Atpakaļ

Kā parūpēties par suņa redzamību tumsā?

Iestājoties rudenim un dienām kļūstot arvien īsākām, aktuāla kļūst ne tikai cilvēku, bet arī mājdzīvnieku drošība uz ceļa. Par iespējām, kā mājdzīvnieku pasargāt, atrodoties ārā diennakts tumšajā laikā, vairāk stāsta “Dino Zoo” Suņu skolas vadītāja Tatjana Bodricka.

Iestājoties rudenim un dienām kļūstot arvien īsākām, aktuāla kļūst ne tikai cilvēku, bet arī mājdzīvnieku drošība uz ceļa. Lai mīlulis tumsā būtu labāk redzams, ieteicams izvēlēties kādu no aksesuāriem, kas drošas pastaigas ļaus izbaudīt gan sunim un tā saimniekam, gan līdzcilvēkiem. Par iespējām, kā mājdzīvnieku pasargāt, atrodoties ārā diennakts tumšajā laikā, vairāk stāsta “Dino Zoo” Suņu skolas vadītāja Tatjana Bodricka.

Kā skaidro Tatjana, pastāv vairāki varianti, kā nodrošināt suņa redzamību tumšajā diennakts laikā. Tirdzniecībā ir pieejami dažādi šim mērķim mīluļiem paredzēti aksesuāri, un atliek vien izvēlēties sev tīkamāko. Vieni  no populārākajiem ir mirgojoši breloki, kas piestiprināmi pie suņa kakla siksniņas un aprīkoti ar lampiņu, kam var iestatīt gan mirgošanas, gan nemirgošanas režīmus. Tāpat suņu saimnieki bieži izvēlas mirgojošas kakla siksnas ar vairākiem režīmiem. Tās iespējams ieslēgt gan tā, lai siksniņa mirgotu visu laiku, gan vienkārši spīdētu. Vēl pieejamas ir atstarojošas kakla siksnas un pavadas, kā arī kombinezoni, vestes un zābaciņi ar atstarotājiem.

“Ja suns bieži iet pastaigā ar pavadu, manuprāt, ir ļoti svarīgi, lai tumsā būtu redzams ne tikai suns, bet arī pati pavada, par ko suņu saimnieki nereti aizmirst. Ja, piemēram, pavadas garums ir divi līdz pieci metri, taču tā nav pamanāma, garāmgājējs vai riteņbraucējs var aiz tās aizķerties, nokrist un savainot ne tikai sevi, bet arī suni,” uzsver Tatjana. “Tāpat jāpatur prātā, ka sunim ir jābūt redzamām no visām pusēm – ne tikai no priekšpuses vai sāniem, bet arī no aizmugures. Tāpēc, piemēram, ar vienu mirgojošu breloku nepietiks. Man pašai ir melns pūdelis, kuru tumsā ieraudzīt nav iespējams. Tāpēc, lai mūsu pastaigas būtu drošas gan pašam sunim, gan cilvēkiem mums apkārt, izmantoju inerces pavadu neona krāsā un tai papildus sunītim uzvelku arī atstarojošu vesti vai kombinezonu.”

Jāpiebilst, ka atstarojošus elementus var labi pamanīt arī autovadītāji, tāpēc ar tiem pastaigas būs drošākas arī brauktuvju tuvumā. Savukārt pilnīgā tumsā labāk papildus izmantot arī lampiņas, brelokus vai mirgojošās kakla siksnas. Daudzi no šiem aksesuāriem ir ūdensnecaurlaidīgi un aprīkoti ar vairākiem darbības režīmiem. Tie vienkārši mirgo, mirgo ļoti ātri vai spīd bez pārtraukuma. Turklāt kakla siksnas, kuru redzamība parasti ir līdz 500 metriem, mēdz būt uzlādējamas ar USB palīdzību, tāpēc to darbības uzturēšanai nebūs vajadzības iegādāties baterijas.

“Man ļoti patīk, piemēram, zīmola “Trixie” atstarojošā veste. Tajā ietilpst gan atstarotāji, gan mirgojoši elementi. Dizains ir ļoti pārdomāts, jo suns ar vestes palīdzību var būt redzams no visām pusēm. Turklāt mirgojošais elements ir izvietots uz suņa ķermeņa, nevis pie purna. Tas ir ļoti labi, jo tādējādi gaismeklis nevar ietekmēt dzīvnieka redzi,” uzsver Tatjana. “Šī iemesla dēļ arī, izmantojot lampiņas un brelokus, speciālisti rekomendē tās nelietot, iestatot mirgojošo režīmu. Pretējā gadījumā tas var traucēt sunim ērti pārvietoties vai tumsā kaut ko saskatīt.”

Ar plašāku atstarojošo aksesuāru sortimentu var iepazīties visos Dino Zoo veikalos Latvijā, kā arī e-veikalā www.dinozoo.lv.

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Bailīgs suns. Vai vispār ir iespējams viņu apmācīt staigāt pārpildītās vietās? Vai viņam vispār ir iespējams palīdzēt?

Sveiki! Jautājums. Gandrīz pirms 2 gadiem es uz ielas atradu kucēnu. Cilvēki un bērni viņu mocīja/sita. Bet tagad mums ir problēma, viņš atsakās iziet ārpus mājas teritorijas, vīriešu un bērnu redzeslokā rodas nesaturēšana un čīkstēšana. Mēģināju maigi runāt, dot kārumus, novērst uzmanību spēlējoties, bet viņš skrien mājās un čīkst, nomierinās tikai tad, ja apskauj un sauc vārdā. Vai vispār ir iespējams viņu apmācīt staigāt pārpildītās vietās? Vai viņam vispār ir iespējams palīdzēt?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Uzlabot šo situāciju protams ka var. Galvenais sākt pareizi un secīgi strādāt. Iespējams kādu laiku būs jālieto arī mierinājuma zāles.

Pieteikties nodarbībai vai konsultācijai ir iespējams pa telefonu 29390650 vai pa e-pastu arena@dinozoo.lv.

Sunim veidojums uz purna

Labdien! Es vēlos uzdot jautājumu par savu 12 gadus veco Ķīnas cekulaino suņi Leniju. Lenijam ir dažādas alerģijas un veselības problēmas, kā jau vecam šķirnes sunim. Lenijam ir alerģija pret vistu, graudaugiem, ( izņemot rīsus un putraimus). Jā viņš ēd kādu no šiem produktiem viņam tek ausis, paliek sarkanās ciskas. Vēl Lenijas ir neliela bruka abos sānos. Viņš ēd dārzeņus un augļus ( gurķus, tomātus, kāpostus, zemenes, persikus u.t.t ). Šodien pamanīju, kā viņam uz purniņa ir tāda kā pumpa. Itkā, jā piespiež tad viņam nesāp. Pumpa vizuāli izskatās, kā ādas pacēlums. Es gribētu zināt vai tas ir bīstami? Varbūt tas pāriet pats no sevis, vai arī ir jāved pie veterinārārsta? Pievienoju fotogrāfiju. Tur gan īsti nevar pumpu redzēt, tāpēc to apvilktu. Jau iepriekš liels paldies par veltīto laiku, un protams atbildi! :)

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

bildē īsti nevar saprast un attālināti nav iespējams novērtēt veidojumu. Sirdsmieram ieteiktu tomēr labāk dzīvnieku atrādīt veterinārārstam. 

Ja vēlaties pieteiktires uz konsultāciju Dino Zoo klīnikā, lūdzam zvanīt pa tālruni 67327923

 

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika

Vai 5 mēnešus vecu kucēns nav par lielu lai viņu uzņemtu jaunajās mājās? Sunīts ir vidusāzijas aitusuns!

Labdien! Vai 5 mēnešus vecu kucēns nav par lielu lai viņu uzņemtu jaunajās mājās? Sunīts ir vidusāzijas aitusuns!

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Viss ir atkarīgs no daudziem faktoriem. Suņa raksturs, vide kur viņš dzīvoja, vide kur viņš dzīvos, laiks ko Jūs varēsiet veltīt sunim ( socializācija, apmācība). Globāli nekas nav nokavēts. Bet šis tas jau ir iemācīts un iespējams ka kaut kas būs jālabo.

Spare parts for travel cage

Hi I am looking for spare parts for my dogs travel cage before Friday. I need the screws and the clips that connect the top with the bottom part of the cage and its a bracco eco no 6 type. Is there any available? Thanks

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Good morning!

We have not spare parts for dogs travel box.

Suns baidās kāpt bagažniekā

Добрый день, наша собака (6 лет, помесь лабрадора и овчарки) всегда очень любила кататься в багажнике нашей машины, но теперь она на отрез отказывается залезать в багажник, будто боиться его как огня. Мы не можем понять с чем это связано.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas nozīme ka sunim bija negatīva pieredze braucot vai kāpjot iekšā bagažniekā. Pārbaudiet vai viss ir kārtībā ar kājam un muguru. 

ik reizi kad saimniece iziet no mājām tad suņuks sāk raudāt un gaudot, tas ar laiku mainīsies vai pie tā ir speciāli jāstrādā lai suns tā nepārdzīvotu?

Sveiki, paņēmām no patversmes 5g vecu suņu meitenīti, ik reizi kad saimniece iziet no mājām tad suņuks sāk raudāt un gaudot, tas ar laiku mainīsies vai pie tā ir speciāli jāstrādā lai suns tā nepārdzīvotu?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Tas varētu būt atšķirtības sindroms. Ar sunīti noteikti ir jāstrādā. Tā kā visi suņi ir dažādi labāk pierakstīties pie kinologa uz konsultāciju. 

Pieteikties var pa telefonu 29390560 vai sūtot e-pastu uz arena@dinozoo.lv

Sunīte nevēlās nekur iet divatā ar draugu, un ir problēmas pastaigas laikā.

Labdien! Pirms neilga laika no patversmes paņēmām 5 gadus vecu suņu meitenīti. Dzīvojam ar draugu divatā, sunīte pie manis ir pieradusi, nāk visur līdzi, pastaigās nav problēmu, toties draugam ļauj glaudīt, mīļot, guļ blakus, taču nevēlās nekur iet divatā ar viņu, un ir problēmas pastaigas laikā. Vai kaut ko var darīt šajā situācijā?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Iespējams ka sunim bija slikta pieredzē vai vispār nav bijusi saskarsme ar vīriešu dzimtas pārstāvjiem, tāpēc viņa neuzticās un negrib sadarboties. Jā, noteikti situāciju var labot. Kopīgas pastaigas un āpmācība palīdzēs nodibināt kontaktu ar suni. Galvenais strādāt ar suni regulāri, secīgi un mierīgi.

Kā mācīt/trenēt suni, ja viņam apbalvojuma vietā gardums neder?

Labdien! Pirms neilga laika no patversmes paņēmām 5 gadus vecu suņu meitenīti. Viņai nekad dzīvē nav doti gardumi, arī ēst viņa ēd ļoti maz un neprasa pēc vēl. Kā šādā veidā viņu mācīt/trenēt, ja viņai apbalvojuma vietā gardums neder?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Iespējams ka vēl neesat atraduši īsto garšīgāko tieši Jūsu sunim gardumu. Bet ja tiešām pilnīgi nekas neinteresē, tād izmantojiet to pašu barību, ar kuru barojiet ikdienā. Bet ir daži nosacījumi. Barībai nav jāstāv sunim pieejamā vietā. Ja barība stāv visu laiku, tad suns nebūs motivēts darīt kaut ko. Tātad pabarojiet no rīta un vakarā. Ja suns neēd, bļodu novācam. Ja sunim vispār ir slikta apetīte, tād noteikti pārbaudiet veselības stāvokli. Ja suns negrib kārums vai negrib strādāt par kārumiem vai sauso barību, tād ņemam barību, piedāvājam no rokas un strādājam. Barību no bļodas nepiedāvājam. Visu dienas normu vai daļu no tās izbarojam no rokas par kaut ko.

Vai dino zoo grāmatiņa par barošanu pieejama arī drukātā veidā vai tikai kā e-grāmata?

Labdien! Vai dino zoo grāmatiņa par barošanu pieejama arī drukātā veidā vai tikai kā e-grāmata?

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Dino Zoo Grāmata drīz būs pieejama arī drukātā veidā.

To klients varēs saņemt bezmaksas Dino Zoo veikalā sākot jūnija vidū.
 

Как помощь слабке если у ней призерки чумки

Как помощь слабке если у ней призерки чумки

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Добрый день!

 

Обратитесь в ветеринарную клинику. Там собаке окажут помощь. Записаться на визит можно по тел.67 327 923