Atpakaļ

Lai mūsu suns būtu dzīvespriecīgs!

10 jautājumi DINO ARĒNAS klientiem - Lienei un Gvido Bergiem.

Reti, kuram sunim ir iespēja justies kā kāzu dāvanai – divus gadus vecā Klēra pievienojās Bergu ģimenei tieši saistībā ar šo svinīgo notikumu. Tomēr Liene un Gvido lolo šo lielo meiteni ne tikai kā dārgu dāvanu, bet daudz vairāk kā draugu un ģimenes locekli. Kā tas notiek ikdienā, stāsta saimnieki.

Reti, kuram sunim ir iespēja justies kā kāzu dāvanai – divus gadus vecā Klēra pievienojās Bergu ģimenei tieši saistībā ar šo svinīgo notikumu. Tomēr Liene un Gvido lolo šo lielo meiteni ne tikai kā dārgu dāvanu, bet daudz vairāk kā draugu un ģimenes locekli. Kā tas notiek ikdienā, stāsta saimnieki.

Klēras apmācība bija viens no pirmajiem jūsu lēmumiem? 

Kad Klērai bija četri mēneši, sākām privātu apmācību pie treneres Jūlijas Bogomolovas. Viņas apmācība atšķiras no pārējo treneru piedāvātā: viņa māca sunim apgūt komandas caur rotaļām un komunikāciju, nevis ar militāras disciplīnas paņēmieniem vai suņa sodīšanu. Vēlāk pārgājām uz grupas nodarbībām pie Jūlijas Dino Arena.

Kāpēc suņa apmācība jums šķiet svarīga? 

Apmācība jau nav tikai treniņš sunim izpildīt komandas, bet arī iespēja saimniekam iemācīties komunicēt un saprast savu mīluli. Klēras treniņos mācāmies tikpat daudz, cik viņa. Klēra ir Bernes ganusuns - liela auguma šķirne, tāpēc ir svarīgi, lai viņa iemācītos pareizi komunicēt ar citiem suņiem, viesiem mājās un bērniem. Gribētos, lai mūsu mīlule būtu sociāla būtne, nevis agresīvs mājas sargs!

Kā raksturosiet Klēras spējas mācīties? 

Klēra mācās viegli, tomēr viņai ir spītīgs raksturiņš, kas parādās, kad viņa ir nogurusi vai iedomājusies, ka jādodas uz savu vietiņu, vai grib draudzēties ar kādu suņuku. Pamatkomandas tika apgūtas ātri, bet, ja tās jāatkārto vairākkārt, viņai apnīk. Viņa ir dzīvespriecīgs suns un ļoti uzticīga - ja saimniekam ir labs garastāvoklis, arī Klērai ir prieks pildīt komandas un iesaistīties rotaļās. 

Kādās suņu nodarbībās DINO ARĒNĀ piedalaties? 

Treneres Jūlijas vadītajās SMART DOG grupu nodarbībās. Tajās komandas tiek apvienotas ar dažādiem uzdevumiem un rotaļām, kas suņiem ir daudz interesantāk par vienkārši  „sausu” komandu izpildi. Tā arī ir laba atpūta suņa saimniekam pēc darba dienas, jo gaisotne nodarbībās ir ļoti patīkama. 

Kā Klēra jūtas DINO ARĒNĀ? 

Klērai ļoti patīk turp doties. Kad esam piebraukuši pie Spice Home, viņa jau saprot, kur esam, un ar nepacietību gaida brīdi, kad varēs doties uz arēnu. 

Kādas, jūsuprāt, ir DINO ARĒNA priekšrocības?  

Tā atrodas ļoti labā vietā. Nokļūšana līdz arēnai pa Spice Home ir labs treniņš sunim, kā uzvesties publiskā telpā. Pirmajās reizēs bija neliels stress - kā reaģēs veikala apmeklētāji un apsargi, redzot, ka tiek vests suns pie pavadas gar veikaliem, bet tagad vairs tā nav. Ir cilvēki, kas jūtas pārsteigti, tomēr attieksme ir pozitīva. Tas mazina cilvēku fobiju no suņiem - redzot draudzīgus suņus šādā vidē, cilvēku attieksme mainās.

Kur Klērai sanācis demonstrēt savu „suņa izglītību”? 

Esam piedalījušies paklausības rallijā Ķekavā, kas Klērai bija pirmais šāda veida pasākums. Pagājušogad arī atvērtās nodarbības laikā apmeklētājiem demonstrējām to, ko apgūstam. Turklāt bieži ņemam Klēru līdzi braucot ciemos, jo viņa ir ļoti draudzīga un komunikabla.

Vai Klēra socializējas ar saviem suņu draugiem nodarbībās? 

Pēdējā laikā socializācija ir kļuvusi par galveno treniņu sastāvdaļu,  jo komandas Klēra zina un izpilda, taču mājās socializācija ar citiem suņiem nav iespējama. Mūsu dienas režīms neļauj viņu bieži vest pastaigās, ikdienā Klēra dzīvo mājas pagalmā. Socializācija treniņos arī motivē Klēru apgūt ko jaunu.  

Kā šīs nodarbības ir ietekmējušas jūsu attiecības ar suni? 

Pirms nodarbībām bija sajūta: nav taču grūti audzināt suni! Patiesībā tā ir pilnīgi jauna pasaule. Nevar gaidīt, ka suns, ar kuru ikdienā nekomunicē un „nestrādā”, būs labs, gudrs un paklausīgs. Tās ir sava veida draugu attiecības, kas veidojas starp cilvēku un suni, un šīs attiecības ir jāuztur katru dienu, tad neizpaliks arī rezultāts treniņos.

Jūsu nodomi par apmācības turpināšanu?  

Esam DINO ARĒNA klienti jau pusotru gadu, cenšamies apmeklēt apmācību reizi nedēļā. Turpināsim iet uz Jūlijas vadītajām nodarbībām, jo redzam, ka Klērai ir svarīgi apmeklēt treniņus, socializēties un būt šādā vidē. Tas dara viņu priecīgu, un mu

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Bailīgs suns. Vai vispār ir iespējams viņu apmācīt staigāt pārpildītās vietās? Vai viņam vispār ir iespējams palīdzēt?

Sveiki! Jautājums. Gandrīz pirms 2 gadiem es uz ielas atradu kucēnu. Cilvēki un bērni viņu mocīja/sita. Bet tagad mums ir problēma, viņš atsakās iziet ārpus mājas teritorijas, vīriešu un bērnu redzeslokā rodas nesaturēšana un čīkstēšana. Mēģināju maigi runāt, dot kārumus, novērst uzmanību spēlējoties, bet viņš skrien mājās un čīkst, nomierinās tikai tad, ja apskauj un sauc vārdā. Vai vispār ir iespējams viņu apmācīt staigāt pārpildītās vietās? Vai viņam vispār ir iespējams palīdzēt?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Uzlabot šo situāciju protams ka var. Galvenais sākt pareizi un secīgi strādāt. Iespējams kādu laiku būs jālieto arī mierinājuma zāles.

Pieteikties nodarbībai vai konsultācijai ir iespējams pa telefonu 29390650 vai pa e-pastu arena@dinozoo.lv.

Sunim veidojums uz purna

Labdien! Es vēlos uzdot jautājumu par savu 12 gadus veco Ķīnas cekulaino suņi Leniju. Lenijam ir dažādas alerģijas un veselības problēmas, kā jau vecam šķirnes sunim. Lenijam ir alerģija pret vistu, graudaugiem, ( izņemot rīsus un putraimus). Jā viņš ēd kādu no šiem produktiem viņam tek ausis, paliek sarkanās ciskas. Vēl Lenijas ir neliela bruka abos sānos. Viņš ēd dārzeņus un augļus ( gurķus, tomātus, kāpostus, zemenes, persikus u.t.t ). Šodien pamanīju, kā viņam uz purniņa ir tāda kā pumpa. Itkā, jā piespiež tad viņam nesāp. Pumpa vizuāli izskatās, kā ādas pacēlums. Es gribētu zināt vai tas ir bīstami? Varbūt tas pāriet pats no sevis, vai arī ir jāved pie veterinārārsta? Pievienoju fotogrāfiju. Tur gan īsti nevar pumpu redzēt, tāpēc to apvilktu. Jau iepriekš liels paldies par veltīto laiku, un protams atbildi! :)

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

bildē īsti nevar saprast un attālināti nav iespējams novērtēt veidojumu. Sirdsmieram ieteiktu tomēr labāk dzīvnieku atrādīt veterinārārstam. 

Ja vēlaties pieteiktires uz konsultāciju Dino Zoo klīnikā, lūdzam zvanīt pa tālruni 67327923

 

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika

Vai 5 mēnešus vecu kucēns nav par lielu lai viņu uzņemtu jaunajās mājās? Sunīts ir vidusāzijas aitusuns!

Labdien! Vai 5 mēnešus vecu kucēns nav par lielu lai viņu uzņemtu jaunajās mājās? Sunīts ir vidusāzijas aitusuns!

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Viss ir atkarīgs no daudziem faktoriem. Suņa raksturs, vide kur viņš dzīvoja, vide kur viņš dzīvos, laiks ko Jūs varēsiet veltīt sunim ( socializācija, apmācība). Globāli nekas nav nokavēts. Bet šis tas jau ir iemācīts un iespējams ka kaut kas būs jālabo.

Spare parts for travel cage

Hi I am looking for spare parts for my dogs travel cage before Friday. I need the screws and the clips that connect the top with the bottom part of the cage and its a bracco eco no 6 type. Is there any available? Thanks

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Good morning!

We have not spare parts for dogs travel box.

Suns baidās kāpt bagažniekā

Добрый день, наша собака (6 лет, помесь лабрадора и овчарки) всегда очень любила кататься в багажнике нашей машины, но теперь она на отрез отказывается залезать в багажник, будто боиться его как огня. Мы не можем понять с чем это связано.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas nozīme ka sunim bija negatīva pieredze braucot vai kāpjot iekšā bagažniekā. Pārbaudiet vai viss ir kārtībā ar kājam un muguru. 

ik reizi kad saimniece iziet no mājām tad suņuks sāk raudāt un gaudot, tas ar laiku mainīsies vai pie tā ir speciāli jāstrādā lai suns tā nepārdzīvotu?

Sveiki, paņēmām no patversmes 5g vecu suņu meitenīti, ik reizi kad saimniece iziet no mājām tad suņuks sāk raudāt un gaudot, tas ar laiku mainīsies vai pie tā ir speciāli jāstrādā lai suns tā nepārdzīvotu?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas varētu būt atšķirtības sindroms. Ar sunīti noteikti ir jāstrādā. Tā kā visi suņi ir dažādi labāk pierakstīties pie kinologa uz konsultāciju. 

Pieteikties var pa telefonu 29390560 vai sūtot e-pastu uz arena@dinozoo.lv

Sunīte nevēlās nekur iet divatā ar draugu, un ir problēmas pastaigas laikā.

Labdien! Pirms neilga laika no patversmes paņēmām 5 gadus vecu suņu meitenīti. Dzīvojam ar draugu divatā, sunīte pie manis ir pieradusi, nāk visur līdzi, pastaigās nav problēmu, toties draugam ļauj glaudīt, mīļot, guļ blakus, taču nevēlās nekur iet divatā ar viņu, un ir problēmas pastaigas laikā. Vai kaut ko var darīt šajā situācijā?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Iespējams ka sunim bija slikta pieredzē vai vispār nav bijusi saskarsme ar vīriešu dzimtas pārstāvjiem, tāpēc viņa neuzticās un negrib sadarboties. Jā, noteikti situāciju var labot. Kopīgas pastaigas un āpmācība palīdzēs nodibināt kontaktu ar suni. Galvenais strādāt ar suni regulāri, secīgi un mierīgi.

Kā mācīt/trenēt suni, ja viņam apbalvojuma vietā gardums neder?

Labdien! Pirms neilga laika no patversmes paņēmām 5 gadus vecu suņu meitenīti. Viņai nekad dzīvē nav doti gardumi, arī ēst viņa ēd ļoti maz un neprasa pēc vēl. Kā šādā veidā viņu mācīt/trenēt, ja viņai apbalvojuma vietā gardums neder?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Iespējams ka vēl neesat atraduši īsto garšīgāko tieši Jūsu sunim gardumu. Bet ja tiešām pilnīgi nekas neinteresē, tād izmantojiet to pašu barību, ar kuru barojiet ikdienā. Bet ir daži nosacījumi. Barībai nav jāstāv sunim pieejamā vietā. Ja barība stāv visu laiku, tad suns nebūs motivēts darīt kaut ko. Tātad pabarojiet no rīta un vakarā. Ja suns neēd, bļodu novācam. Ja sunim vispār ir slikta apetīte, tād noteikti pārbaudiet veselības stāvokli. Ja suns negrib kārums vai negrib strādāt par kārumiem vai sauso barību, tād ņemam barību, piedāvājam no rokas un strādājam. Barību no bļodas nepiedāvājam. Visu dienas normu vai daļu no tās izbarojam no rokas par kaut ko.

Vai dino zoo grāmatiņa par barošanu pieejama arī drukātā veidā vai tikai kā e-grāmata?

Labdien! Vai dino zoo grāmatiņa par barošanu pieejama arī drukātā veidā vai tikai kā e-grāmata?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Dino Zoo Grāmata drīz būs pieejama arī drukātā veidā.

To klients varēs saņemt bezmaksas Dino Zoo veikalā sākot jūnija vidū.
 

Как помощь слабке если у ней призерки чумки

Как помощь слабке если у ней призерки чумки

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Добрый день!

 

Обратитесь в ветеринарную клинику. Там собаке окажут помощь. Записаться на визит можно по тел.67 327 923