Šķirnes apraksts

Bali kaķi pēc sava veidojuma ir ļoti līdzīgi Siāmas kaķiem. Reizi pa reizei jau pagājušā gadsimta 30. gados Siāmas kaķu metienos dzima kaķēni ar garu vilnu, kuri tika brāķēti. Beidzot 1963. gadā ar šo kaķu selekciju sāka nodarboties divas amerikāņu kaķu audzētājas - Helēna Smita un Mariona Dorseja. Abas audzētājas sākotnēji izmantoja kaķēnus, kuri bija dzimuši siāmiešu metienos mutācijas rezultātā, selekciju veicot pēc speciāli izstrādātas programmas. Sākotnēji šķirni nosauca par garspalvainajiem siāmiešiem, bet vēlāk par Bali kaķiem (Indonēzijas salas vārdā). 1970. gadā šķirni atzina Amerikā, bet kopš 1984. gada to savā šķirņu nomenklatūrā iekļāva Eiropas kaķu audzētāju organizācijas.

Bali kaķi ir eleganti dzīvnieki ar slaidu, stieptu ķermeni, kurš balstās uz garām, slaidām kājām. Arī kakls Bali kaķiem ir garš, tāpat kā aste, kas sašaurinās virzienā uz galu. Ķepas mazas un ovālas. Galva ir trijstūrveida, gara ar pilnīgi taisnu pāreju no plakanas pieres uz garu, taisnu degunu; acis mandeļveida, slīpi novietotas un tumši zilā krāsā (jo tumšākas, jo labāk). Ausis lielas, galvas sānos plati novietotas. Vilna ir mīksta, zīdaina, vidēji gara, bez apkakles, visgarākā vilna uz astes un pakaļkājām. Vilnai nav pavilnas. Kaķu krāsojums akromelānisks, proti, galva, aste un kājas tumšākas, ķermenis gaišs.

Bali kaķi ir ļoti mīlīgi, bezgala uzticīgi saviem saimniekiem un aktīvi interesējas par visu, kas apkārtnē notiek. Kaķi viegli kopjami, bet piemīt lieliska apetīte, tāpēc saimniekam jāuzmanās, lai kaķi nepārbarotu. Bali kaķi ir kustīgi un temperamentīgi, tāpēc kaķenes meklēšanās laikā ir visai skaļas, ar ko jārēķinās īpašniekam. Īstam Bali kaķim praktiski nav pavilnas, tāpēc tas ļoti viegli kopjams - pietiek reizi nedēļā to izsukāt.


Avots: Ar autores atļauju izmantota V. Klučnieces grāmata "Kaķi"