Atpakaļ

SIĀMIETIS: PRIEKS UN OMULĪBA MĀJĀS!

“Manu kaķi sauc Pičulene, un, lai cik jocīgi neizklausītos, šis vārds ir viņai piemērots - jo viņa ir īpaša kā šis vārds,” saka Dino veikala vadītāja Agnese Mickēviča. Kas Pičulenē – kā izrādās, viņa ir siāmiete - tik īpašs, Agnese gatava pastāstīt.

Interesanti fakti:

  • Taizemes (kādreizējās Siāmas) kaķis kopš 20. gs. ir vispopulārāko kaķu šķirņu vidū Eiropā un Ziemeļamerikā. Selekcionētas divas siāmiešu apakšgrupas: tradicionālais jeb vecā stila (ar apaļāku galvu un robustāku ķermeni) un modernais siāmietis (ļoti slaids un trausls, tievām ekstremitātēm, lielām ausīm).
  • Visiem siāmiešiem ir spilgti zilas, mandeļveida acis, turklāt tradicionālie Siāmas kaķi nereti šķielē. Viena no nereti sastopamām šķirnes īpatnībām ir saīsināta vai lauzta aste. Agrāk tikai siāmietis ar aizlauztu asti tika uzskatīts par īstu siāmieti, bet mūsdienās to vērtē kā trūkumu.
  • Visi mazie Siāmas kaķēni ir gaišā krēmkrāsā, bet pirmo dzīves mēnešu laikā krāsa mainās un kaķēni kļūst vai nu gaišāki vai tumšāki, vai pat nomaina nokrāsu.
     

“Manu kaķi sauc Pičulene, un, lai cik jocīgi neizklausītos, šis vārds ir viņai piemērots - jo viņa ir īpaša kā šis vārds,” saka Dino veikala vadītāja Agnese Mickēviča. Kas Pičulenē – kā izrādās, viņa ir siāmiete - tik īpašs, Agnese gatava pastāstīt. 

Siāmas kaķa iegāde bija ilgi plānots pasākums vai “impulsīvs pirkums”? 

Man mājdzīvnieku nekad nav bijis; tikai vecāku mājās ir kolosāls suns - Aļaskas malamuts Dēmons. Mēs ar draugu sen gribējām kādu mājdzīvnieku, bet nebija īpaši daudz laika par to domāt, jo abi esam strādājoši cilvēki un dzīvnieciņam vienam būtu garlaicīgi. Tad brīnumainā kārtā draugi izteica mums vilinošu piedāvājumu, no kā nevarējām atteikties, un ne mirkli nedomājot, uzreiz sapratām, ka tas ir mūsu liktenis. Nevarētu teikt, ka tas bija impulsīvi, bet nebija arī ļoti ilgi plānots. Viņa parādījās īstajā laikā.

Par siāmiešiem ir daudz nejauku nostāstu: ka tie briesmīgi skaļi brēc, ir atriebīgi u.tml. Vai tas nebiedēja?

Kas tik nav dzirdēts! Protams, cik cilvēku, tik viedokļu, un tas atkarīgs arī no tā, kādā vidē viņi dzīvo. Mazliet bija nemiers par to, ka būs “traka”, bet kad viņu paņēmu, sapratu - Pičulene nav tāda. 

Kas no zināmajām lietām par siāmieti piepildījās un kādas īpašības nāca kā pārsteigums? 

Kā jau zināms, siāmiešiem nepatīk daudz mīlestības - kā gribas viņu samīļot, tā viņa mūk prom, tomēr ar laiku viss mainās. Runājot par pārsteigumu – nedomāju, ka Pičulene vienmēr gulēs man blakus, cieši piespiedusies! Tā viņa izrāda savu mīlestību un saņem to arī pretim.

Attiecībā uz siāmiešu “runīgumu” - tiešām ņaud skaļi un bieži?

Pičulene ir runātīga, kad ierodos mājās pēc darba un viņai nepievērš uzmanību, bet vispār viņa ir ļoti mierīga. Skaļums nav viņai raksturīgs - tikai tad, kad uznāk “melnie”.

Tas ir - slikts garastāvoklis? Uzskata, ka siāmieši mēdz būt arī diezgan nervozi. 

Nervozitāte ir Pičulenes otrais vārds. Tiklīdz dzirdams mazākais troksnītis, viņa salecas un sāk skraidīt pa visām istabām. Gadās arī brīži, kad viņa nevienu negrib redzēt, tad paslēpjas zem dīvāna, un pāris stundu var nerādīties ārā.

Siāmas kaķiem jo īpaši nepatīkot, ka viņus ilgi atstāj vienus, piemēram, pa dienu, kamēr saimnieki darbā. 

Jā, Pičulenei nepatīk, ka viņu atstāj vienu, tomēr četru gadu laikā viņa ir pieradusi, jo no bērnības jau palikusi viena. Tā kā mēs sniedzam viņai daudz mīlestības, tad viņa savu nepatiku nekā īpaši neizpauž. 

Šie kaķi ir sportiski un ļoti mīl rotaļāties, tāpēc iesaka tiem sagādāt daudz mantiņu, citādi ķersies pie mēbelēm un citām cilvēku lietām. 

Visu šo gadu laikā viņa man nav saplēsusi neko, tāpēc es viņu dievinu. Kad esmu mājās, Pičulene pa dienu pārsvarā gulšņā vai staigā man pakaļ kā sunītis, bet reizēm arī uznāk kāre spēlēties. Vismīļākās mantiņas viņai ir no Dino veikala - bumba ar garu, pūkainu asti un vēl kociņi ar spalvu pušķi galā. Taču citreiz viņai pietiek pat ar konfekšu čaukstošo papīrīti. Viņa dzīvo vienīgi iekštelpās, taču daudz laika pavada uz balkona, tā ka arī svaiga gaisa viņai netrūkst. 

Siāmiešiem ir talants iemācīties dažādus trikus – un vēl lielāks talants izdresēt cilvēkus darīt to, ko viņi grib. 

Manam kaķim ir talants gulēt un panākt to, lai puse no gultas pieder viņai. Un, ja vēl izdomājusi pagulēt virsū - jo arī tāda tendence viņai ir - tad man vispār nav teikšanas. Nevar taču viņu pamodināt, kad viņa ir tik mīlīga! 

Vai šī kaķa zilo acu skatiens reizēm neliek justies mistiski? 

Šķiet, nekas tāds nav novērots. Viņa man ir maza mīlulīte un pavisam vienkārša. Man Pičulenes klātbūtnē vienmēr ir omulīgi.

Mēdz teikt, ka Siāmas kaķis ir Liela Personība. 

Pičulene ir mūsu ģimenes galva, vienmēr viss būs pēc viņas prāta. Tā kā man vēl bērnu nav, viņas vieta mūsu ģimenē ir ļoti nozīmīga. Viņa ir kolosāla, protams, ar savu “Es”, bet es viņu nemainītu ne pret vienu citu. Viņa mani pēc darba parasti sagaida mājās pie durvīm, un tas mani vienmēr iepriecina. Nezinu, kā būtu dzīve bez Pičulenes.

 

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Labdien! Pēkšņi pazudušas spalvas!Vakar bija viss vietā! Vieta ir gluda, bez ievainojumiem. Kaķim ,runcim, maijā būs gads, kastrēts. Nav novēroti blaugznu līdzīgi veidojumi. Pēdējās nedeļas sākām dot kaķu barību paredzētu kaķiem no gada vecuma.Ir dota svaiga cūkgaļas akna un niere. 2 nedēļas staigā ar pretblusu, ērču siksniņu, bet spalvas tur turas vietā.

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien! 
Bez dzīvnieka apskates nevar novērtēt spalvas un ādas stāvokli!, pēc pievienotās bildes vairāk izskatās pēc kailēdes kas ir ļoti lipīga arī cilvēkiem un šajā gadijumā noteikti būtu jādodas uz vizīti pie veterinārārsta.

Kaķis nekopj savu kažoku

Sveiki Mums mājas ir kaķis, nu jau 7 mēneši. Viņš tika atrasts kūtī bez mammas, tika barots ar šprici. Viņš nav apguvis prasmi mazgāt savu kažoku, to nedara.. mājās ir vecāks kaķis, bet viņi nedzīvojas kopā, lai mazais kaut ko iemācītos. Vai ir kāda iespeja kā likt viņam kažoku mazgāt? Šobrīd x mēnesi lieku dušā, savādāk nekā, kaķis ir pūkains un spalva izskatās traki, ja netiek kopta.

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien!

Dzīvniekiem diemžēl nevar nekādi iemācīt kopt kažoku, jo tāpat kā cilvēkirm ir tīrīgāki un ne tik tīrīgi. Vienīgais ko varat, tas ir pašiem kopt kaķim kažoku vai ir iespēja kaķi vest uz kaķu frizētavu uz kažoka sakopšanu.

Labdien!Vēlos Jūsu padomu.Paņēmām kaķenīti(5m),no patversmes.Ļoti patīk,ka viņu glauda,murrā,glaužas klāt,tikai tad kad viņu ar viltu noķer,bet tā mūk zem gultas un pati klāt nenāk.Kā palīdzēt pārvarēt viņas nedrošību.Vai tas ar laiku pāries,kad sapratīs to ka neviens pāri nedara un tikai mīlē?Paldies!

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien! Kaķēnam jaunajās mājās noteikti ir  nepieciešams laiks lai pierastu, bet iespējams pie vainas ir kaķēna raksturs, jo nav zināms, kāda izcelsme ir bijusi kaķēnam un nav zināms kādi ģenētiski bijuši vecāki un dzīvniekiem no patversmēs nekad nav prognozējams raksturs.

Baiļu agresija

Labdien! Man ir 10 mēnešus vecs runcis un jau kopš mazotnes ir “pielipis” tikai man. Kad esam divatā, kaķis ir mīlīgs, vienmēr nāk gulēt blakus/virsū, pat vaigu laiza, ļoti mīļš. Tomēr, kad nāk kāds ciemos, vai mēs braucam uz laukiem, kaķis paliek agresīvs. Šī agresija ir augusi spēcīgāka, kaķis neļaujās sev pieskarties, skrāpē, kož, rūc. Ļoti bieži agresija ir tieši uz manu pusi, dažreiz gan uz citiem cilvēkiem. Vispār nesaprotu kā ar to lai cīnās.

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Sveiki! Kaķis ir teritorijas dzīvnieks un viņam nepatīj jaunas vai svešas vietas, tāpat arī kaķim var nepatikt sveši cilvēki viņa teritorijā. Kaķi var kļūt agresīvi stresa situācijā un šim kaķim tas izpaužas kā baiļu agresija! Ja kāds nāk ciemos un kaķis sāk agresīvi uzvesties, tad ciemiņš var paņemt kādu no kaķu mantiņām un mēģināt paspēlēties ar kaķi, kas ļaus kaķim nedaudz pārslēgties uz rotaļu un mazināt stresu.

Kaķim iesnas

Labdien.Manam britu kaķim ir iesnas .Ļoti bieži apmeklējām vet.Ārstējam ar antibiotikām.Bet iesnas pēc neilga laika parādās atkal no jauna.Kaķim 10gadi.Ēd,dzer labi.Ja iesnas neārstē,tās sāk palikt strutainas un lipīgas.Vet ārsti saka nav ārstējamas.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

neredzot dzīvnieku un nezinot pilnu slimības vēsturi un veiktās analīzes, ir neiespējami sniegt padomus vai konsultēt. Lai noskaidrotu iesnu iemeslu, dzīvniekam ir nepieciešams veikt padziļinātu izmeklēšanu, analīzes.

Ja vēlaties pierakstīties uz konsultāciju Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

Ar cieņu,

Dino Zoo  klīnika

kaķa barošana

Labdien! Manam kaķītim ir 6 mēneši. Jau divus nedēļas nevar ēst konservantu un sausu. Kāpēc? Ēd vistas fileju.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

īsti nesapratām Jūsu jautājumu, taču kaķis izvēlas to, kas viņam garšo labāk, ja piedāvājums ir dažāds.

Kaķis var ēst arī vistas fileju, tikai barojot dzīvnieku ar dabīgo barību, būtu vēlams konsultēties ar veterinārārstu, kas specializējas dzīvnieku ēdināšanā, lai varētu sabalansēt dzīvniekam nepieciešamo barības daudzumu un piedevas.

Ja vēlaties pieteikties uz konsultāciju Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika

 

Zobu maiņa kaķiem

Cik ilgi var mainīties zobi Main Coon kakiem zobi?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Jūsu kaķim līdz sešu mēnešu vecumam jābūt pilnam 30 pieaugušo zobu komplektam. Tomēr dažiem var paiet pat deviņi mēneši, līdz visi zobi ir nomainījušies!

Urīnceļu problēmas kaķiem

Kaķenei pēc dzemdībām sākas urīns nesaturēšana un mazliet asinis,visu laiku laiza to vietu ,,kas tas varētu būt?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Šajā jautājumā jums veterinārārsts varēs palīdzēt tikai veicot izmeklējumus, tāpēc iesakām doties pie ārsta!

Nieze kaķēnam

Kaķēns 2 mēn.vecs ļoti kasās, bet blusas nemana,kas var būt par iemeslu?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Blusas iespējams arī nepamanīt, jo tās uz dzīvnieka tikai barojas, pārējais dzīves cikls notiek apkārtējā vidē, ja dzīvnieks ir vairāk jutīgs pret šī parazīta siekalām, tad tam pietiek arī ar pāris blusām, kas iekodušas. Sākumā kaķēns jāapstrādā pret blusām, ar medikamentiem ko var iegādāties veterinārājās aptiekās vai klīnikās, tikai tad var izslēgt to esamību! Tas noteikti būtu pirmais solis, pirms sākat meklēt citus ierosonātājus!

Astes kosmētiskais defekts

Labdien! Siāmas kaķītim (2 mēneši) ir lauztās astes sindroms (astes galiņš gredzentiņā). Kā tas ietekmē dzīvnieku un vai šis defekts ir labojums?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Ja tas kaķēnu pašu nesatrauc, viņš to nelaiza, negrauž, neizrāda diskomfortu, kad to aiztiek, tad tas ir vairāk kā kosmētisks defekts. Ja tomēr astes deformācija sāk satraukt un traucēt pašam kaķim, tad jādodās pie veterinārārsta un jāveic nepieciešamie izmeklējumi, un balstoties uz izmeklējumiem , jāizvēlas attiecīga ārstēšana.