Smilšu pele (Meriones unguiculatus)
Smilšu pelēm vidējais dzīves ilgums ~ 4-6 gadi un tās var izaugt 20 cm garas (ieskaitot asti), svarā nepārsniedzot 80-130 gramus. Cēlušās no Mongolijas, kur tās dabā apdzīvo stepes un tuksnešainos reģionus. Vairoties smilšu peles var sākt jau no 10 nedēļu vecuma. Aktīvākas dienas laikā. Tie ir ļoti sociāli dzīvnieki, tamdēļ ieteicams turēt pāros vai baros.
Dzīvnieka apraksts
- Vidējais dzīves ilgums ~ 4-6 gadi.
- Smilšu peles var izaugt 20 cm garas (ieskaitot asti), svarā nepārsniedzot 80-130 gramus;
- Cēlušās no Mongolijas, kur tās dabā apdzīvo stepes un tuksnešainos reģionus;
- Vairoties smilšu peles var sākt jau no 10 nedēļu vecuma;
- Aktīvākas dienas laikā. Tie ir ļoti sociāli dzīvnieki, tamdēļ ieteicams turēt pāros vai baros.
Būra iekārtošana
Iesakām izvēlēties plašus būrus. Var izmantot arī stikla vai plastmasas būrus ar ventilāciju augšējā daļā. Minimālais būra izmērs 60x40x40cm. Būra platība svarīgāka par augstumu. Būrī nepieciešams nodrošināt vairākas slēptuves un tuneļus. Kā pakaišus var izmantot smiltis, skaidas vai citus smalkus materiālus. Obligāti nepieciešama smilšu vanna.
Barošana
Kā pamatbarību izmantot zooveikalos nopērkamo barību smilšu pelēm vai barību mazajiem grauzējiem. Papildus var piedāvāt dažādus zaļumus, sēklas un miltu tārpus. Svarīgi nodrošināt ar kvalitatīvu sienu un pieeju svaigiem koka zariņiem un minerālakmeņiem, lai būtu iespēja nodeldēt visu dzīvi augošos zobus. Vienmēr jābūt pieejai svaigam dzeramajam ūdenim. Dzeramo ūdeni būrī var novietot keramiskā trauciņā vai speciāli grauzējiem paredzētās plastmasas vai stikla dzeramajās pudelītēs. Ūdeni jāmaina katru dienu, ikreiz izmazgājot arī dzeramo trauku.
Nedrīkst barot ar citrusaugiem, salātiem, sīpoliem, ķiplokiem, pipariem, pupiņām, kartupeļiem, cilvēku ēdieniem, kuros ir sāls un cukurs, konfektēm vai šokolādi.
Biežākās veselības problēmas
Traumas, saindēšanās ar nepiemērotu ēdienu, astes traumas, pārkaršana, elpceļu iekaisumi, caureja.