Šķirnes apraksts

Orientāli (angl. oriental - austrumu) patiesībā skaitās paši daiļākiem un izsmalcinātākie kaķi visu šķirņu starpā. Tie pārsteidzoši atgādina mežonīgos savvaļas kaķus. Tā pati grācija, kustību plastika, ķermenis, kurš ir slaids un tai pašā laikā spēcīgs, muskuļains. Garas kājas un aste. Vilna ir īsa, gludena, spīdoša, un tā vēl vairāk uzsver ķermeņa daiļumu un kustību eleganci. Skaists pagarināts purns ar lielām ausīm. Un ļoti izteiksmīgas, austrumu acis.

Bet pats galvenais - raksturs. Tie ir kaķi, kas dievina savu saimnieka. Tie ir ļoti atvērti, sabiedriski, paļāvīgi, ziņkārīgi, bezbailīgi. Orientāli ir aktīvi un kustīgi kaķi, tiem ir interesants viss notiekošais apkārt. Tie ļoti sabiedriski un pavisam nav līdzīgi "kaķim, kuri pastaigājas patši par sevi", saskarsme tiem nepieciešama kā gaiss elpošanai. Orientāli - tie ir kaķi tiem, kas meklē draugu, kompanjonu. Pateicoties savējā rakstura īpatnībām, ārkārtējam kontaktam, orientāli kaķi ļoti viegli ir dresējami. Tie ir gatavi izpildīt jūsu komandas un iekļauties jebkādā spēlē. Tiem var iemācīt staigāt ar pavadiņas, nest pamesto rotaļlietu. Tie viegli sadzīvo ar citiem dzīvniekiem mājā, kaut arī priekšroku vienmēr dod cilvēkam.

Orientāli, tāpat kā Siāmas kaķi ir vienā grupā - austrumu kaķi. Tiem ir vienādi standarti un atšķiras tikai ar krāsu un acu krāsu. Orientāliem ir apkrāsots viss ķermenis pilnībā, bez īpašiem, piemītošiem siamiešu "iezīmēm" uz purna, ķepiņām, ausīm un astes.

Raksturs

Neatkārtojams un ir pilnīgi unikāls austrumu kaķu raksturs. Šie kaķi ir gudri, saprātīgi, mīlīgi un piekļāvīgi. Tie vienmēr ir spilgti individualitāte: temperaments, ārkārtēja prasme uzstāt par savu. Tiem patīk būt uzmanības centrā un izsaukt vispārēju apbrīnu.

Austrumu kaķu īpatnība ir neparasts "ne kaķa" raksturs, ko dēvē par "Dog-like behavior" - "suņveidīgu uzvedību". Viņš izpaužams ne tikai dresūras spējā, bet arī neredzētā uzticībā saimniekam, ar pastāvīgu interesi pie viņa. Šis kaķis ir vienmēr "pie kājām". Tie tik ļoti pieķeras saimniekam, ka pielāgojas viņu dienas ritamam, uzķer visas garastāvokļa maiņas. Tie garlaikojas, kad paliek vientulībā, un būtu labāk ja iegādāsities otru kaķi vai jebkuru citu mājdzīvnieku kompānijai. Ļoti svarīgs, lai mazs kaķēns neizjustu saskarsmes trūkumu no pašas dzimšanas.

Austrumu kaķi mīl aktīvas spēles, var stundās spēlēties ar saņurcītu papīra gabalu un saņemt baudu no tā. Tie ir apveltīti ar nezūdošu enerģiju un zinātkāri. Tie ir gatavi piedalīties visās mājinieku lietās, jūtoties ar ģimenes locekļiem.

Tie veltīs jums savu laiku un uzmanību, bet arī no jums pieprasīs to pašu. Tie sagaidīs jūs no darba un sekos aiz jums pa pēdām. Tie pat izpildīs jūsu komandas, bet tikai aiz cieņas pret jums un, atšķirībā no suņa, nenieka neizdarīs pret savu gribu un bez savām vēlmēm.

 
Avots: Orģinālvalodā raksts atrodas http://cat.mau.ru/ mājas lapā.