10 jautājumu Dino Zoo veikala vecākajai pārdevējai AGNESEI BOKKUREI.

Agneses ģimenē pirmais mīlulis – baltais runcis Hatabičs, kuram nu jau septiņi gadi, – ieradās impulsīvi, bez liekām pārdomām paņemot vienu no paziņas kaķēniem. Savukārt suņa iegāde pirms vairāk nekā diviem gadiem tika apsvērta rūpīgi – aktīviem cilvēkiem aktīvu suni, un tāda izrādījās taksenīte Bella. Tad nu noskaidrosim, vai viņi dzīvo - kā suns ar kaķi?!

Takši gan ir mīļi un rotaļīgi, bet, kā jau medību šķirne, var būt arī diezgan stūrgalvīgi. 

Bellai vairāk izpaužas rotaļīgā puse, bet dažreiz parāda arī savu spītīgo raksturu - neklausa komandas. Tad mums nāk palīgā našķi, kas ir vienmēr pa rokai.

Paklausība nav takšu stiprā puse, un suņu gudrības skalā tie ierindoti apmēram pa vidu. 

Tiešām, apmācībai mēs padevāmies ļoti grūti. Bet svarīgāko iemācījāmies! Mums ļoti patīk komanda „Prasīt!”, jo par to vienmēr tiek kārums. Protam arī dejot. Vispār – pēc acīm izskatāmies ļoti gudri, bet spītīgais raksturs tomēr ņem virsroku.

Tikums vai netikums - bet takšiem patīkt rakt! 

Lai cik dīvaini tas nebūtu, bet Bella nerok bedres! Ir rādīti pat piemēri no citu suņu puses, bet viņu vairāk interesē pagrauzt kādu lielāku koka gabalu. Gultā gan taisām ierakumus – kad pa kluso ierāpjamies, jo esam mācīti, ka saimnieku gultā gulēt nedrīkst.

Ja šie suņi garlaikojas, var būt skaļi, agresīvi, kā arī var uzvesties destruktīvi mājās.

Mums ar Bellas riešanu nepatikšanu nav, jo esam pastāvīgi nodarbināti ar spēlēšanos vai mantiņu graušanu. Ar mājas graušanu gan bija problēma, kad bijām mazi, bet ar laiku iemācījāmies - ir savas mantiņas un našķi, ko grauzt, tā ka šī problēma izgaisa. Agresīvi? Ļoti reti pret citiem suņiem, nekādu saķeršanos nav bijis, jo pēc rakstura esam ļoti draudzīgi, ir vēlme paspēlēties. Bellai ļoti patīk jebkāda uzmanība – pastaigās viņa vienmēr pieskrien klāt garāmgājējiem, lai sasveicinātos. 

Savas cīsiņa formas dēļ takši bieži cieš no muguras problēmām. 

Bellas garais augums to neattur no lēkāšanas un trakas skriešanas. Ļoti patīk mežā lekt pāri zariem un nogāztiem kokiem.

Takšu vājība – labi paēst – nereti izpaužas liekajā svarā. 

Jā, apetīte mums ir ļoti laba, bet liekā svara gan nav - viss apēstais tiek pārvērsts enerģijā. Ēdam Royal Canin barību, kas paredzēta takšiem, dažreiz tiek arī kāds kārums no galda. Našķu ziņā neesam izvēlīgi - apēdam visu, ar ko cienā, īpaši patīk dabīgie našķi. Ir liela vēlme nobaudīt arī kaķa ēdienu - Royal Canin sauso  barību.

Takšu sadzīvošana ar kaķiem parasti atkarīga no tā individualitātes un audzināšanas. 

Bella ar Hatabiču sadzīvo ļoti labi; kad kaķim ir labs garastāvoklis, abi pat dala suņa gultu. Kaķis pēc rakstura ir mierīgs un draudzīgs, tāpēc bijām droši, ka viņam nebūs pretenziju pret vēl vienu mājas iemītnieku. Spēlējas viņi gan reti, jo runcim vairāk patīk cilvēku uzmanība. 

Socializēts mājas kaķis nav bailīgs vai kautrīgs, bet gan ziņkārīgs un draudzīgs.

Kautrība tiešām nav mūsu stiprā puse! Hatabičam ļoti patīk ciemiņi, it īpaši - iegulties klēpī, lai viņu paglaudītu. 

Baltie kaķi, šķiet, ir vismazāk piemēroti dzīvei ārā – ielas kaķu barā reti tos var manīt!

Jā, ar savu dzīvokļa teritoriju esam pilnībā apmierināti! Pa retai reizei izejam uz balkona, lai pagulētu saulītē un papriecātos par putniņiem. 

Hatabičs jau no mazotnes neizrādīja savu runča vēlmi izlavīties ārā, tāpēc neredzējām nepieciešamību viņu kastrēt. Arī Bella nav sterilizēta, un viņu savstarpējās attiecības tas nekādi nav ietekmējis.

Ja mājā dzīvo suns ar kaķi, tas nebūt nenozīmē - tur nav nekāda miera! 

Tieši tā. Mani mīluļi rada miera un mājīguma sajūtu mājās, vienmēr sagaida pie durvīm ar smaidu, kas