Atpakaļ

Šķirnes mājdzīvnieki no uzticamām audzētavām

Lai turpmāk dzīvnieku mīļotājiem būtu ērtāk atrast izvēlētās šķirnes mājdzīvnieku no uzticamām audzētavām, mēs sadarbībā ar Latvijas Kinoloģisko federāciju nupat kā esam izveidojuši sludinājumu sadaļu, kurā pieejami iegādei mājas mīluļi no audzētavām, kas reģistrētas Latvijas Kinoloģiskajā federācijā un Latvijas Felinoloģiskajā asociācijā. 

Lai turpmāk dzīvnieku mīļotājiem būtu ērtāk atrast izvēlētās šķirnes mājdzīvnieku no uzticamām* audzētavām, mēs, sadarbībā ar Latvijas Kinoloģisko federāciju, nupat kā esam izveidojuši sludinājumu sadaļu, kurā pieejami iegādei mājas mīluļi no audzētavām, kas reģistrētas Latvijas Kinoloģiskajā federācijā un Latvijas Felinoloģiskajā asociācijā. Lasi un uzzini, kāpēc šķirnes kucēnus un kaķēnus nevajadzētu pirkt kur pagadās, un kā šajā gadījumā var noderēt Dino Zoo sludinājumu sadaļa!

Kāpēc šķirnes dzīvnieku svarīgi iegādāties no sertificētiem audzētājiem, nevis no nelikumīgiem pavairotājiem?

Atbilde uz šo jautājumu patiesībā ir ļoti vienkārša – jo sertificētā audzētavā mājdzīvnieki saņem visu tiem nepieciešamo, un pavairošana, kā arī audzināšana norisinās, ievērojot konkrētus nosacījumus. Līdz ar to topošais saimnieks saskaras ar vairākiem ieguvumiem:

  • Dzīvnieks ir vesels – sertificētās audzētavās kucēni un kaķēni tiek radīti, pirms tam rūpīgi pārbaudot suņa un kuces / kaķenes un runča veselības stāvokli, lai izvairītos no ģenētiski pārmantojamām slimībām. Arī par jaundzimušajiem mīluļiem sertificēta audzētava atbilstoši parūpēsies, nodrošinot gan nepieciešamos apstākļus, gan medicīniskās procedūras, piemēram, attārpošanu un vakcinēšanu;
  • Ir skaidri zināma dzīvnieka izcelsme – līdz ar to tiek izslēgts jau pieminēto ģenētiski pārmantojamo slimību risks, kā arī iespējams prognozēt dzīvnieka uzvedību;
  • Iespēja piedalīties izstādēs un radīt jaunus četrkājainos draugus – sertificētā audzētavā lolots mājdzīvnieks ir lielisks ne tikai kā mājas mīlulis; ar to iespējams piedalīties izstādēs un turpināt augstvērtīgu šķirnes mājdzīvnieku iegūšanu;
  • Informācija par jebkuru interesējošo jautājumu – atšķirībā no “kaktu pavairotājiem”, sertificēts audzētājs vienmēr ļoti detalizēti pārzina konkrētās šķirnes mīluļus. Tas ir īpaši svarīgi, ja attiecīgās šķirnes mājdzīvnieku iegādājies pirmo reizi – audzētavas pārstāvji varēs sniegt profesionālus un noderīgus padomus par mīluļa barošanu, kopšanu, audzināšanu un citiem svarīgiem faktoriem.

Secinājums līdz ar to ir ļoti vienkāršs – izvēloties četrkājaino draugu no sertificētas audzētavas vai audzētāja, Tu ne vien iegūsti veselu mājas mīluli ar labi zināmām “manierēm” un radu rakstiem, bet arī tiešā veidā atbalsti cilvēkus un/vai organizācijas, kas par dzīvniekiem rūpējas, nevis uztver tos tikai un vienīgi par peļņas avotu, kā tas ir gadījumos ar nezināmiem pavairotājiem.

Kādi ir būtiskākie riski, iegādājoties kucēnus/kaķēnus no "kaktu audzētavām"?

Pēdējā laikā medijos visai bieži iespējams dzirdēt stāstus par dzīvnieku pavairotājiem, kuri ne vien apkrāpj cilvēkus, bet arī nodara lielu ļaunumu četrkājainajiem draugiem. Par šādām problēmām atsevišķs sižets bija veltīts gan 23. maija LTV1 raidījumā “Ķepa uz sirds”, gan citviet. 

Iemesli, kāpēc mest līkumu tā dēvētajiem “kaktu pavairotājiem”, ir vairāki:

  • Dzīvniekiem netiek nodrošināti pienācīgi apstākļi – stāsti ir visdažādākie, sākot ar neatbilstošas pārtikas izvēli un beidzot ar elementārāko pamatvajadzību nenodrošināšanu. Dažkārt no smagāk slimajiem dzīvniekiem šādas “audzētavas” gluži vienkārši atbrīvojas, dzīvnieku izmetot uz ielas, līdz ar to tie nonāk dzīvnieku patversmēs. Iegādājoties mājdzīvnieku no šāda pārdevēja, Tu attiecīgo praksi atbalsti ar savu maciņu;
  • Nekad nevari būt drošs par mājdzīvnieka veselības stāvokli un raksturu – arī šī ir ļoti aktuāla problēma, jo, pavairošanai izmantojot nezināmas izcelsmes vai slimus dzīvniekus, pastāv ļoti liela iespējamība, ka arī atvase būs ar nopietnām veselības problēmām un neprognozējamu raksturu;
  • Ietaupījuma vietā grandiozas izmaksas – ņemot vērā, ka nelegāli pavairoti dzīvnieki ļoti bieži izrādās slimi (gan iedzimtas slimības, gan neatbilstošu apstākļu rezultātā radušās veselības likstas), sākotnējais ietaupījums, mīluli pērkot no pavairotāja par kārdinoši zemu cenu, ātri vien “izgaist” veterinārajās klīnikās.

Nav jābūt speciālistam, lai saprastu, ka dzīvnieka iegāde no nelikumīga pavairotāja var radīt tikai un vienīgi liekas problēmas un izdevumus.

Kāda bija Dino Zoo motivācija izveidot šādu sludinājumu sadaļu?

Nelikumīgie mājdzīvnieku pavairotāji savu rūpalu lielajos sludinājumu portālos piekopj visai aktīvi, un viens no galvenajiem iemesliem paralēli pircēju nezināšanai un/vai vēlmei ietaupīt, ir arī niecīgie sodi. Lai padarītu tīršķirnes mājdzīvnieku iegādi ērtāku un drošāku, Dino Zoo sludinājumu sadaļā izvietoti aktuālie audzētāju piedāvājumi, kas ir reģistrēti Latvijas Kinoloģiskajā federācijā un Latvijas Felinoloģiskajā asociācijā, tādējādi pircējam ļaujot būt par 100% drošam, ka mājas mīlulis būs vesels, lolots, kā arī ar zināmiem ciltsrakstiem. Piemēram, Latvijas Kinoloģiskā federācija pirms kucēnu radīšanas sunim un kucei veic virkni dažādu veselības pārbaužu, kontrolē katru metienu, un pārbauda kucēnu turēšanas apstākļus un veselības stāvokli, kā arī audzināšanu

Ar sludinājumu sadaļas izveidi mēs vēlamies likt cilvēkiem aizdomāties, ka lielākoties tieši nekontrolēta mājdzīvnieku pavairošana un kaktu audzētāji atbildīgi pie tā, ka Latvijā ir tik liels skaits pamesto dzīvnieku. Dino Zoo aktīvi turpina atbalstīt dzīvnieku patversmju darbību gan materiāli, gan arī organizējot dažādas sociālās kampaņas, aicinot dzīvniekmīļus adoptēt patversmēs nonākušos ķepaiņus, bet tai pat laikā uzskatām par nepieciešamu cilvēkiem atstāt izvēles brīvību un iespēju iegādāties tādu mājdzīvnieku, kurš būtu paredzama izmēra, rakstura un temperamenta, kā arī piemērots viņa dzīvesveidam.

Ja arī Tevi interesē kucēni vai kaķēni no uzticamiem audzētājiem, ielūkojies Dino Zoo sludinājumu sadaļā – tajā atradīsi dažādu šķirņu četrkājainos draugus ar detalizētiem aprakstiem un kvalitatīvām fotogrāfijām!

*Precizējums: Ar uzticamām audzētavām domātas tādas audzētavas, kas godprātīgi nodarbojas ar dzīvnieku pavairošanu, ievērojot Ministru kabineta noteikumus Nr.266.

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Sveiki! Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Nosūtu Jums linku ar treneriem Latvijā. Domāju ka šājā saraksta atradīsiet savējo.

http://www.dogs.lv/lv/apmacibas-sports/trenneri/

 

 

 

 

 

 

Kucēns čurā mājās

Mūsu kavalierītim ir 4,5 mēneši. Vārdu "pačurā" saprot, bet tikai to nedara pastaigās, bet tiklīdz kā ienāk atpakaļ dzīvoklī. Pēc nakts uzreiz ģērbjos un ņemu pavadu, lai ietu ārā, bet mazais jau paspēj pačurāt uz grīdas. Kā iemācīt, varbūt vajag kādu zoopsihologu?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas ir normāli :) Mēģiniet pēc iespējas ātrāk iznest viņu ārā pēc miega, ēšanas un spēlēšanas. Vediet viņu ārā pa dienu ik pēc 2-3 stundam, ja ir tāda iespēja.

zobārsts sunim

Labdien! Čivauvai pēc zobārsta un narkozes jau trešo nedeļu ir apgrūtināta elpošana. Rij skaļi siekalas un šķauda, klepo, krāc. It kā deguns arī ciet. Un paliek arvien sliktāk. It sevišķi naktīs grūti. Kas tas varētu but un ko darīt šajā situācijā?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

ja sunim pēc narkozes ir diskomforts , Jums jāsazinās ar veterinārārstu, kas sunim veica zobu tīrīšanu un to vajadzēja jau darīt laicīgi, negaidot trīs nedēļas. Katram dzīvniekam ir individuāla reakcija uz narkozi un arī pēc mutes dobuma sanācijas procedūras var būt komplikācijas.

Ar cieņu, 

Dino Zoo klīnika

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку, на неделю. Усыпить не хочу. Порода Папильон, слепой, глухой, аппетит хороший, много пьёт, целый день в лежанке. Туалет делает на салфетке. Если можно привозить к вам на время отъезда, то какая цена в сутки?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Добрый день!

Мы не предоставляем подобную услугу. Обратитесь в клинику с круглосуточным стационаром, либо в гостиницу для собак.

Kucēns čurā dīvānā

Labdien! Kādēļ suns pēkšņi nokārtojas dīvānā? Mums ir 6 mēnešus vecs kucēns, kuru radinam iet nokārtoties ārā - dažreiz vēl gadās ķibeles mājās, tomēr pārsvarā jau izdodas nokārtoties ārā. Nokārtoties ejam vismaz ik pa 3h, tomēr pēdējās divas reizes suns starp pastaigām ir piečurājis dīvānu. Par negadījumiem mājās nekad neesam situši, bļāvuši uz viņu utt., arī nekādas lielas pārmaiņas nav notikušas un viņa ikdiena nav mainījusies. Kāds varētu būt iemeslsšādai rīcībai un ko darīt?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Pārbaudiet vai sunim viss kārtībā ar veselību. Diskomforts urīnceļos arī var izraisīt šādu veselību.

franču buldogs

Добрый день. Как найти специалиста-консультанта по Французским бульдогам.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

mūsu klīnikas speciālisti strādā arī ar franču buldogiem. Ja vēlaties pierakstīties uz konsultāciju, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika

Sunim iesūkusies ērce

Pirms četriem gadiem iesūkusies ērce virs acs,laikus nepamanījām un ērce bija jau pamatīgi piesūkusies,kā suns pakasija ar kāju un ērce izkrita,unpēc tam pēc dažām dienām suns nevarēja pastaigāt,jo sāpēja ,sāpēja arī tad kad pieskartos,bijām pie vetārsta un uzrakstīja lietot 7dienas antibiotikas un nesteroido pretiekaisuma līdzekļi un izārstējās,bet pagājušā gada septembrī atkal iekoda ērce un bijām pilinājuši uz skausta advantix škīdumu,bet bija pagājis vairāk kā mēnesis,un tad savēlās spalva uz krustiem un uz astes spalvai tendence noiet šaurā strīpā,uzrakstīja antibiotikas uz nedēļu un pārgāja,tagadalspalva uz krustiem mazliet savēlusies,nopirku advantix iepilināju uz skausta(3dienas),bet negrib ka pieskaras,tad sāp un smilkst.kas tā varbūt par slimību. Sunīšam10gadiir maza auguma,šķirni nezinu. Ar cieņu Gunita.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

diemžēl neapskatot dzīvnieku nav iespējams pateikt, kas viņam ir par slimību.

Jums jādodas pie veterinārārsta.

Ja vēlaties pieteikties uz konsultāciju Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67305943

 

Ar cieņu,

DINO ZOO klīnika

Почему собака чешет уши.

Почему собака чешет уши.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Если она делает это изредка, то ничего страшного. Если же каждый день, по несколько раз в день, то лучше обратится к ветеринару.

Suns klepo

Sveiki! Suns nakti guļ uz muguras un kaut kāda brīdi itka siekalas sakrējušas sāk klepot un tālāk iet gulēt uz savas muguras. Kad ir ļoti liela fiziska slodze arī ristās un pēc tam viss pāriet . Bijām pie vetārsta doma bija par klepu pirmo reizi padzeram zāles nepārgāja otro reizi mums iedeva antibiotikas tas arī dzeram uz to brīdi viss labi bija , tagad viss atsakās no jauna . Suns jūtas labi un neliecina nekas ka viņam būtu slikti , sirdi arī izklausīja viss ok Nezinu ko darīt šinī situācija ?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Neizmeklējot suni ir grūti pateikt ko darīt, taču ja antibiotiku lietošanas laikā bija uzlabojums, iespējams, ka antibiotiku kurss bija par īsu. Lai atrisinātu šo situāciju, jums jādodas pie veterinārārsta. 

Ja vēlaties pieteikties uz vizīti Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

 

Ar cieņu, 

Dino Zoo klīnika

Suns nepamatoti ir palicis agresīvs

Labdien, suns nepamatoti ir palicis agresīvs nevienu nelaižot tuvumā. Parasti atrodās voljērā, bet katru dienu izlaižam paskraidīt pie mājas(piesiets pie troses un ir visu to laiku uzraudzībā). Nesen bija agresīvs tikai pret mani(cilvēku kas reizi mēnesī atbrauc ciemos), bet šodien kad saimnieki nāca tuvumā voljēram sāka rūkt. Zobus neizrāda, bet rūc un skatās ar draudošu skatienu aste ir pacelta. Kad es biju ciemos un viņš bija izlaists(pirms sāka rūkt uz saimniekiem) nelaida mani tuvu, bet kārumus no manis ņēma un no attāluma atnesa bumbu un pa lēnām sāka nākt tuvāk un tuvāk man līdz ko atļāva pat paglaudīt, bet no rīta atkal bija tik pat agresīvs.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Kas ir mainījies suņa dzīvē? Cik bieži suns ir kontaktā ar cilvēku? Cik bieži un cik ilgi ar suni kāds darbojas? Vai sunim nav veselības problēmu? Jo bieži vien dzīvnieks, kurš cieš sāpes paliek agresīvs. Kā arī tas, ka suns visu laiku atrodas voljerā vai piesiets, var ietekmēt viņa psihi. Dzīvnieka vecums - pubertāte, briedums arī var ietekmēt uzvedību.