Atpakaļ

Suņu apmācība Dino Arena

Šomēnes intervija ar vienu no kinologiem, kas vada nodarbības Dino Arena! 

Svetlana profesionāli nodarbojas ar suņiem jau vairāk nekā 20 gadu. “Man pirmais suns – vācu aitu suns – bija jau septiņu gadu vecumā; mēs sapratāmies no acu skatiena, un ar to arī viss sākās,” atceras kinoloģe. Laika gaitā Svetlanai bijuši dažādi mīluļi, pašlaik ir četri krievu toiterjeri un papiljons. “Taču visvairāk man sirdī iekritis beļģu aitu suns (malinuā) – ļoti intelektuāls, ne katrs var tikt ar to galā,” viņa stāsta. “Man kinoloģiskais sapnis - iegādāties sev malinuā kucēnu.” 

Svetlana atzīst, ka savi suņi ļoti palīdz kinologa darbā: “No viņiem vienmēr var uzzināt ko jaunu, kā arī nākas risināt dažādas problēmas. Teorija ir teorija, bet praksei ir jābūt!”

Kas jums vislabāk patīk, strādājot Dino Arena? 

Man te ļoti patīk strādāt, šeit ir ļoti labs grīdas segums un lieliska siena ar spoguļiem. Kā telpai tai ir milzīga priekšrocība – treniņi nav atkarīgi no laika apstākļiem. Turklāt blakus ir zooveikals un saimniekiem ērta auto stāvvieta.

Vieglāk saprasties ar suņiem vai saimniekiem?

Man ir vieglāk ar suņiem, bet mans uzdevums ir iemācīt saimnieku tikt galā ar savu suni. Visbiežāk suns saprot mani labāk nekā savu saimnieku – tad nu nākas papūlēties un izveidot šo sarežģīto attiecību ķēdīti.

Suņu īpašnieki droši vien ir dažādi?

Jā, kinologam-instruktoram jābūt arī cilvēku psihologam! Reizēm ir ļoti grūti kaut ko ieskaidrot saimniekiem, kuriem šķiet, ka viņi visu zina labāk. Mēdz būt dažādi saimnieku tipi - apzinīgie, vieglprātīgie, visu atļaujošie, neuzmanīgie. Gadās sastapt arī pārāk stingrus īpašniekus, kas rausta suni bez vajadzības un var pat iedunkāt; kā arī viņu pretpolu – mīkstsirdīgos, kas glauda un žēlo suni reizēs, kad nepieciešama uzvedības korekcija. 

Kādi suņi vieglāk apmācāmi? 

Tie ir suņi ar normālu psihi un veselu ģenētiku. Runājot par šķirnēm, protams, labi padodas apmācībai aitu suņi (vācu, beļģu, borderkolliji u.c.), no medību suņiem: labradori, zeltainie retrīveri, vācu īsspalvainie putnu suņi (kurchāri). Arī Stafordšīras terjeri, un no mazajām šķirnēm – papiljoni. Galvenais, lai saimniekam ir pareiza attieksme pret šo nodarbi – viss ir sasniedzams, ja ir vēlme, mīlestība un savstarpēja sapratne.

Vai suņu apmācība vajadzīga arī klēpja sunīšiem?

Es teiktu – tā vairāk vajadzīga viņu saimniekiem! Viņi bieži vien ļauj savam sunītim būt noteicējam, nesaprotot situācijas nopietnību. Mazs suns ir tāds pats suns kā lielais. Neaudzināti mazie sunīši ir pārāk ziņkārīgi, bieži vien – lieli kautiņu provokatori, bet suņu barā tas ir bīstami viņu dzīvībai.

Kādas ir biežākās kļūdas, ko īpašnieki pieļauj suņa apmācībā?

Pati izplatītākā kļūda – nepietiekama uzmanība detaļām. Apmācība sastāv no sīkumiem – viens, otrs, kas pēc tam saliekas kopā kā Rubika kubs, bet, ja kaut ko palaiž garām, nevar to salikt. Bieži vien saimnieki arī pienācīgi nesagatavojas nodarbībām: nav īstās pavadas un kakla siksnas, nav somiņas barībai, atved pieēdušos vai nogurušu suni. Apmācībā nozīme ir visam, pat saimnieka omai!

Kā Latvijā pēdējā laikā ir mainījusies attieksme pret suņu audzināšanu?

Suņu tagad ir daudz, sevišķi mazo šķirņu, taču saimnieki izturas diezgan bezatbildīgi pret to audzināšanu. Viņi ļoti mīl savus dzīvniekus, tajā pašā laikā tos izlaiž, jo ignorē nepienācīgu uzvedību. Ir arī atbildīgi saimnieki, kas pat novāc ekskrementus aiz sava suņa, toties citi atklāj šo sabiedriskās dzīves noslēpumu tikai nodarbībās!

Ko jūs novēlētu suņu saimniekiem?

Nākamajiem suņu īpašniekiem iesaku labi apdomāt, kādu suni gribat, savākt informāciju par šķirni - ņemt vērā tās īpatnības, ne tikai ārējo izskatu. Iegādājoties kucēnu, vēlu visiem lielu pacietību, nežēlot laiku, lai panāktu izpratni ar suni, un strādāt, strādāt! Lai veicas!

Kur un kad notiek nodarbības?

“Dino ARENA” 

T\c ”SPICE HOME”, Rīgā, Lielirbes ielā 29

Nodarbības - pēc iepriekšēja pieraksta

Kontakti: 

Svetlana Mirošņikova

Mob. tālr. 29233439

E-pasts: kortesdog@inbox.lv

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Bailīgs suns. Vai vispār ir iespējams viņu apmācīt staigāt pārpildītās vietās? Vai viņam vispār ir iespējams palīdzēt?

Sveiki! Jautājums. Gandrīz pirms 2 gadiem es uz ielas atradu kucēnu. Cilvēki un bērni viņu mocīja/sita. Bet tagad mums ir problēma, viņš atsakās iziet ārpus mājas teritorijas, vīriešu un bērnu redzeslokā rodas nesaturēšana un čīkstēšana. Mēģināju maigi runāt, dot kārumus, novērst uzmanību spēlējoties, bet viņš skrien mājās un čīkst, nomierinās tikai tad, ja apskauj un sauc vārdā. Vai vispār ir iespējams viņu apmācīt staigāt pārpildītās vietās? Vai viņam vispār ir iespējams palīdzēt?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Uzlabot šo situāciju protams ka var. Galvenais sākt pareizi un secīgi strādāt. Iespējams kādu laiku būs jālieto arī mierinājuma zāles.

Pieteikties nodarbībai vai konsultācijai ir iespējams pa telefonu 29390650 vai pa e-pastu arena@dinozoo.lv.

Sunim veidojums uz purna

Labdien! Es vēlos uzdot jautājumu par savu 12 gadus veco Ķīnas cekulaino suņi Leniju. Lenijam ir dažādas alerģijas un veselības problēmas, kā jau vecam šķirnes sunim. Lenijam ir alerģija pret vistu, graudaugiem, ( izņemot rīsus un putraimus). Jā viņš ēd kādu no šiem produktiem viņam tek ausis, paliek sarkanās ciskas. Vēl Lenijas ir neliela bruka abos sānos. Viņš ēd dārzeņus un augļus ( gurķus, tomātus, kāpostus, zemenes, persikus u.t.t ). Šodien pamanīju, kā viņam uz purniņa ir tāda kā pumpa. Itkā, jā piespiež tad viņam nesāp. Pumpa vizuāli izskatās, kā ādas pacēlums. Es gribētu zināt vai tas ir bīstami? Varbūt tas pāriet pats no sevis, vai arī ir jāved pie veterinārārsta? Pievienoju fotogrāfiju. Tur gan īsti nevar pumpu redzēt, tāpēc to apvilktu. Jau iepriekš liels paldies par veltīto laiku, un protams atbildi! :)

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

bildē īsti nevar saprast un attālināti nav iespējams novērtēt veidojumu. Sirdsmieram ieteiktu tomēr labāk dzīvnieku atrādīt veterinārārstam. 

Ja vēlaties pieteiktires uz konsultāciju Dino Zoo klīnikā, lūdzam zvanīt pa tālruni 67327923

 

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika

Vai 5 mēnešus vecu kucēns nav par lielu lai viņu uzņemtu jaunajās mājās? Sunīts ir vidusāzijas aitusuns!

Labdien! Vai 5 mēnešus vecu kucēns nav par lielu lai viņu uzņemtu jaunajās mājās? Sunīts ir vidusāzijas aitusuns!

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Viss ir atkarīgs no daudziem faktoriem. Suņa raksturs, vide kur viņš dzīvoja, vide kur viņš dzīvos, laiks ko Jūs varēsiet veltīt sunim ( socializācija, apmācība). Globāli nekas nav nokavēts. Bet šis tas jau ir iemācīts un iespējams ka kaut kas būs jālabo.

Spare parts for travel cage

Hi I am looking for spare parts for my dogs travel cage before Friday. I need the screws and the clips that connect the top with the bottom part of the cage and its a bracco eco no 6 type. Is there any available? Thanks

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Good morning!

We have not spare parts for dogs travel box.

Suns baidās kāpt bagažniekā

Добрый день, наша собака (6 лет, помесь лабрадора и овчарки) всегда очень любила кататься в багажнике нашей машины, но теперь она на отрез отказывается залезать в багажник, будто боиться его как огня. Мы не можем понять с чем это связано.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas nozīme ka sunim bija negatīva pieredze braucot vai kāpjot iekšā bagažniekā. Pārbaudiet vai viss ir kārtībā ar kājam un muguru. 

ik reizi kad saimniece iziet no mājām tad suņuks sāk raudāt un gaudot, tas ar laiku mainīsies vai pie tā ir speciāli jāstrādā lai suns tā nepārdzīvotu?

Sveiki, paņēmām no patversmes 5g vecu suņu meitenīti, ik reizi kad saimniece iziet no mājām tad suņuks sāk raudāt un gaudot, tas ar laiku mainīsies vai pie tā ir speciāli jāstrādā lai suns tā nepārdzīvotu?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas varētu būt atšķirtības sindroms. Ar sunīti noteikti ir jāstrādā. Tā kā visi suņi ir dažādi labāk pierakstīties pie kinologa uz konsultāciju. 

Pieteikties var pa telefonu 29390560 vai sūtot e-pastu uz arena@dinozoo.lv

Sunīte nevēlās nekur iet divatā ar draugu, un ir problēmas pastaigas laikā.

Labdien! Pirms neilga laika no patversmes paņēmām 5 gadus vecu suņu meitenīti. Dzīvojam ar draugu divatā, sunīte pie manis ir pieradusi, nāk visur līdzi, pastaigās nav problēmu, toties draugam ļauj glaudīt, mīļot, guļ blakus, taču nevēlās nekur iet divatā ar viņu, un ir problēmas pastaigas laikā. Vai kaut ko var darīt šajā situācijā?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Iespējams ka sunim bija slikta pieredzē vai vispār nav bijusi saskarsme ar vīriešu dzimtas pārstāvjiem, tāpēc viņa neuzticās un negrib sadarboties. Jā, noteikti situāciju var labot. Kopīgas pastaigas un āpmācība palīdzēs nodibināt kontaktu ar suni. Galvenais strādāt ar suni regulāri, secīgi un mierīgi.

Kā mācīt/trenēt suni, ja viņam apbalvojuma vietā gardums neder?

Labdien! Pirms neilga laika no patversmes paņēmām 5 gadus vecu suņu meitenīti. Viņai nekad dzīvē nav doti gardumi, arī ēst viņa ēd ļoti maz un neprasa pēc vēl. Kā šādā veidā viņu mācīt/trenēt, ja viņai apbalvojuma vietā gardums neder?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Iespējams ka vēl neesat atraduši īsto garšīgāko tieši Jūsu sunim gardumu. Bet ja tiešām pilnīgi nekas neinteresē, tād izmantojiet to pašu barību, ar kuru barojiet ikdienā. Bet ir daži nosacījumi. Barībai nav jāstāv sunim pieejamā vietā. Ja barība stāv visu laiku, tad suns nebūs motivēts darīt kaut ko. Tātad pabarojiet no rīta un vakarā. Ja suns neēd, bļodu novācam. Ja sunim vispār ir slikta apetīte, tād noteikti pārbaudiet veselības stāvokli. Ja suns negrib kārums vai negrib strādāt par kārumiem vai sauso barību, tād ņemam barību, piedāvājam no rokas un strādājam. Barību no bļodas nepiedāvājam. Visu dienas normu vai daļu no tās izbarojam no rokas par kaut ko.

Vai dino zoo grāmatiņa par barošanu pieejama arī drukātā veidā vai tikai kā e-grāmata?

Labdien! Vai dino zoo grāmatiņa par barošanu pieejama arī drukātā veidā vai tikai kā e-grāmata?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Dino Zoo Grāmata drīz būs pieejama arī drukātā veidā.

To klients varēs saņemt bezmaksas Dino Zoo veikalā sākot jūnija vidū.
 

Как помощь слабке если у ней призерки чумки

Как помощь слабке если у ней призерки чумки

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Добрый день!

 

Обратитесь в ветеринарную клинику. Там собаке окажут помощь. Записаться на визит можно по тел.67 327 923