurentiņi” ir klasiski klēpju sunīši, taču nebūt nē, šie nav suņi, kuri laiski sēdēs saimnieka klēpī, bet gan darbosies, izrādīs ziņkāri par visu apkārt notiekošo.

Papilons pēc sava intelekta tiek ierindots pirmajā desmitniekā starp visām šķirnēm. Neskatoties uz mazu augumu, papiloni veiksmīgi startē dažādās sporta sacensībās, kas daudz izsaka par viņa personību, par viņa drosmi, gudrību, par viņa mīlestību pret saimnieku. Mēdz teikt, ka papilons ir mazs sunītis ar lauvas sirdi. Izvēloties mazo “taurentiņu”, jāpievērš uzmanība, vai kucēnu vecākiem ir veiktas pārbaudes Pattella Luxation, šī ir visbiežāk satopamā problēma šiem mazajiem sunīšiem, kā arī jāpievērš uzmanība lai kucēnu vecākiem ir pārbaudītas acis – arī  sastopamas problēmas.

Atcerieties – papilons nekad nederēs cilvēkam, kam ir maz laiks nodarboties ar viņu, jo sunītis ir ļoti aktīvs un prasa pret sevi ļoti lielu mīlestību un to viņš dāvā savam saimniekam pretī ar uzviju.

Avots: www.ventspilsdog.com/