Atpakaļ

Bavārijas asinspēdu dzinējsuns

No citiem līdzīgiem suņiem bavārieši atšķiras ar kalsnu, tomēr spēcīgu miesasbūvi. Šie četrkājainie kalnu taku lodātāji veidoti, krustojot dažnedažādus gan medību suņu šķirņu pārstāvjus, gan vietējos krančus. Un gala rezultāts iznācis brīnišķīgs – uzticams, mierīgs un mīļš dzīvnieks, kurš apveltīts ar izcilām spējām veikt savus darba uzdevumus.

Šķirnes vēsture

Šķirnes vācisko nosaukumu Bayrischer Gebirgsschwesshund varētu burtiski tulkot kā Bavārijas kalnu sviedru suns. Angliskais (un arī daudzu citu valodu) nosaukums vēsta, ka tas ir bavāriešu kalnu dzinējsuns. Latvijas valodnieki pacentušies šķirnes nosaukuma oficiālajā latviskojumā ietvert šo suņu darbības (izmantošanas) specifisko veidu.

Bavārijas kalnienēs medniekiem nepieciešami īpaši dzinējsuņi. Uz akmeņiem ar dzīvnieku pēdu izsekošanu tā paknapāk – uz klintīm nospiedumi nepaliek. Tāpēc zelta vērtē ir suns, kurš apveltīts ar izcilu ožu, turklāt ir samērā mazs, taču veikls un manevrētspējīgs. Vēl kāda būtiska īpašība – šis suns pēdas dzen, nevis iedūris purnu zemē, izsekojot dzīvnieku pēdu pa pēdai, bet gan ostot gaisu un tādējādi spējot izvēlēties taisnāko starp klintsbluķiem atrodamo ceļu. Turklāt necenšas vienā vīlē tikt pirmais pie vajājamā zvēra, bet gan ik pa gabaliņam pagaida savu saimnieku, rejot darīdams zināmu savu atrašanās vietu.

Šāds izcils odējs ir neatsverams, izsekojot aizšautu medījumu, arī mežā. Jo sevišķi ja šautais meža kustonis nav atrasts, bet metas jau tumšs, suņa spēja izsekot asinspēdu ir ļoti būtiska. Nu, kaut vai tāpēc, lai neveiksmīga šāviena rezultātā medījumam nenāktos neatrastam un žēlastības šāvienu nesaņēmušam vairākas dienas mocīties agonijā.

Bavārijas asinspēdu dzinējsuņi ir tipiski pēddziņi. Ja ielūkojas vēsturē, tad līdzīgi četrkājainie mednieki Rietumeiropā bijuši sastopami jau viduslaikos. Bavāriešus mēdz salīdzināt ar Svētā Huberta dzinējiem un, protams, arī ar tuvākajiem radiniekiem Hannoveres asinspēdiniekiem. Zināma līdzība saskatāma arī ar itāļu, čehu un austriešu putnusuņiem.

Šķirnes apraksts

Iespējams, raibo asiņu dēļ šie suņi ir tik universāli izmantojami. Mūsdienās viņi sekmīgi strādā gan briežveidīgo, gan lapsu un pat bebru medībās.

No citiem līdzīgiem suņiem bavārieši atšķiras ar kalsnu, tomēr spēcīgu miesasbūvi. Šie četrkājainie kalnu taku lodātāji veidoti, krustojot dažnedažādus gan medību suņu šķirņu pārstāvjus, gan vietējos krančus. Un gala rezultāts iznācis brīnišķīgs – uzticams, mierīgs un mīļš dzīvnieks, kurš apveltīts ar izcilām spējām veikt savus darba uzdevumus. Pirmais šķirnes standarts apstiprināts jau 1912. gadā. Tāpēc patiešām pārsteidzoši, ka šie bavārieši nav spējuši izpelnīties popularitāti – pat Vācijā šo suņu nav daudz.

Atšķirībā no daudzām citām medību suņu šķirnēm Bavārijas asinspēdu dzinējsuņi nav pārvērsti par mājas mīluļiem vai bērnu rotaļlietām. Mīļā rakstura un uzticības saimniekam dēļ varētu gan par tādiem kļūt, bet vismaz Latvijā par bavāriešu asinspēdu dīvānsuņiem dzirdēts nav. Varbūt tāpēc, ka pie mums šīs šķirnes pārstāvji vēl aizvien ir reti sastopami un viņu saimnieki parasti ir mednieki, kuri tieši tādus palīgus sev meklējuši. Lai gan bavārieši nav lieli un viņu vilna ir īsa (un tātad lielas problēmas kopjot neprasa un mēbelēm neko lieku nepieaudzē), jāatceras, ka viņi tomēr ir un paliek medību suņi. Un tas savukārt nozīmē, ka īsteno šo dzīvnieku jaukumu un vērtību var izbaudīt vienīgi medībās. Jā, ziemas spelgonī šos suņus nevajadzētu ilgstoši turēt laukā, taču bez pastaigas svaigā gaisā neiztikt.

Avots: http://www.kennelklubs.lv/

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

sunim parazīti

Labdien. Manam kucēnam šobrīd 4 mēneši. Pēc vizītes pie vet. darījām visu kā ieteica. Lietoja pettārpu zāles NexGard spektra. Gan iekšējiem, gan ārējiem parazītiem. Un sunin pēc nepilna mēneša bija cērmes. Daudz. Kā tas iespējams? Kucēns regulāri bija attārpots un nebija vēl pagājis pat menesis kādas 3ned. tikai no tabletes došanas. Sunim pēc tabletes nebija ne vemšanas, ne caurejas. Jautājums ir šāds. Kā man pareizi attarpot suni, cik bieži? Lai tas neapdraudētu mājiniekus, ģimenē aug arī bērni. Cik ilgi darbojas pret parazītu zāles.? Paldies par atbildi.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

kucēni līdz 6 mēnešu vecumam ir jāattārpo 1 x mēnesi. Ja ir invāzija, tad pēc pirmās attārpošanas reizes atkārtoti attārpo pēc 2 nedēļām. ja mājās ir citi dzīvnieki, tad vienlaicīgi nepieciešams attārpot visus dzīvniekus. 

ja dzīvniekam pēc attārpošanas parādījās cērmes, tad attiecīgi , parazītu invāzija ir bijusi jau pirms tam un pēc vienreizējas attārpošanas nav iespējams atbrīvoties no visām cērmēm.

 Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika

Ceļošana kopā ar suni.

Plānojas ceļojums uz Ameriku kopā ar vidēja izmēra ,2 gadus jaunu sunīti,vēlējos zināt kas ir nepieciešams, lai varētu šķērsot robežu un visu pārējo, kāda pase ,vakcinācijas apliecība?Varbūt varat pastāstīt visu kārtīgi, kā vajag ,lai varētu bez problēmām aizceļot?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien. Katrai valstij ir savi noteiktie likumi kas ir nepieciešami ceļojot kopā ar savu mīluli. Ieteiktu sazināties ar PVD (Pārtikas un veterināro dienestu), lai saprastu kādas rīcības ir jāveic Jūsu gadijumā. Tad ar uzzināto informāciju nāktu pie veterinārārsta uz vizīti pirms izbraukšanas, lai veiktu visas nepieciešamās darbības. 

хотел бы поинтересоваться,есть ли у вас занятия в городе Лиепая?

Здравствуйте,хотел бы поинтересоваться,есть ли у вас занятия в городе Лиепая?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Добрый день!

Нет, только Рига.

Bailīgs suns. Vai vispār ir iespējams viņu apmācīt staigāt pārpildītās vietās? Vai viņam vispār ir iespējams palīdzēt?

Sveiki! Jautājums. Gandrīz pirms 2 gadiem es uz ielas atradu kucēnu. Cilvēki un bērni viņu mocīja/sita. Bet tagad mums ir problēma, viņš atsakās iziet ārpus mājas teritorijas, vīriešu un bērnu redzeslokā rodas nesaturēšana un čīkstēšana. Mēģināju maigi runāt, dot kārumus, novērst uzmanību spēlējoties, bet viņš skrien mājās un čīkst, nomierinās tikai tad, ja apskauj un sauc vārdā. Vai vispār ir iespējams viņu apmācīt staigāt pārpildītās vietās? Vai viņam vispār ir iespējams palīdzēt?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Uzlabot šo situāciju protams ka var. Galvenais sākt pareizi un secīgi strādāt. Iespējams kādu laiku būs jālieto arī mierinājuma zāles.

Pieteikties nodarbībai vai konsultācijai ir iespējams pa telefonu 29390650 vai pa e-pastu arena@dinozoo.lv.

Sunim veidojums uz purna

Labdien! Es vēlos uzdot jautājumu par savu 12 gadus veco Ķīnas cekulaino suņi Leniju. Lenijam ir dažādas alerģijas un veselības problēmas, kā jau vecam šķirnes sunim. Lenijam ir alerģija pret vistu, graudaugiem, ( izņemot rīsus un putraimus). Jā viņš ēd kādu no šiem produktiem viņam tek ausis, paliek sarkanās ciskas. Vēl Lenijas ir neliela bruka abos sānos. Viņš ēd dārzeņus un augļus ( gurķus, tomātus, kāpostus, zemenes, persikus u.t.t ). Šodien pamanīju, kā viņam uz purniņa ir tāda kā pumpa. Itkā, jā piespiež tad viņam nesāp. Pumpa vizuāli izskatās, kā ādas pacēlums. Es gribētu zināt vai tas ir bīstami? Varbūt tas pāriet pats no sevis, vai arī ir jāved pie veterinārārsta? Pievienoju fotogrāfiju. Tur gan īsti nevar pumpu redzēt, tāpēc to apvilktu. Jau iepriekš liels paldies par veltīto laiku, un protams atbildi! :)

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

bildē īsti nevar saprast un attālināti nav iespējams novērtēt veidojumu. Sirdsmieram ieteiktu tomēr labāk dzīvnieku atrādīt veterinārārstam. 

Ja vēlaties pieteiktires uz konsultāciju Dino Zoo klīnikā, lūdzam zvanīt pa tālruni 67327923

 

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika

Vai 5 mēnešus vecu kucēns nav par lielu lai viņu uzņemtu jaunajās mājās? Sunīts ir vidusāzijas aitusuns!

Labdien! Vai 5 mēnešus vecu kucēns nav par lielu lai viņu uzņemtu jaunajās mājās? Sunīts ir vidusāzijas aitusuns!

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Viss ir atkarīgs no daudziem faktoriem. Suņa raksturs, vide kur viņš dzīvoja, vide kur viņš dzīvos, laiks ko Jūs varēsiet veltīt sunim ( socializācija, apmācība). Globāli nekas nav nokavēts. Bet šis tas jau ir iemācīts un iespējams ka kaut kas būs jālabo.

Spare parts for travel cage

Hi I am looking for spare parts for my dogs travel cage before Friday. I need the screws and the clips that connect the top with the bottom part of the cage and its a bracco eco no 6 type. Is there any available? Thanks

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Good morning!

We have not spare parts for dogs travel box.

Suns baidās kāpt bagažniekā

Добрый день, наша собака (6 лет, помесь лабрадора и овчарки) всегда очень любила кататься в багажнике нашей машины, но теперь она на отрез отказывается залезать в багажник, будто боиться его как огня. Мы не можем понять с чем это связано.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas nozīme ka sunim bija negatīva pieredze braucot vai kāpjot iekšā bagažniekā. Pārbaudiet vai viss ir kārtībā ar kājam un muguru. 

ik reizi kad saimniece iziet no mājām tad suņuks sāk raudāt un gaudot, tas ar laiku mainīsies vai pie tā ir speciāli jāstrādā lai suns tā nepārdzīvotu?

Sveiki, paņēmām no patversmes 5g vecu suņu meitenīti, ik reizi kad saimniece iziet no mājām tad suņuks sāk raudāt un gaudot, tas ar laiku mainīsies vai pie tā ir speciāli jāstrādā lai suns tā nepārdzīvotu?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas varētu būt atšķirtības sindroms. Ar sunīti noteikti ir jāstrādā. Tā kā visi suņi ir dažādi labāk pierakstīties pie kinologa uz konsultāciju. 

Pieteikties var pa telefonu 29390560 vai sūtot e-pastu uz arena@dinozoo.lv

Sunīte nevēlās nekur iet divatā ar draugu, un ir problēmas pastaigas laikā.

Labdien! Pirms neilga laika no patversmes paņēmām 5 gadus vecu suņu meitenīti. Dzīvojam ar draugu divatā, sunīte pie manis ir pieradusi, nāk visur līdzi, pastaigās nav problēmu, toties draugam ļauj glaudīt, mīļot, guļ blakus, taču nevēlās nekur iet divatā ar viņu, un ir problēmas pastaigas laikā. Vai kaut ko var darīt šajā situācijā?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Iespējams ka sunim bija slikta pieredzē vai vispār nav bijusi saskarsme ar vīriešu dzimtas pārstāvjiem, tāpēc viņa neuzticās un negrib sadarboties. Jā, noteikti situāciju var labot. Kopīgas pastaigas un āpmācība palīdzēs nodibināt kontaktu ar suni. Galvenais strādāt ar suni regulāri, secīgi un mierīgi.