Atpakaļ

Kā ziemā pasargāt suņa ķepas?

Kā pareizi rūpēties par mīluļa ķepu labsajūtu gada aukstajā sezonā? Tas ir jautājums, kas šajā gadalaikā aktuāls ne vienam vien suņu saimniekam, tāpēc lasi rakstu un uzzini noderīgus padomus!

Gaisa temperatūrai kļūstot arvien zemākai, aktuāls kļūst jautājums, kā, dodoties pastaigās ziemas mēnešos, pasargāt suņus no sala. Īpaši svarīgi ir pievērst uzmanību arī rūpēm par ķepām. Ielām tiekot kaisītām ar sāli un dažādām ķimikālijām, tās nonāk arī uz suņu ķepu spilventiņiem, sausinot un kairinot ādu. Par to, kā pareizi rūpēties par mīluļa ķepu labsajūtu gada aukstajā sezonā, plašāk stāsta Dino Zoo Klīnikas vadītāja, veterinārārste Kristīne Dumpe un Dino Zoo Dzīvnieku speciāliste Zane Zagorska.

Suņa ķepas ziemā no sāls kaitīgās ietekmes pasargāt iespējams divējādi. Var lietot aizsargājošas ziedes ar bišu vasku un dažādām eļļām, kas mīkstina ķepu spilventiņus, neļaujot ādai izžūt un plaisāt, vienlaikus to sargājot no iekaisuma veidošanās. Tāpat ķepas aizsargās arī speciāli zābaciņi, tiesa, ne visi suņi tos piekritīs valkāt. “Lai pieradinātu suni pie zābaciņu valkāšanas, to jāsāk darīt jau no kucēna vecuma. Turklāt vispirms ieteicams sākt ar zeķītēm, jo tās ir vieglākas. Tās var mīlulim vilkt mājās, sunīti slavējot un cienājot ar kārumiem, lai viņš saprastu, ka izdarījis ko labu,” iesaka Dino Zoo Dzīvnieku speciāliste Zane Zagorska.

“Zābaciņi ļoti labi noder pilsētā dzīvojošiem suņiem, kam ir vistiešākā saskare ar sāli. Savukārt, ja suns dzīvo mazpilsētā, kur ielas tik bieži netiek apstrādātas ar ķimikālijām, visticamāk, pietiks vien ar speciālu aizsarglīdzekli. Tie ir iegādājami zooveikalos un pieejami dažādā formātā – lietošanai ērti ir zīmulīši, ar ko var ātri apstrādāt suņa ķepas. Tāpat populāras ir arī ziedes tūbiņās, kas arī ir vienkārši uzklājamas, kā arī dažādi krēmi, spreji un vaski. Vēlams, lai to sastāvā būtu ne tikai medus un bišu vasks, bet arī urīnviela, kas iedarbojas mīkstinoši un dziedējoši.”

Ķepu apstrāde ar aizsarglīdzekli

Suņa ķepas ar līdzekli ieteicams apstrādāt jau mājās. To jāizdara vismaz 10 – 15 minūtes pirms došanās pastaigā. Protams, pastaigām ieteicams izvēlēties vietas, kur sāls ir izkaisīta pēc iespējas mazāk. Dodoties pastaigā, var ņemt līdzi arī dvieli, lai tās laikā no suņa ķepām noslaucītu pielipušos sniega gabaliņus un sāli.

Nereti dzīvnieku saimnieki aizdomājas, vai ķepas nav jāapstrādā arī kaķiem, tomēr, kā atzīst Zane, visbiežāk šīs rūpes būs aktuālas tieši suņu īpašniekiem: “Kaķi retāk staigā pa vietām, kur ir sāls. Suņiem šai gadījumā nereti vienkārši nav izvēles, jo jāseko saimnieka pavadai. Protams, ja arī kaķis tiek vests ārā pavadā, tad ķepas jāsargā. Ķepu aizsarglīdzekļus var profilaksei izmantot gan suņiem, gan kaķiem, jo tie mīkstina ādu. Sausa āda ir jutīgāka, un tajā var vieglāk veidoties iekaisums. Savukārt, ādu mīkstinot, tiks novērsta plaisu rašanās.”

Ķepu kopšana

Īpaša uzmanība ķepu kopšanai jāpievērš īsspalvainiem suņiem un šķirnēm, kam apmatojuma teju nav vispār, jo viņu ķepu spilventiņi ir kaili un daudz jutīgāki pret ārējās vides ietekmi. Garspalvainajām šķirnēm apmatojums aug arī starp pirkstiem, tāpēc ķepas nav tik ciešā saskarē ar sāli un mitrumu, tām tiekot dabīgi aizsargātām.

“Suņa ķepas ieteicams regulāri pārbaudīt – ja tās jau ir sausas, iespējams, tās arī plaisās un būs jutīgas. Jūtot pieskārienu ķepai, suns vai nu to atraus, vai izrādīs diskomfortu smilkstot. Tāpēc, pirms suns tiek vests ārā, jāpārbauda, vai to vispār var darīt bez aizsardzības līdzekļa uzklāšanas. Suns var ilgi neizrādīt sāpes un ciesties, tāpēc situāciju jānovērtē laikus,” aicina Zane.

“Ja ķepas ir iekaisušas, suns parasti izrāda sāpes – klibo, cenšas nelikt tās pie zemes vai ik pa laikam maina. Suns jau pastaigas laikā var ziņot par diskomfortu – apstāties, smilkstēt, cilāt ķepas, tās laizīt vai kodīt. Šai gadījumā pastaigu jāpārtrauc, un sunim nevajadzētu ļaut ķepas laizīt, pirms tās nav noskalotas ar siltu ūdeni, citādi dzīvnieks ar kaitīgajām vielām var pat saindēties,” brīdina Dino Zoo Klīnikas vadītāja, veterinārārste Kristīne Dumpe. “Ja ķepu spilventiņi ir uzpampuši un apsārtuši, nekavējoties jāvēršas pie vetārsta, kas nozīmēs nepieciešamo ārstēšanu, un vēlāk jāveic visi nepieciešamie piesardzības pasākumi, lai ādu aizsargātu. Šai gadījumā ieteicams ir bišu vasks, kas veido aizsargplēvīti, tā fiziski pasargājot ķepu un vienlaikus mīkstinot ādu.”

Ziemas apģērbs suņiem

Lai gan liela uzmanība jāpievērš suņu ķepu kopšanai, ieteicams atcerēties arī par to pasargāšanu no sala. Suņiem ar īsu  un plānu apmatojumu, kā arī gludspalvainiem un pavisam kailiem suņiem, un kucēniem gada aukstajos mēnešos ieteicams vilkt apģērbu – tas vajadzīgs, piemēram, toiterjeriem, čivauvām, levretēm un citām īsspalvainajām šķirnēm.  Lai gan parasti šie suņi gada aukstajā laikā iet īsākās pastaigās, par apģērbu, kas suni pasargās no aukstuma, vajadzētu parūpēties tik un tā, jo viņu apmatojums nenodrošina aizsargkārtu pret aukstumu. Šķirnēm, kam ir gluda vai īsa spalva, nav termoregulācijas, tāpēc lielā salā vai spēcīgā sniegā un lietū dzīvniekus ieteicams aizsargāt. Savukārt nekādā gadījumā nevajag vilkt apģērbu garspalvainiem suņiem, piemēram, haskijiem, malamutiem, labradoriem vai vilkiem, jo tas kaitē dzīvnieka termoregulācijai.

Jauniem kucēniem un maza svara suņiem apģērbu jāvelk, sākot no desmit grādiem. Tāpat to jādara arī lietainā laikā, tāpēc ir svarīgi, lai apģērbs būtu ūdensnecaurlaidīgs. Šai gadījumā pietiks ar lietus mētelīti – ja ārā ir silti, biezu jaciņu nav jāvelk. Nevajadzētu arī izvēlēties kokvilnas vai vilnas apģērbus, jo tie ātri paliks mitri, kā rezultātā dzīvniekam sals vēl vairāk. Var izvēlēties atstarojošas vestītes ar polsterējumu, kas uzlabos dzīvnieka redzamību tumsā, vienlaikus pasargājot mīluli no lietus, sniega un vēja.

Mazo šķirņu suņiem ieteicams vilkt arī zābaciņus vai zeķītes. Kad sāls sajaucas ar sniegu, veidojas putra, ar ko, ja dzīvnieks ir neliels, tiek noklāta visa suņa ķepa. “Mazajiem sunīšiem ieteicamākas ir zeķītes, jo tās ir vieglākas. Zābaciņus jāvelk, ja ir konstatēta jau kāda problēma – piemēram, hroniski sausa āda, kas plaisā. Šai gadījumā ar aizsarglīdzekli, ko uzklāt ķepas spilventiņiem, nepietiks. Bet, ja ķepiņa ir mīksta un āda vesela, pietiks ar profilaktisku smēres uzklāšanu,” skaidro Zane. “Savukārt suņiem, kam ir tā dēvētais zemais korpuss, ieteicams aizsargāt arī vēderu, izvēloties speciālas jaciņas. Nereti gadās, ka tieši vēders tiek apsaldēts un iekaist. Tā kā uz vēdera nav apmatojuma, tas var iekaist arī no sāls, kas nokļūst uz ādas un to kairina, netiekot laicīgi nomazgāts.”

“Veikalos ir pieejami daudz un dažādi apģērbu modeļi. Svarīgākais, lai tie pilda savas funkcijas, – ir siltināti, nekrīt nost un netraucē sunim brīvi kustēties. Tāpat jāpievērš uzmanību, lai apģērbam būtu atbilstošs izmērs un stiprinājumi. Savukārt, izvēloties zābaciņus, vēlams priekšroku dot tādiem, kam ir regulējams platums un speciālas zolītes ar protektoru. Un, neraugoties uz zābaciņu valkāšanu, atgriežoties mājās, ķepas tik un tā ir jānoslauka ar mitru drānu, jo uz tām tik un tā var būt sāls atlikumi,” tā Kristīne.

Visu nepieciešamo sava mīluļa ķepu aizsardzībai un labsajūtas veicināšanai, atradīsi Dino Zoo veikalos un arī e-veikalā - www.dinozoo.lv!

 

 

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Sveiki! Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Nosūtu Jums linku ar treneriem Latvijā. Domāju ka šājā saraksta atradīsiet savējo.

http://www.dogs.lv/lv/apmacibas-sports/trenneri/

 

 

 

 

 

 

Kucēns čurā mājās

Mūsu kavalierītim ir 4,5 mēneši. Vārdu "pačurā" saprot, bet tikai to nedara pastaigās, bet tiklīdz kā ienāk atpakaļ dzīvoklī. Pēc nakts uzreiz ģērbjos un ņemu pavadu, lai ietu ārā, bet mazais jau paspēj pačurāt uz grīdas. Kā iemācīt, varbūt vajag kādu zoopsihologu?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas ir normāli :) Mēģiniet pēc iespējas ātrāk iznest viņu ārā pēc miega, ēšanas un spēlēšanas. Vediet viņu ārā pa dienu ik pēc 2-3 stundam, ja ir tāda iespēja.

zobārsts sunim

Labdien! Čivauvai pēc zobārsta un narkozes jau trešo nedeļu ir apgrūtināta elpošana. Rij skaļi siekalas un šķauda, klepo, krāc. It kā deguns arī ciet. Un paliek arvien sliktāk. It sevišķi naktīs grūti. Kas tas varētu but un ko darīt šajā situācijā?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

ja sunim pēc narkozes ir diskomforts , Jums jāsazinās ar veterinārārstu, kas sunim veica zobu tīrīšanu un to vajadzēja jau darīt laicīgi, negaidot trīs nedēļas. Katram dzīvniekam ir individuāla reakcija uz narkozi un arī pēc mutes dobuma sanācijas procedūras var būt komplikācijas.

Ar cieņu, 

Dino Zoo klīnika

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку, на неделю. Усыпить не хочу. Порода Папильон, слепой, глухой, аппетит хороший, много пьёт, целый день в лежанке. Туалет делает на салфетке. Если можно привозить к вам на время отъезда, то какая цена в сутки?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Добрый день!

Мы не предоставляем подобную услугу. Обратитесь в клинику с круглосуточным стационаром, либо в гостиницу для собак.

Kucēns čurā dīvānā

Labdien! Kādēļ suns pēkšņi nokārtojas dīvānā? Mums ir 6 mēnešus vecs kucēns, kuru radinam iet nokārtoties ārā - dažreiz vēl gadās ķibeles mājās, tomēr pārsvarā jau izdodas nokārtoties ārā. Nokārtoties ejam vismaz ik pa 3h, tomēr pēdējās divas reizes suns starp pastaigām ir piečurājis dīvānu. Par negadījumiem mājās nekad neesam situši, bļāvuši uz viņu utt., arī nekādas lielas pārmaiņas nav notikušas un viņa ikdiena nav mainījusies. Kāds varētu būt iemeslsšādai rīcībai un ko darīt?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Pārbaudiet vai sunim viss kārtībā ar veselību. Diskomforts urīnceļos arī var izraisīt šādu veselību.

franču buldogs

Добрый день. Как найти специалиста-консультанта по Французским бульдогам.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

mūsu klīnikas speciālisti strādā arī ar franču buldogiem. Ja vēlaties pierakstīties uz konsultāciju, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika

Sunim iesūkusies ērce

Pirms četriem gadiem iesūkusies ērce virs acs,laikus nepamanījām un ērce bija jau pamatīgi piesūkusies,kā suns pakasija ar kāju un ērce izkrita,unpēc tam pēc dažām dienām suns nevarēja pastaigāt,jo sāpēja ,sāpēja arī tad kad pieskartos,bijām pie vetārsta un uzrakstīja lietot 7dienas antibiotikas un nesteroido pretiekaisuma līdzekļi un izārstējās,bet pagājušā gada septembrī atkal iekoda ērce un bijām pilinājuši uz skausta advantix škīdumu,bet bija pagājis vairāk kā mēnesis,un tad savēlās spalva uz krustiem un uz astes spalvai tendence noiet šaurā strīpā,uzrakstīja antibiotikas uz nedēļu un pārgāja,tagadalspalva uz krustiem mazliet savēlusies,nopirku advantix iepilināju uz skausta(3dienas),bet negrib ka pieskaras,tad sāp un smilkst.kas tā varbūt par slimību. Sunīšam10gadiir maza auguma,šķirni nezinu. Ar cieņu Gunita.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

diemžēl neapskatot dzīvnieku nav iespējams pateikt, kas viņam ir par slimību.

Jums jādodas pie veterinārārsta.

Ja vēlaties pieteikties uz konsultāciju Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67305943

 

Ar cieņu,

DINO ZOO klīnika

Почему собака чешет уши.

Почему собака чешет уши.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Если она делает это изредка, то ничего страшного. Если же каждый день, по несколько раз в день, то лучше обратится к ветеринару.

Suns klepo

Sveiki! Suns nakti guļ uz muguras un kaut kāda brīdi itka siekalas sakrējušas sāk klepot un tālāk iet gulēt uz savas muguras. Kad ir ļoti liela fiziska slodze arī ristās un pēc tam viss pāriet . Bijām pie vetārsta doma bija par klepu pirmo reizi padzeram zāles nepārgāja otro reizi mums iedeva antibiotikas tas arī dzeram uz to brīdi viss labi bija , tagad viss atsakās no jauna . Suns jūtas labi un neliecina nekas ka viņam būtu slikti , sirdi arī izklausīja viss ok Nezinu ko darīt šinī situācija ?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Neizmeklējot suni ir grūti pateikt ko darīt, taču ja antibiotiku lietošanas laikā bija uzlabojums, iespējams, ka antibiotiku kurss bija par īsu. Lai atrisinātu šo situāciju, jums jādodas pie veterinārārsta. 

Ja vēlaties pieteikties uz vizīti Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

 

Ar cieņu, 

Dino Zoo klīnika

Suns nepamatoti ir palicis agresīvs

Labdien, suns nepamatoti ir palicis agresīvs nevienu nelaižot tuvumā. Parasti atrodās voljērā, bet katru dienu izlaižam paskraidīt pie mājas(piesiets pie troses un ir visu to laiku uzraudzībā). Nesen bija agresīvs tikai pret mani(cilvēku kas reizi mēnesī atbrauc ciemos), bet šodien kad saimnieki nāca tuvumā voljēram sāka rūkt. Zobus neizrāda, bet rūc un skatās ar draudošu skatienu aste ir pacelta. Kad es biju ciemos un viņš bija izlaists(pirms sāka rūkt uz saimniekiem) nelaida mani tuvu, bet kārumus no manis ņēma un no attāluma atnesa bumbu un pa lēnām sāka nākt tuvāk un tuvāk man līdz ko atļāva pat paglaudīt, bet no rīta atkal bija tik pat agresīvs.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Kas ir mainījies suņa dzīvē? Cik bieži suns ir kontaktā ar cilvēku? Cik bieži un cik ilgi ar suni kāds darbojas? Vai sunim nav veselības problēmu? Jo bieži vien dzīvnieks, kurš cieš sāpes paliek agresīvs. Kā arī tas, ka suns visu laiku atrodas voljerā vai piesiets, var ietekmēt viņa psihi. Dzīvnieka vecums - pubertāte, briedums arī var ietekmēt uzvedību.