Atpakaļ

Lai mūsu suns būtu dzīvespriecīgs!

10 jautājumi DINO ARĒNAS klientiem - Lienei un Gvido Bergiem.

Reti, kuram sunim ir iespēja justies kā kāzu dāvanai – divus gadus vecā Klēra pievienojās Bergu ģimenei tieši saistībā ar šo svinīgo notikumu. Tomēr Liene un Gvido lolo šo lielo meiteni ne tikai kā dārgu dāvanu, bet daudz vairāk kā draugu un ģimenes locekli. Kā tas notiek ikdienā, stāsta saimnieki.

Reti, kuram sunim ir iespēja justies kā kāzu dāvanai – divus gadus vecā Klēra pievienojās Bergu ģimenei tieši saistībā ar šo svinīgo notikumu. Tomēr Liene un Gvido lolo šo lielo meiteni ne tikai kā dārgu dāvanu, bet daudz vairāk kā draugu un ģimenes locekli. Kā tas notiek ikdienā, stāsta saimnieki.

Klēras apmācība bija viens no pirmajiem jūsu lēmumiem? 

Kad Klērai bija četri mēneši, sākām privātu apmācību pie treneres Jūlijas Bogomolovas. Viņas apmācība atšķiras no pārējo treneru piedāvātā: viņa māca sunim apgūt komandas caur rotaļām un komunikāciju, nevis ar militāras disciplīnas paņēmieniem vai suņa sodīšanu. Vēlāk pārgājām uz grupas nodarbībām pie Jūlijas Dino Arena.

Kāpēc suņa apmācība jums šķiet svarīga? 

Apmācība jau nav tikai treniņš sunim izpildīt komandas, bet arī iespēja saimniekam iemācīties komunicēt un saprast savu mīluli. Klēras treniņos mācāmies tikpat daudz, cik viņa. Klēra ir Bernes ganusuns - liela auguma šķirne, tāpēc ir svarīgi, lai viņa iemācītos pareizi komunicēt ar citiem suņiem, viesiem mājās un bērniem. Gribētos, lai mūsu mīlule būtu sociāla būtne, nevis agresīvs mājas sargs!

Kā raksturosiet Klēras spējas mācīties? 

Klēra mācās viegli, tomēr viņai ir spītīgs raksturiņš, kas parādās, kad viņa ir nogurusi vai iedomājusies, ka jādodas uz savu vietiņu, vai grib draudzēties ar kādu suņuku. Pamatkomandas tika apgūtas ātri, bet, ja tās jāatkārto vairākkārt, viņai apnīk. Viņa ir dzīvespriecīgs suns un ļoti uzticīga - ja saimniekam ir labs garastāvoklis, arī Klērai ir prieks pildīt komandas un iesaistīties rotaļās. 

Kādās suņu nodarbībās DINO ARĒNĀ piedalaties? 

Treneres Jūlijas vadītajās SMART DOG grupu nodarbībās. Tajās komandas tiek apvienotas ar dažādiem uzdevumiem un rotaļām, kas suņiem ir daudz interesantāk par vienkārši  „sausu” komandu izpildi. Tā arī ir laba atpūta suņa saimniekam pēc darba dienas, jo gaisotne nodarbībās ir ļoti patīkama. 

Kā Klēra jūtas DINO ARĒNĀ? 

Klērai ļoti patīk turp doties. Kad esam piebraukuši pie Spice Home, viņa jau saprot, kur esam, un ar nepacietību gaida brīdi, kad varēs doties uz arēnu. 

Kādas, jūsuprāt, ir DINO ARĒNA priekšrocības?  

Tā atrodas ļoti labā vietā. Nokļūšana līdz arēnai pa Spice Home ir labs treniņš sunim, kā uzvesties publiskā telpā. Pirmajās reizēs bija neliels stress - kā reaģēs veikala apmeklētāji un apsargi, redzot, ka tiek vests suns pie pavadas gar veikaliem, bet tagad vairs tā nav. Ir cilvēki, kas jūtas pārsteigti, tomēr attieksme ir pozitīva. Tas mazina cilvēku fobiju no suņiem - redzot draudzīgus suņus šādā vidē, cilvēku attieksme mainās.

Kur Klērai sanācis demonstrēt savu „suņa izglītību”? 

Esam piedalījušies paklausības rallijā Ķekavā, kas Klērai bija pirmais šāda veida pasākums. Pagājušogad arī atvērtās nodarbības laikā apmeklētājiem demonstrējām to, ko apgūstam. Turklāt bieži ņemam Klēru līdzi braucot ciemos, jo viņa ir ļoti draudzīga un komunikabla.

Vai Klēra socializējas ar saviem suņu draugiem nodarbībās? 

Pēdējā laikā socializācija ir kļuvusi par galveno treniņu sastāvdaļu,  jo komandas Klēra zina un izpilda, taču mājās socializācija ar citiem suņiem nav iespējama. Mūsu dienas režīms neļauj viņu bieži vest pastaigās, ikdienā Klēra dzīvo mājas pagalmā. Socializācija treniņos arī motivē Klēru apgūt ko jaunu.  

Kā šīs nodarbības ir ietekmējušas jūsu attiecības ar suni? 

Pirms nodarbībām bija sajūta: nav taču grūti audzināt suni! Patiesībā tā ir pilnīgi jauna pasaule. Nevar gaidīt, ka suns, ar kuru ikdienā nekomunicē un „nestrādā”, būs labs, gudrs un paklausīgs. Tās ir sava veida draugu attiecības, kas veidojas starp cilvēku un suni, un šīs attiecības ir jāuztur katru dienu, tad neizpaliks arī rezultāts treniņos.

Jūsu nodomi par apmācības turpināšanu?  

Esam DINO ARĒNA klienti jau pusotru gadu, cenšamies apmeklēt apmācību reizi nedēļā. Turpināsim iet uz Jūlijas vadītajām nodarbībām, jo redzam, ka Klērai ir svarīgi apmeklēt treniņus, socializēties un būt šādā vidē. Tas dara viņu priecīgu, un mu

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Sveiki! Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Nosūtu Jums linku ar treneriem Latvijā. Domāju ka šājā saraksta atradīsiet savējo.

http://www.dogs.lv/lv/apmacibas-sports/trenneri/

 

 

 

 

 

 

Kucēns čurā mājās

Mūsu kavalierītim ir 4,5 mēneši. Vārdu "pačurā" saprot, bet tikai to nedara pastaigās, bet tiklīdz kā ienāk atpakaļ dzīvoklī. Pēc nakts uzreiz ģērbjos un ņemu pavadu, lai ietu ārā, bet mazais jau paspēj pačurāt uz grīdas. Kā iemācīt, varbūt vajag kādu zoopsihologu?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas ir normāli :) Mēģiniet pēc iespējas ātrāk iznest viņu ārā pēc miega, ēšanas un spēlēšanas. Vediet viņu ārā pa dienu ik pēc 2-3 stundam, ja ir tāda iespēja.

zobārsts sunim

Labdien! Čivauvai pēc zobārsta un narkozes jau trešo nedeļu ir apgrūtināta elpošana. Rij skaļi siekalas un šķauda, klepo, krāc. It kā deguns arī ciet. Un paliek arvien sliktāk. It sevišķi naktīs grūti. Kas tas varētu but un ko darīt šajā situācijā?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

ja sunim pēc narkozes ir diskomforts , Jums jāsazinās ar veterinārārstu, kas sunim veica zobu tīrīšanu un to vajadzēja jau darīt laicīgi, negaidot trīs nedēļas. Katram dzīvniekam ir individuāla reakcija uz narkozi un arī pēc mutes dobuma sanācijas procedūras var būt komplikācijas.

Ar cieņu, 

Dino Zoo klīnika

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку, на неделю. Усыпить не хочу. Порода Папильон, слепой, глухой, аппетит хороший, много пьёт, целый день в лежанке. Туалет делает на салфетке. Если можно привозить к вам на время отъезда, то какая цена в сутки?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Добрый день!

Мы не предоставляем подобную услугу. Обратитесь в клинику с круглосуточным стационаром, либо в гостиницу для собак.

Kucēns čurā dīvānā

Labdien! Kādēļ suns pēkšņi nokārtojas dīvānā? Mums ir 6 mēnešus vecs kucēns, kuru radinam iet nokārtoties ārā - dažreiz vēl gadās ķibeles mājās, tomēr pārsvarā jau izdodas nokārtoties ārā. Nokārtoties ejam vismaz ik pa 3h, tomēr pēdējās divas reizes suns starp pastaigām ir piečurājis dīvānu. Par negadījumiem mājās nekad neesam situši, bļāvuši uz viņu utt., arī nekādas lielas pārmaiņas nav notikušas un viņa ikdiena nav mainījusies. Kāds varētu būt iemeslsšādai rīcībai un ko darīt?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Pārbaudiet vai sunim viss kārtībā ar veselību. Diskomforts urīnceļos arī var izraisīt šādu veselību.

franču buldogs

Добрый день. Как найти специалиста-консультанта по Французским бульдогам.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

mūsu klīnikas speciālisti strādā arī ar franču buldogiem. Ja vēlaties pierakstīties uz konsultāciju, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika

Sunim iesūkusies ērce

Pirms četriem gadiem iesūkusies ērce virs acs,laikus nepamanījām un ērce bija jau pamatīgi piesūkusies,kā suns pakasija ar kāju un ērce izkrita,unpēc tam pēc dažām dienām suns nevarēja pastaigāt,jo sāpēja ,sāpēja arī tad kad pieskartos,bijām pie vetārsta un uzrakstīja lietot 7dienas antibiotikas un nesteroido pretiekaisuma līdzekļi un izārstējās,bet pagājušā gada septembrī atkal iekoda ērce un bijām pilinājuši uz skausta advantix škīdumu,bet bija pagājis vairāk kā mēnesis,un tad savēlās spalva uz krustiem un uz astes spalvai tendence noiet šaurā strīpā,uzrakstīja antibiotikas uz nedēļu un pārgāja,tagadalspalva uz krustiem mazliet savēlusies,nopirku advantix iepilināju uz skausta(3dienas),bet negrib ka pieskaras,tad sāp un smilkst.kas tā varbūt par slimību. Sunīšam10gadiir maza auguma,šķirni nezinu. Ar cieņu Gunita.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

diemžēl neapskatot dzīvnieku nav iespējams pateikt, kas viņam ir par slimību.

Jums jādodas pie veterinārārsta.

Ja vēlaties pieteikties uz konsultāciju Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67305943

 

Ar cieņu,

DINO ZOO klīnika

Почему собака чешет уши.

Почему собака чешет уши.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Если она делает это изредка, то ничего страшного. Если же каждый день, по несколько раз в день, то лучше обратится к ветеринару.

Suns klepo

Sveiki! Suns nakti guļ uz muguras un kaut kāda brīdi itka siekalas sakrējušas sāk klepot un tālāk iet gulēt uz savas muguras. Kad ir ļoti liela fiziska slodze arī ristās un pēc tam viss pāriet . Bijām pie vetārsta doma bija par klepu pirmo reizi padzeram zāles nepārgāja otro reizi mums iedeva antibiotikas tas arī dzeram uz to brīdi viss labi bija , tagad viss atsakās no jauna . Suns jūtas labi un neliecina nekas ka viņam būtu slikti , sirdi arī izklausīja viss ok Nezinu ko darīt šinī situācija ?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Neizmeklējot suni ir grūti pateikt ko darīt, taču ja antibiotiku lietošanas laikā bija uzlabojums, iespējams, ka antibiotiku kurss bija par īsu. Lai atrisinātu šo situāciju, jums jādodas pie veterinārārsta. 

Ja vēlaties pieteikties uz vizīti Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

 

Ar cieņu, 

Dino Zoo klīnika

Suns nepamatoti ir palicis agresīvs

Labdien, suns nepamatoti ir palicis agresīvs nevienu nelaižot tuvumā. Parasti atrodās voljērā, bet katru dienu izlaižam paskraidīt pie mājas(piesiets pie troses un ir visu to laiku uzraudzībā). Nesen bija agresīvs tikai pret mani(cilvēku kas reizi mēnesī atbrauc ciemos), bet šodien kad saimnieki nāca tuvumā voljēram sāka rūkt. Zobus neizrāda, bet rūc un skatās ar draudošu skatienu aste ir pacelta. Kad es biju ciemos un viņš bija izlaists(pirms sāka rūkt uz saimniekiem) nelaida mani tuvu, bet kārumus no manis ņēma un no attāluma atnesa bumbu un pa lēnām sāka nākt tuvāk un tuvāk man līdz ko atļāva pat paglaudīt, bet no rīta atkal bija tik pat agresīvs.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Kas ir mainījies suņa dzīvē? Cik bieži suns ir kontaktā ar cilvēku? Cik bieži un cik ilgi ar suni kāds darbojas? Vai sunim nav veselības problēmu? Jo bieži vien dzīvnieks, kurš cieš sāpes paliek agresīvs. Kā arī tas, ka suns visu laiku atrodas voljerā vai piesiets, var ietekmēt viņa psihi. Dzīvnieka vecums - pubertāte, briedums arī var ietekmēt uzvedību.