Atpakaļ

Suņu apmācība Dino Arena

Šomēnes intervija ar vienu no kinologiem, kas vada nodarbības Dino Arena! 

Svetlana profesionāli nodarbojas ar suņiem jau vairāk nekā 20 gadu. “Man pirmais suns – vācu aitu suns – bija jau septiņu gadu vecumā; mēs sapratāmies no acu skatiena, un ar to arī viss sākās,” atceras kinoloģe. Laika gaitā Svetlanai bijuši dažādi mīluļi, pašlaik ir četri krievu toiterjeri un papiljons. “Taču visvairāk man sirdī iekritis beļģu aitu suns (malinuā) – ļoti intelektuāls, ne katrs var tikt ar to galā,” viņa stāsta. “Man kinoloģiskais sapnis - iegādāties sev malinuā kucēnu.” 

Svetlana atzīst, ka savi suņi ļoti palīdz kinologa darbā: “No viņiem vienmēr var uzzināt ko jaunu, kā arī nākas risināt dažādas problēmas. Teorija ir teorija, bet praksei ir jābūt!”

Kas jums vislabāk patīk, strādājot Dino Arena? 

Man te ļoti patīk strādāt, šeit ir ļoti labs grīdas segums un lieliska siena ar spoguļiem. Kā telpai tai ir milzīga priekšrocība – treniņi nav atkarīgi no laika apstākļiem. Turklāt blakus ir zooveikals un saimniekiem ērta auto stāvvieta.

Vieglāk saprasties ar suņiem vai saimniekiem?

Man ir vieglāk ar suņiem, bet mans uzdevums ir iemācīt saimnieku tikt galā ar savu suni. Visbiežāk suns saprot mani labāk nekā savu saimnieku – tad nu nākas papūlēties un izveidot šo sarežģīto attiecību ķēdīti.

Suņu īpašnieki droši vien ir dažādi?

Jā, kinologam-instruktoram jābūt arī cilvēku psihologam! Reizēm ir ļoti grūti kaut ko ieskaidrot saimniekiem, kuriem šķiet, ka viņi visu zina labāk. Mēdz būt dažādi saimnieku tipi - apzinīgie, vieglprātīgie, visu atļaujošie, neuzmanīgie. Gadās sastapt arī pārāk stingrus īpašniekus, kas rausta suni bez vajadzības un var pat iedunkāt; kā arī viņu pretpolu – mīkstsirdīgos, kas glauda un žēlo suni reizēs, kad nepieciešama uzvedības korekcija. 

Kādi suņi vieglāk apmācāmi? 

Tie ir suņi ar normālu psihi un veselu ģenētiku. Runājot par šķirnēm, protams, labi padodas apmācībai aitu suņi (vācu, beļģu, borderkolliji u.c.), no medību suņiem: labradori, zeltainie retrīveri, vācu īsspalvainie putnu suņi (kurchāri). Arī Stafordšīras terjeri, un no mazajām šķirnēm – papiljoni. Galvenais, lai saimniekam ir pareiza attieksme pret šo nodarbi – viss ir sasniedzams, ja ir vēlme, mīlestība un savstarpēja sapratne.

Vai suņu apmācība vajadzīga arī klēpja sunīšiem?

Es teiktu – tā vairāk vajadzīga viņu saimniekiem! Viņi bieži vien ļauj savam sunītim būt noteicējam, nesaprotot situācijas nopietnību. Mazs suns ir tāds pats suns kā lielais. Neaudzināti mazie sunīši ir pārāk ziņkārīgi, bieži vien – lieli kautiņu provokatori, bet suņu barā tas ir bīstami viņu dzīvībai.

Kādas ir biežākās kļūdas, ko īpašnieki pieļauj suņa apmācībā?

Pati izplatītākā kļūda – nepietiekama uzmanība detaļām. Apmācība sastāv no sīkumiem – viens, otrs, kas pēc tam saliekas kopā kā Rubika kubs, bet, ja kaut ko palaiž garām, nevar to salikt. Bieži vien saimnieki arī pienācīgi nesagatavojas nodarbībām: nav īstās pavadas un kakla siksnas, nav somiņas barībai, atved pieēdušos vai nogurušu suni. Apmācībā nozīme ir visam, pat saimnieka omai!

Kā Latvijā pēdējā laikā ir mainījusies attieksme pret suņu audzināšanu?

Suņu tagad ir daudz, sevišķi mazo šķirņu, taču saimnieki izturas diezgan bezatbildīgi pret to audzināšanu. Viņi ļoti mīl savus dzīvniekus, tajā pašā laikā tos izlaiž, jo ignorē nepienācīgu uzvedību. Ir arī atbildīgi saimnieki, kas pat novāc ekskrementus aiz sava suņa, toties citi atklāj šo sabiedriskās dzīves noslēpumu tikai nodarbībās!

Ko jūs novēlētu suņu saimniekiem?

Nākamajiem suņu īpašniekiem iesaku labi apdomāt, kādu suni gribat, savākt informāciju par šķirni - ņemt vērā tās īpatnības, ne tikai ārējo izskatu. Iegādājoties kucēnu, vēlu visiem lielu pacietību, nežēlot laiku, lai panāktu izpratni ar suni, un strādāt, strādāt! Lai veicas!

Kur un kad notiek nodarbības?

“Dino ARENA” 

T\c ”SPICE HOME”, Rīgā, Lielirbes ielā 29

Nodarbības - pēc iepriekšēja pieraksta

Kontakti: 

Svetlana Mirošņikova

Mob. tālr. 29233439

E-pasts: kortesdog@inbox.lv

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Sveiki! Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Nosūtu Jums linku ar treneriem Latvijā. Domāju ka šājā saraksta atradīsiet savējo.

http://www.dogs.lv/lv/apmacibas-sports/trenneri/

 

 

 

 

 

 

Kucēns čurā mājās

Mūsu kavalierītim ir 4,5 mēneši. Vārdu "pačurā" saprot, bet tikai to nedara pastaigās, bet tiklīdz kā ienāk atpakaļ dzīvoklī. Pēc nakts uzreiz ģērbjos un ņemu pavadu, lai ietu ārā, bet mazais jau paspēj pačurāt uz grīdas. Kā iemācīt, varbūt vajag kādu zoopsihologu?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas ir normāli :) Mēģiniet pēc iespējas ātrāk iznest viņu ārā pēc miega, ēšanas un spēlēšanas. Vediet viņu ārā pa dienu ik pēc 2-3 stundam, ja ir tāda iespēja.

zobārsts sunim

Labdien! Čivauvai pēc zobārsta un narkozes jau trešo nedeļu ir apgrūtināta elpošana. Rij skaļi siekalas un šķauda, klepo, krāc. It kā deguns arī ciet. Un paliek arvien sliktāk. It sevišķi naktīs grūti. Kas tas varētu but un ko darīt šajā situācijā?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

ja sunim pēc narkozes ir diskomforts , Jums jāsazinās ar veterinārārstu, kas sunim veica zobu tīrīšanu un to vajadzēja jau darīt laicīgi, negaidot trīs nedēļas. Katram dzīvniekam ir individuāla reakcija uz narkozi un arī pēc mutes dobuma sanācijas procedūras var būt komplikācijas.

Ar cieņu, 

Dino Zoo klīnika

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку, на неделю. Усыпить не хочу. Порода Папильон, слепой, глухой, аппетит хороший, много пьёт, целый день в лежанке. Туалет делает на салфетке. Если можно привозить к вам на время отъезда, то какая цена в сутки?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Добрый день!

Мы не предоставляем подобную услугу. Обратитесь в клинику с круглосуточным стационаром, либо в гостиницу для собак.

Kucēns čurā dīvānā

Labdien! Kādēļ suns pēkšņi nokārtojas dīvānā? Mums ir 6 mēnešus vecs kucēns, kuru radinam iet nokārtoties ārā - dažreiz vēl gadās ķibeles mājās, tomēr pārsvarā jau izdodas nokārtoties ārā. Nokārtoties ejam vismaz ik pa 3h, tomēr pēdējās divas reizes suns starp pastaigām ir piečurājis dīvānu. Par negadījumiem mājās nekad neesam situši, bļāvuši uz viņu utt., arī nekādas lielas pārmaiņas nav notikušas un viņa ikdiena nav mainījusies. Kāds varētu būt iemeslsšādai rīcībai un ko darīt?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Pārbaudiet vai sunim viss kārtībā ar veselību. Diskomforts urīnceļos arī var izraisīt šādu veselību.

franču buldogs

Добрый день. Как найти специалиста-консультанта по Французским бульдогам.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

mūsu klīnikas speciālisti strādā arī ar franču buldogiem. Ja vēlaties pierakstīties uz konsultāciju, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika

Sunim iesūkusies ērce

Pirms četriem gadiem iesūkusies ērce virs acs,laikus nepamanījām un ērce bija jau pamatīgi piesūkusies,kā suns pakasija ar kāju un ērce izkrita,unpēc tam pēc dažām dienām suns nevarēja pastaigāt,jo sāpēja ,sāpēja arī tad kad pieskartos,bijām pie vetārsta un uzrakstīja lietot 7dienas antibiotikas un nesteroido pretiekaisuma līdzekļi un izārstējās,bet pagājušā gada septembrī atkal iekoda ērce un bijām pilinājuši uz skausta advantix škīdumu,bet bija pagājis vairāk kā mēnesis,un tad savēlās spalva uz krustiem un uz astes spalvai tendence noiet šaurā strīpā,uzrakstīja antibiotikas uz nedēļu un pārgāja,tagadalspalva uz krustiem mazliet savēlusies,nopirku advantix iepilināju uz skausta(3dienas),bet negrib ka pieskaras,tad sāp un smilkst.kas tā varbūt par slimību. Sunīšam10gadiir maza auguma,šķirni nezinu. Ar cieņu Gunita.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

diemžēl neapskatot dzīvnieku nav iespējams pateikt, kas viņam ir par slimību.

Jums jādodas pie veterinārārsta.

Ja vēlaties pieteikties uz konsultāciju Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67305943

 

Ar cieņu,

DINO ZOO klīnika

Почему собака чешет уши.

Почему собака чешет уши.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Если она делает это изредка, то ничего страшного. Если же каждый день, по несколько раз в день, то лучше обратится к ветеринару.

Suns klepo

Sveiki! Suns nakti guļ uz muguras un kaut kāda brīdi itka siekalas sakrējušas sāk klepot un tālāk iet gulēt uz savas muguras. Kad ir ļoti liela fiziska slodze arī ristās un pēc tam viss pāriet . Bijām pie vetārsta doma bija par klepu pirmo reizi padzeram zāles nepārgāja otro reizi mums iedeva antibiotikas tas arī dzeram uz to brīdi viss labi bija , tagad viss atsakās no jauna . Suns jūtas labi un neliecina nekas ka viņam būtu slikti , sirdi arī izklausīja viss ok Nezinu ko darīt šinī situācija ?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Neizmeklējot suni ir grūti pateikt ko darīt, taču ja antibiotiku lietošanas laikā bija uzlabojums, iespējams, ka antibiotiku kurss bija par īsu. Lai atrisinātu šo situāciju, jums jādodas pie veterinārārsta. 

Ja vēlaties pieteikties uz vizīti Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

 

Ar cieņu, 

Dino Zoo klīnika

Suns nepamatoti ir palicis agresīvs

Labdien, suns nepamatoti ir palicis agresīvs nevienu nelaižot tuvumā. Parasti atrodās voljērā, bet katru dienu izlaižam paskraidīt pie mājas(piesiets pie troses un ir visu to laiku uzraudzībā). Nesen bija agresīvs tikai pret mani(cilvēku kas reizi mēnesī atbrauc ciemos), bet šodien kad saimnieki nāca tuvumā voljēram sāka rūkt. Zobus neizrāda, bet rūc un skatās ar draudošu skatienu aste ir pacelta. Kad es biju ciemos un viņš bija izlaists(pirms sāka rūkt uz saimniekiem) nelaida mani tuvu, bet kārumus no manis ņēma un no attāluma atnesa bumbu un pa lēnām sāka nākt tuvāk un tuvāk man līdz ko atļāva pat paglaudīt, bet no rīta atkal bija tik pat agresīvs.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Kas ir mainījies suņa dzīvē? Cik bieži suns ir kontaktā ar cilvēku? Cik bieži un cik ilgi ar suni kāds darbojas? Vai sunim nav veselības problēmu? Jo bieži vien dzīvnieks, kurš cieš sāpes paliek agresīvs. Kā arī tas, ka suns visu laiku atrodas voljerā vai piesiets, var ietekmēt viņa psihi. Dzīvnieka vecums - pubertāte, briedums arī var ietekmēt uzvedību.