Atpakaļ

Kā parūpēties par suņa redzamību tumsā?

Iestājoties rudenim un dienām kļūstot arvien īsākām, aktuāla kļūst ne tikai cilvēku, bet arī mājdzīvnieku drošība uz ceļa. Par iespējām, kā mājdzīvnieku pasargāt, atrodoties ārā diennakts tumšajā laikā, vairāk stāsta “Dino Zoo” Suņu skolas vadītāja Tatjana Bodricka.

Iestājoties rudenim un dienām kļūstot arvien īsākām, aktuāla kļūst ne tikai cilvēku, bet arī mājdzīvnieku drošība uz ceļa. Lai mīlulis tumsā būtu labāk redzams, ieteicams izvēlēties kādu no aksesuāriem, kas drošas pastaigas ļaus izbaudīt gan sunim un tā saimniekam, gan līdzcilvēkiem. Par iespējām, kā mājdzīvnieku pasargāt, atrodoties ārā diennakts tumšajā laikā, vairāk stāsta “Dino Zoo” Suņu skolas vadītāja Tatjana Bodricka.

Kā skaidro Tatjana, pastāv vairāki varianti, kā nodrošināt suņa redzamību tumšajā diennakts laikā. Tirdzniecībā ir pieejami dažādi šim mērķim mīluļiem paredzēti aksesuāri, un atliek vien izvēlēties sev tīkamāko. Vieni  no populārākajiem ir mirgojoši breloki, kas piestiprināmi pie suņa kakla siksniņas un aprīkoti ar lampiņu, kam var iestatīt gan mirgošanas, gan nemirgošanas režīmus. Tāpat suņu saimnieki bieži izvēlas mirgojošas kakla siksnas ar vairākiem režīmiem. Tās iespējams ieslēgt gan tā, lai siksniņa mirgotu visu laiku, gan vienkārši spīdētu. Vēl pieejamas ir atstarojošas kakla siksnas un pavadas, kā arī kombinezoni, vestes un zābaciņi ar atstarotājiem.

“Ja suns bieži iet pastaigā ar pavadu, manuprāt, ir ļoti svarīgi, lai tumsā būtu redzams ne tikai suns, bet arī pati pavada, par ko suņu saimnieki nereti aizmirst. Ja, piemēram, pavadas garums ir divi līdz pieci metri, taču tā nav pamanāma, garāmgājējs vai riteņbraucējs var aiz tās aizķerties, nokrist un savainot ne tikai sevi, bet arī suni,” uzsver Tatjana. “Tāpat jāpatur prātā, ka sunim ir jābūt redzamām no visām pusēm – ne tikai no priekšpuses vai sāniem, bet arī no aizmugures. Tāpēc, piemēram, ar vienu mirgojošu breloku nepietiks. Man pašai ir melns pūdelis, kuru tumsā ieraudzīt nav iespējams. Tāpēc, lai mūsu pastaigas būtu drošas gan pašam sunim, gan cilvēkiem mums apkārt, izmantoju inerces pavadu neona krāsā un tai papildus sunītim uzvelku arī atstarojošu vesti vai kombinezonu.”

Jāpiebilst, ka atstarojošus elementus var labi pamanīt arī autovadītāji, tāpēc ar tiem pastaigas būs drošākas arī brauktuvju tuvumā. Savukārt pilnīgā tumsā labāk papildus izmantot arī lampiņas, brelokus vai mirgojošās kakla siksnas. Daudzi no šiem aksesuāriem ir ūdensnecaurlaidīgi un aprīkoti ar vairākiem darbības režīmiem. Tie vienkārši mirgo, mirgo ļoti ātri vai spīd bez pārtraukuma. Turklāt kakla siksnas, kuru redzamība parasti ir līdz 500 metriem, mēdz būt uzlādējamas ar USB palīdzību, tāpēc to darbības uzturēšanai nebūs vajadzības iegādāties baterijas.

“Man ļoti patīk, piemēram, zīmola “Trixie” atstarojošā veste. Tajā ietilpst gan atstarotāji, gan mirgojoši elementi. Dizains ir ļoti pārdomāts, jo suns ar vestes palīdzību var būt redzams no visām pusēm. Turklāt mirgojošais elements ir izvietots uz suņa ķermeņa, nevis pie purna. Tas ir ļoti labi, jo tādējādi gaismeklis nevar ietekmēt dzīvnieka redzi,” uzsver Tatjana. “Šī iemesla dēļ arī, izmantojot lampiņas un brelokus, speciālisti rekomendē tās nelietot, iestatot mirgojošo režīmu. Pretējā gadījumā tas var traucēt sunim ērti pārvietoties vai tumsā kaut ko saskatīt.”

Ar plašāku atstarojošo aksesuāru sortimentu var iepazīties visos Dino Zoo veikalos Latvijā, kā arī e-veikalā www.dinozoo.lv.

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Sveiki! Kur Rīgā var apgūt agility ar suni?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Nosūtu Jums linku ar treneriem Latvijā. Domāju ka šājā saraksta atradīsiet savējo.

http://www.dogs.lv/lv/apmacibas-sports/trenneri/

 

 

 

 

 

 

Kucēns čurā mājās

Mūsu kavalierītim ir 4,5 mēneši. Vārdu "pačurā" saprot, bet tikai to nedara pastaigās, bet tiklīdz kā ienāk atpakaļ dzīvoklī. Pēc nakts uzreiz ģērbjos un ņemu pavadu, lai ietu ārā, bet mazais jau paspēj pačurāt uz grīdas. Kā iemācīt, varbūt vajag kādu zoopsihologu?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas ir normāli :) Mēģiniet pēc iespējas ātrāk iznest viņu ārā pēc miega, ēšanas un spēlēšanas. Vediet viņu ārā pa dienu ik pēc 2-3 stundam, ja ir tāda iespēja.

zobārsts sunim

Labdien! Čivauvai pēc zobārsta un narkozes jau trešo nedeļu ir apgrūtināta elpošana. Rij skaļi siekalas un šķauda, klepo, krāc. It kā deguns arī ciet. Un paliek arvien sliktāk. It sevišķi naktīs grūti. Kas tas varētu but un ko darīt šajā situācijā?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

ja sunim pēc narkozes ir diskomforts , Jums jāsazinās ar veterinārārstu, kas sunim veica zobu tīrīšanu un to vajadzēja jau darīt laicīgi, negaidot trīs nedēļas. Katram dzīvniekam ir individuāla reakcija uz narkozi un arī pēc mutes dobuma sanācijas procedūras var būt komplikācijas.

Ar cieņu, 

Dino Zoo klīnika

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку

Можно ли у вас оставлять собаку 18 лет па передержку, на неделю. Усыпить не хочу. Порода Папильон, слепой, глухой, аппетит хороший, много пьёт, целый день в лежанке. Туалет делает на салфетке. Если можно привозить к вам на время отъезда, то какая цена в сутки?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Добрый день!

Мы не предоставляем подобную услугу. Обратитесь в клинику с круглосуточным стационаром, либо в гостиницу для собак.

Kucēns čurā dīvānā

Labdien! Kādēļ suns pēkšņi nokārtojas dīvānā? Mums ir 6 mēnešus vecs kucēns, kuru radinam iet nokārtoties ārā - dažreiz vēl gadās ķibeles mājās, tomēr pārsvarā jau izdodas nokārtoties ārā. Nokārtoties ejam vismaz ik pa 3h, tomēr pēdējās divas reizes suns starp pastaigām ir piečurājis dīvānu. Par negadījumiem mājās nekad neesam situši, bļāvuši uz viņu utt., arī nekādas lielas pārmaiņas nav notikušas un viņa ikdiena nav mainījusies. Kāds varētu būt iemeslsšādai rīcībai un ko darīt?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

 

Pārbaudiet vai sunim viss kārtībā ar veselību. Diskomforts urīnceļos arī var izraisīt šādu veselību.

franču buldogs

Добрый день. Как найти специалиста-консультанта по Французским бульдогам.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

mūsu klīnikas speciālisti strādā arī ar franču buldogiem. Ja vēlaties pierakstīties uz konsultāciju, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika

Sunim iesūkusies ērce

Pirms četriem gadiem iesūkusies ērce virs acs,laikus nepamanījām un ērce bija jau pamatīgi piesūkusies,kā suns pakasija ar kāju un ērce izkrita,unpēc tam pēc dažām dienām suns nevarēja pastaigāt,jo sāpēja ,sāpēja arī tad kad pieskartos,bijām pie vetārsta un uzrakstīja lietot 7dienas antibiotikas un nesteroido pretiekaisuma līdzekļi un izārstējās,bet pagājušā gada septembrī atkal iekoda ērce un bijām pilinājuši uz skausta advantix škīdumu,bet bija pagājis vairāk kā mēnesis,un tad savēlās spalva uz krustiem un uz astes spalvai tendence noiet šaurā strīpā,uzrakstīja antibiotikas uz nedēļu un pārgāja,tagadalspalva uz krustiem mazliet savēlusies,nopirku advantix iepilināju uz skausta(3dienas),bet negrib ka pieskaras,tad sāp un smilkst.kas tā varbūt par slimību. Sunīšam10gadiir maza auguma,šķirni nezinu. Ar cieņu Gunita.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

diemžēl neapskatot dzīvnieku nav iespējams pateikt, kas viņam ir par slimību.

Jums jādodas pie veterinārārsta.

Ja vēlaties pieteikties uz konsultāciju Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67305943

 

Ar cieņu,

DINO ZOO klīnika

Почему собака чешет уши.

Почему собака чешет уши.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Если она делает это изредка, то ничего страшного. Если же каждый день, по несколько раз в день, то лучше обратится к ветеринару.

Suns klepo

Sveiki! Suns nakti guļ uz muguras un kaut kāda brīdi itka siekalas sakrējušas sāk klepot un tālāk iet gulēt uz savas muguras. Kad ir ļoti liela fiziska slodze arī ristās un pēc tam viss pāriet . Bijām pie vetārsta doma bija par klepu pirmo reizi padzeram zāles nepārgāja otro reizi mums iedeva antibiotikas tas arī dzeram uz to brīdi viss labi bija , tagad viss atsakās no jauna . Suns jūtas labi un neliecina nekas ka viņam būtu slikti , sirdi arī izklausīja viss ok Nezinu ko darīt šinī situācija ?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Neizmeklējot suni ir grūti pateikt ko darīt, taču ja antibiotiku lietošanas laikā bija uzlabojums, iespējams, ka antibiotiku kurss bija par īsu. Lai atrisinātu šo situāciju, jums jādodas pie veterinārārsta. 

Ja vēlaties pieteikties uz vizīti Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

 

Ar cieņu, 

Dino Zoo klīnika

Suns nepamatoti ir palicis agresīvs

Labdien, suns nepamatoti ir palicis agresīvs nevienu nelaižot tuvumā. Parasti atrodās voljērā, bet katru dienu izlaižam paskraidīt pie mājas(piesiets pie troses un ir visu to laiku uzraudzībā). Nesen bija agresīvs tikai pret mani(cilvēku kas reizi mēnesī atbrauc ciemos), bet šodien kad saimnieki nāca tuvumā voljēram sāka rūkt. Zobus neizrāda, bet rūc un skatās ar draudošu skatienu aste ir pacelta. Kad es biju ciemos un viņš bija izlaists(pirms sāka rūkt uz saimniekiem) nelaida mani tuvu, bet kārumus no manis ņēma un no attāluma atnesa bumbu un pa lēnām sāka nākt tuvāk un tuvāk man līdz ko atļāva pat paglaudīt, bet no rīta atkal bija tik pat agresīvs.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Kas ir mainījies suņa dzīvē? Cik bieži suns ir kontaktā ar cilvēku? Cik bieži un cik ilgi ar suni kāds darbojas? Vai sunim nav veselības problēmu? Jo bieži vien dzīvnieks, kurš cieš sāpes paliek agresīvs. Kā arī tas, ka suns visu laiku atrodas voljerā vai piesiets, var ietekmēt viņa psihi. Dzīvnieka vecums - pubertāte, briedums arī var ietekmēt uzvedību.