Atpakaļ

Abesīnijas kaķis (Abyssinian)

Abesīnijas kaķis ir neparasti gudrs, graciozs, labi apzinās savu vērtību, ir pašapzinīgs, bet vienlaikus arī maigs, ziņkārīgs un rotaļīgs. Viņš ir arī lielisks draugs un palīgs savam saimniekam visās viņa lietās. Lai ko Jūs darītu, abesīnietis vienmēr būs blakus un centīsies palīdzēt un piedalīties.

Šķirnes apraksts

Abesīnijas kaķi ir īsspalvaini vidēja lieluma kaķi ar vienmērīgu, piesātinātu krāsojumu, karalisku stāju un īpašu grāciju, kas raksturīga tikai šai šķirnei. Tumšas, kā ar kontūrzīmuli iezīmētas, uzmanīgi vērojošas acis, augstu novietotas ausis, kas rada uzmanīgas klausīšanās iespaidu un neparastā krāsa piešķir abesīnietim neatkārtojamu mežonīgas pumas šarmu.

Katra abesīnieša spalviņa ir iekrāsota vairākās krāsu joslās. Tāds krāsu dalījums katrai spalviņai saucas „tikings". Priekšroka dodama trīskāršam, izteiktam tikingam. Šāds specifisks krāsojums - tikings - piešķir kažokam mainīgas krāsu nianses, tomēr neveidojot „zīmējumu". Abesīnieša muguriņa ir tumšākā tonī, bet vēders, krūtis, un ķepu iekšējās virsmas ir gaišas. Šādu krāsojuma tipu mēdz dēvēt par zonāro krāsojumu.

Šis kaķi ir lokani, veikli un spēcīgi, ar attīstītu muskulatūru. Runči ir krietni lielāki par abesīniešu kaķenītēm, kuras, savukārt, ir daudz aktīvākas par runcīšiem. 
Abesīnijas kaķiem ir aktīva dzīves pozīcija - viņi izrāda dzīvu interesi par visu apkārt notiekošo. Tiem ir lielisks līdzsvarots temperaments un pēc zinātāju domām, abesīnieši ir apbrīnojami harmoniski visās lietās.

Abesīnijas kaķis ir neparasti gudrs, graciozs, labi apzinās savu vērtību, ir pašapzinīgs, bet vienlaikus arī maigs, ziņkārīgs un rotaļīgs. Viņš ir arī lielisks draugs un palīgs savam saimniekam visās viņa lietās. Lai ko Jūs darītu, abesīnietis vienmēr būs blakus un centīsies palīdzēt un piedalīties. Kā jau īstens kaķis, abesīnietis pieprasa uzmanību un cieņas pilnu attieksmi, ko dāsni atmaksā ar maigu mīlestību. Gluži kā sunītis abesīnietis mīl savu saimnieku un seko tam pa pēdām. Kaķenīte sagaida saimnieku ar savā maigajā un melodiskajā balsī izteiktu „mrrrr...", bet kaķu puikas parasti lieto īsāku un izteiksmīgāku sveicienu: „mjau!"

Abesīniešiem ļoti patīk sēdēt uz paaugstinājuma, lai apkārt notiekošo kontrolētu no augšas. Bet kad Jūs apsēdīsieties palasīt, abesīnietis nosēdīsies pēc iespējas tuvu grāmatai, vērīgi sekos Jūsu acu kustībām un pētīs grāmatu, lai saprastu jēgu. Kad Jūs rakstīsiet, abesīnietis noteikti mēģinās rakstīt līdzi, ķerstot pildspalvu. Ja jūs esat pie datora, Jūsu abesīnietis sēdēs pie ekrāna, vēros skrojošās „pelītes" un varbūt pat mēģināst tās ķert, varbūt palīdzēs Jums strādāt ar ķepiņām sitot pa klaviatūru.

Šiem kaķim piemīt iedzimta inteliģence - viņš ir viegli apmācāms, ātri saprot un pieņem mājas iekšējās kārtības noteikumus. Pareizi audzināts abesīnietis, lai arī visnotaļ aktīvs, tomēr neskraidīs pa aizkariem un neasinās nagus pret mēbelēm. Mežonīgais abesīnijas kaķa izskats ir mānīgs, kaķa raksturs ir lielisks un temperaments līdzsvarots. Viņš neskrāpējas un neizlaiž nagus bez acīmredzama iemesla. Abesīnietis ir akurāts kaķis, kas prot novērtēt tīrību un sev veltīto uzmanību. Abesīnijas kaķu audzētāji ne bez iemesla uzskata, ka šajā šķirnē apvienotas visu kaķu labākās īpašības. 
Kaķenes ir labas mammas - bez palīdzības no malas spēj tikt galā ar kaķēnu laišanu pasaulē un viņu barošanu. Abesīniešiem parasti dzimst divi vai trīs kaķēni.

Abesīnijas kaķi ir samērā populāra kaķu šķirne gan Amerikā, gan Eiropā, bet Austrumeiropā tie nav bieži sastopami. Tomēr pēdējos gados pieaugošā interese un ievestie elitārie vaislas kaķi liek cerēt, ka Abesīniešiem paredzama veiksmīga attīstība.

Kaķēna ārējais izskats un uzvedība

Abesīnijas šķirnes kaķēns trīs mēnešu vecumā jau ir uzsācis spalvas maiņu - no kaķēna pūciņas sāk veidoties abesīnieša spalva ar raksturīgo tikingu un zīdaino mirdzumu. Šajā laikā notiek arī gaidāmās krāsas noformēšanās. Pilnīgi noformējusies īstā krāsa būs tikai pusotra līdz divu gadu vecumā. Acis šajā vecumā nav izteiksmīgas - nenosakāmā dūmakaini brūnganā krāsā. Patiesais tonis acīm noformējas 10- 12 mēnešu vecumā.

Lai varētu kaut aptuveni saprast, kāds izaugs Jūsu kaķītis, apskatiet mammu un tēti ( ja iespējams). Vesels kaķēns nedrīkst būt tievs, bet tas nedrīkst būt arī pārāk apaļīgs. Actiņas un austiņas mazulim tīras. Kaķēna uzvedībai jābūt aktīvai, labvēllīgai un rotaļīgiai. Abesīniešu kaķēni nemēdz būt agresīvi, nebaidās no cilvēkiem un labprāt ar tiem spēlējas. No šādiem kaķēniem izaug patiesi abesīnieši.

Eksterjera kvalitāte

Eksterjera( uzbūves) kvalitāti pareizi spēs novērtēt tikai pieredzējis audzētājs vai eksperts. Amatierim ir svarīgi zināt, kas tiek uzskatīts par trūkumiem Abesīnieša izskatā. Nedrīkstētu būt: balti plankumi, balts „medaljons", pārāk daudz baltā uz krūtīm, pelēka vai pārāk gaiša pavilna, pārāk maz tikinga vai „muāra" joslas. Nedrīkst būt zīmējums vai joslas uz purna vai ekstremitātēm. Tumšas krāsas kaķēnam jābūt tumšam astes galam, tumšām „zolēm" uz pakaļkājām, tumšām kontūrām ap acīm. Sīkāk par eksterjeru varat uzzināt šķirnes standartā.

Avots: Nadežda Haritonova (audzētava „Golden Aby") 

Vēsture

Viena no efektīgākajām īsspalvaino kaķu šķirnēm. Lai gan līdzīgi kaķi jau bija attēloti Senās Ēģiptes freskās, kuras datētas ap 500. gadu pirms mūsu ēras, ilgu laiku par šiem kaķiem nebija nekādu ziņu, līdz angļu virsnieka Bareta Lenarda sieva Etiopijā atrada kaķeni ar visai neparastu vilnas krāsojumu, kur katrs matiņš bija nokrāsots joslās, bet uz ķermeņa nekāda zīmējuma nebija. Kaķene tika nosaukta par Zulu un 1866. gadā aizvesta uz Angliju. Daļa felinologu gan uzskata, ka šādi kaķi pēc nostāstiem ir dzīvojuši Indijas okeāna piekrastē, Kalkutā, kur ievesti no Dienvidāfrikas ar kuģiem. Par šādu faktu liecina arī Abesīnijas kaķa izbāzenis, kas eksponēts Leidenas Zooloģijas muzejā Nīderlandē, datēts ar 1834.-1836. gadu, norādot, ka tas ir Indijas mājas kaķu paveids.

Tomēr, izņemot Zulu, nav pierādīts, ka šie kaķi tika audzēti un veidoti kā šķirne, tāpēc speciālisti Abesīnijas kaķus tomēr sliecas uzskatīt kā pilnībā cilvēku radītu šķirni. Pirmās ievestās kaķenes pēcnācēji dažu gadu laikā radīja šķirni, kuras standarts Lielbritānijā tika apstiprināts 1882. gadā, bet ASV 1930. gadā. 20. gadsimta 60. gados Anglijā lielākā daļa Abesīnijas kaķu gāja bojā kaķu leikozes epidēmijas uzliesmojuma rezultātā, tāpēc audzētājiem nācās ievest dzīvniekus no ASV, kur gan bija dzīvnieki ar šiem kaķiem raksturīgu krāsojumu, bet ne īpaši kvalitatīvi pēc tipa. Piecu gadu laikā angļiem izdevās pilnībā atjaunot šķirni savā valstī. Šodien Abesīnijas kaķi ir plaši izplatīti gan ASV, gan Eiropā, vieni no labākās kvalitātes kaķiem ir sastopami Vācijas audzētavās. Abesīnijas kaķu ārējais izskats pilnībā atbilst Somālijas kaķiem, bet vienīgā atšķirība, ka to vilna ir īsa, zīdaina un tikings klāj visu matu, veidojot apmēram 4 joslas (Somālijas kaķim - līdz 12 joslām vienā vilnas matā).

Abesīnijas kaķi ir ļoti kustīgi, ziņkārīgi dzīvnieki, viņi grib piedalīties visā, kas mājās notiek, un palīdzēt saimniekam. Ja ar kaķiem nodarbojas, tie lieliski apgūst dažādus trikus. Latvijā pirmie šīs šķirnes kaķi parādījās 90. gadu sākumā.


Avots: Ar autores atļauju izmantota V. Klučnieces grāmata "Kaķi"

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Bailes laist ārā kaķi

Labdien! Manam kaķēnam ir 3 mēneši un mēs viņu paņēmām no laukiem, principā mums viņu uzdāvināja. Viņš ir tīrais lauku āras kaķēns, taču es dzīvoju pilsētā, privātmājā, un man ir bail viņu izlaist ārā bez pavadas. Ar pavadiņu viņš ir pieradis, bet tomēr kaķis nav suns un viņam ir vajadzīga brīvība. Ko lai es iesāku? Viņš pie mums ir 2 nedēļas un man bail viņu izvest laukā bez pavadas, baidos, ka pazudīs vai kaut kas slikts notiks. Būšu pateicīga par jebkuru padomu!

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien!
Suns ir dzīvnieks kompanjons, bet kaķi ir stingri teritorijas dzīvnieki un viņi komfortabli jūtas savā teritorijā, kur ir viņa smaka. Kaķi pie savas teritorijas privātmājā var pieradināt atstājot vaļā mājas durvis un lai viņš pats iziet ārā un ienāk iekšā, lai var saprast ka tā ir viņa teritorija. Bet kaķi ir grūti noturēt privātmājas teritorijā, jo nav iespējams nožogot teritoriju lai viņš neizkļūtu laukā, jo ārpus Jūsu teritorijas kaķim ir bīstama dzīvībai ( auto, suņi, indes)! Ja kaķis netiek ārā no mājas, tad tas viņam nerada nejādu diskomfortu, jo atkārtošos, ka kaķis komfortabli jūtas savā teritorijā! Un vēl, ja kaķi ir doma tomēr pieradināt ārā, tad pēc Ministru Kabineta Noteikumiem Nr. 266 kaķim ir jābūt kastrētam/sterilizētam pēc 6 mēnešu vecuma, ja kaķis gadijā tiek ārā no Jūsu valdījuma teritorijas, par to var piemērot administratīvo sodu!
 Lai kaķēns aug skaists un vesels, veiksmi!

Britu īsspalvainais daudz met spalvu

Sveiki. Man ir britu īsspalvainā kaķene, kura ir sterilizēta, uzturā lieto speciālo sterilizētiem kaķiem Purina barību ,taču ļoti nenormāli iet spalva, kamoliem. Ķemmēšanu ne pārāk atzīst, gadās ka ieplēš, izmantoju arī furminatoru. Varbūt ir kaut kas jāmaina ēdiena ziņā? Varbūt ir iespējama kāda kaķu frizētava? Paldies par atbildi!

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien!

Vasaras mēneši ir tad kad kaķiem pastiprināti iet nost spalva, protams ka barība arī var ietekmēt spalvas kvalitāti. Ja netiekat galā ar kaķa spalvu tad varam piedāvāt Dino Zoo Frizētavas pakalpojumus, kur Jūsu kaķīti izķemmēs no liekās atmirušās spalvas, izmazgās un izžāvēs, jo mazgājot un žāvējot arī pastiprināti atdalās atmirusī spalva. Mūsu meistari tiek galā arī ar kaķiem kam nepatīk šīs procedūras.  Vairāk info mūsu mājas lapā www.dinozoopasaule.lv

Kaķēna uzvedības problēma

Labdien! Man jautājums par kaķēna uzvedības problēmām. Kaķenei 5mēn, līdz šim vienmēr kārtojās tikai savā kastē, nekā problēmu ar to nebija, taču pēdējā (4 dienas) laikā sākusi kārtoties suņu gultās, pledā, visur, kur guļ suņi. Līdz šim nav čurājusi mūsu gultā (tur suņi nevar nākt, tikai kaķis). Tagad jau visas suņu gultiņas novācu, taču tad ierauga pledu un iet kasīt ar vēlmi tur nokārtoties. Meklēšanās vēl nav bijusi un arī sterelizēta vēl nav (plānots to darīt uz 6-7mēn vecumu). Visādā citā ziņā izcils kaķis, spēlējās, dauzās ar suņiem, pats ar sevi, mantiņām, nav bailīga. Kāds varētu būt iemesls šādai uzedībai?

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien!

Kaķēna nokārtošanās citās vietās varētu būt sastīta ar vairākiem faktoriem. Tā varētu būt nepatika pret kastīti, pret smiltīm ko izmantojt, vai varbūt otro reizi kaķēns negrib iet uz kastīti ja tur jau ir nokārtojies. Vēl viens faktors ir meklēšanās sākums un mēģina dominēt un iezīmēt teritoriju, īpaši tas atiecas ja mājās ir vēl kāds dzīvnieks. Ja kaķene to dara ar nedaudz pačurājot, tad tā ir teritorijas iezīmēšana. 5 mēnešu vecumā var jau veikt kaķenes sterilizāciju.Un pēdejais faktors ir veselības problēmas. Ja tā čurāšana ir regulāra un urīna dudzums ir liels un kastītes un pakaišu nomaiņa neko nav devusi, tad vajadzētu kaķi atrādīt veterinārārstam, lai izmēklētu to.

Uzvedības problēmas kaķim

Labdien! mums ir trīs kaķi, no kuriem vecākajam ir 8 gadi. Visi trīs ir kastrēti runči, ģimenē ienākuši ar trīs gadu starpību. Vecākajam jau no jaunības ir bijušas neirotiskas uzvedības iezīmes - grauza sev astes spalvas nost, nolaizīja vēdera spalvu līdz plikai ādai utt. Fiziski kaķim viss ir kārtībā, ir veiktas veselības pārbaudes. Nu atkal klāt uzvedības problēmu saasinājums, kaķis ir ļoti nervozs, tiklīdz sabīstas (no katra sīkuma), sāk trauksmaini mazgāt vienu un to pašu ķermeņa vietu, grauzt savas ķepas utt. Var redzēt, ka kaķītim grūti, kā viņam palīdzēt?

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien! 
ja kaķim ir veiktas veselības pārbaudes un viss ir kārtībā, tad tas varētu būt emocionāla rakstura problēmas. Iespējams, ka viņam neapmierina kaķa daudzums mājās, jo kaķis ir teritorijas dzīvnieks un ir kaķi kuri komfortabli jūtas savā teritorijā tikai vieni. Varat pamēģināt pielietot kaķu feromonus, kam ir nomierinoša effekts. Tas ir elektrības rozetē iespraužams difuzors Zenifel Virbac firmai.

Kaķim sākas meklēšanās

Labdien! Man ir meinkūnu kaķenīte 11 mēneši. pirms trijām nedēļām sākās pirmā meklēšanas, kura ilga apmēram 6 dienas. Tad bija apmēram 2 nedēļu pārtraukums. Trešdien sāka ļoti daudz ēst, ko parasti nedarīja, un vakar atkla atsākās meklēšanās. Vai ir iespējams, ka kaķenēm tik īsā laika posmā atkārtojas meklēšanās?

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien! 
Kaķenēm meklēšanās var notikt ik pēc pāris nedēļām un labāk būtu kaķeni sterilizēt,  lai nebūtu lieki jānoslogo kaķene un arī saimnieki!

Cena šķirnes kaķim

Сколько стоит кошка порооды американская короткошерстная

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien! 
Par cik katram kaķu šķirņu audzētājam ir savas cenas, kas ir atkarīgas no kaķēnu kvalitātes un izcelsmes, tad informāciju par cenu, mēs jums nevarēsim sniegt.

 

Labdien! Man ir bezšķirnes kaķēns 6 mēn vecs, kuru paņēmām 2 dienas atpakaļ no patversmes un kurš man pēdējā dienas laikā ir palicis miegains un neaktīvs. Iepriekš skraidīja pa māju ka bulta, tagad guļ visu dienu. Šodien bija arī 2 vemšanas epizodes, bet bez barības (apetītes arī nav). Kā padzeras, tā mirklīti vēlāk vemj. Domāju, vai varētu būt tā, ka tas ir no barības maiņas? Pie mums mājās barojam ar Hills barību. Un ko darīt šajā situācijā? Vai labāk vērsties pie ārsta? Paldies, jauku dienu!

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

Ja dzīvnieks neēd un vemšana turpinās noteikti jāvēršas pie veterinārārsta.  Ja barību mainījāt strauji, iespējams  tas var būt dēļ barības maiņas.

Nokārtojas stūrī

Labdien! Man ir 7 mēnešus vec runcis Boxis. Atradām Viņu uz ielas, un paņēmam pie sevis. Ļoti mīļš dzīvnieciņš. Bet, viņš ik palaikām nokārto savas “ lielās” vajadzības kādā stūrī :( kastītes ar tīrām smiltīm ir brīvi pieejama. Ko darīt, un kā ar to cīnīties?? Paldies!

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien!

Kaķēns paņemts no ielas nav iemācīts to darīt kastītē, jo mammai arī nav bijusi kastīte kur to iemācīt bērniem. Kaķēns noteikti ir jākstrē, jo tas arī samazina iespēju iezīmēt savu teritoriju. Jums ir jāmēģina novietot vēl papildus kastītes ar pakaišiem tajos stūros kur kaķēns nokārtojās un tas iespējams pamazām iemācīs to darīt kastītē.

Kaķis visu laiku ņaud

Kāpēc kaķis VISU LAIKU ņaud? Viņa neņaud tikai tad, kad guļ. Tik tiešām nepārslpīlējot. Ēdiens ir, ūdens svaigs, tualete tīra.

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien!

Iespējams ja kaķis ir šķirnes, tad tas varētu būt šķirnes īpatnība. Otrs variants ir tas, ka kaķis pieprasa uzmanību, jo iespējams ka lielāko daļu laika pavada viens pats. Un pēdējais varētu būt kādas veselības problēmas, kuras kaķis mēģina izrādīt ņaudot. Vajadzētu kaķi atrādīt veterinārāstam lai izslēgu variantu par veselības stāvokļa pasliktināšanos.

Britu īsspalvainais

Labdien, Sākšu savu stāstu no tā, ka 5 gadus atpakaļ esam paņēmuši Britu īsspalvaino – sieviete. Tas ir vairāk man kaķis nekā vīra. Viņa neiet rokās (max 2 min pēc darba dienas), bet ir ļoti mīļa, vienmēr blakus, tiklīdz paskatīsies uz viņu sāk murrr., mums ir kopējas procedūras no rīta (es mazgājos, viņa ausu tīrāmas kociņus zog utt. )Gadu atpakaļ, vasarnīcās, uzradījās ruds kaķis – sieviete. Viņa ir ļoti mīļa, nāk rokās, guļ klēpis. Tā kā ziema nebija bargā, vasarnīcās dzīvoja cilvēki un baroja kaķi. Pa vasaru esam pieraduši pie viņas un izlēmām paņemt mājās, jo kļuva arī žēl kaķīti. Nu kā, pa vasaru viņa dzīvojās pārsvarā pie mums – un ko, tagad viņu izmest ārā? 04.10.2020. atvedām uz Rīgu. Un uzreiz, mans vīrs aizbrauca strādāt, atstāja mani vienu ar 2 kaķiem. Uzreiz pie veterināra – viņa ir sterilizēta, aptuveni 4-6 gadu vecumā. Atbraucot mājās, uzreiz viņu aizslēdzām citā istabā. Visu nepieciešamo nopirkām un organizējām viņai labus apstākļus. Pirmo dienu, nakti Britu auroja, šņāca. Tad, pierada. Es ņēmu dvielīšus, glaudīju viņas, tad mainīju vietām. Rudai, likās, ka ir vienalga, viņa nekā noreaģēja no paša sākuma uz smaržu. Britu otrādi, šņāca, tad nereaģēja. Tagad iet prom no dvieļa. Es pieļāvu kļūdu, jau 3 dienā atvēru durvis un viņas gandrīz sakāvās, tad es atkal atdalīju kaķus. Tad atkal turēju durvis aizvērtus, nesu dvieļus. Tad es barības bļodas noliku durvju abās pusēs, lai viņi dzirdētu viens otru, bet neredzētu. Tad uz durvīm piestiprināju moskītu tīklus uz magnētiem, lai varētu atvērt durvis , lai kaķi redzētu viena otru, bet nevarētu sakauties. Viņas pat gaļu ēda diezgan tuvu viena otrai bez tīkla. Britu visu laiku vēro Rudo. Acis nenoņemt, tāda sajūta ka mēģina caurumu izdurt. Rudai – vienalga, tā guļ, ēd viss kā parasti. No paša sākuma, Ruda auroja, kad redzēja Britu. Tagad, tā nereaģē. Pamēģināju kaķus palaist savvaļā un pamanīju, ka Britu stāv koridora vidū, tādējādi nedod Rudai nekur tikt, izņemot savu istabu. Rudai tas nepatīk, viņa mjau taisa, liekas, ka viņa lūdz, bet Britu stāv un nekustās. Dažreiz Britu tomēr iet prom, tad Rudais skrien uz manu istabu un guļ kopā ar mani. Bet tik un tā, pa nakti es viņus atdalu. Vienu rītu pamanīju, ka Rudais stāv aiz stūra, Britu stāv no otra stūra puses. Saku viņus filmēt, jo bija interesanti kas notiks tālāk, nekas neizskatījās, ka tūlīt būs atkal kautiņš. Rudais sāka pirmā. Es paspēju ar segu viņus noklāt un aiznesu Rudo pie sevis. Šobrīd es nopirku pulverizatoru un tiklīdz redzu ka kaut kas netā – vēršu to gan uz vienu, gan uz otro. Neizvēlos nevienu pusi. Es nesaprotu, vai daru es kaut ko nepareizi? Vai varu kaut kādā uzlabot viņas attiecības? Pagāja jau 2 nedēļas kopš mēs atvedām Rudo. Es gribu beidzot novākt tualetes podu no viesu istabas, bet nevaru to izdarīt kamēr Ruda nepārvietojās pa dzīvokli brīvi. Kā man veicināt, lai kaķi sāktu VISMAZ ignorēt viņa otru? Varbūt var pieaicināt kādu ciemos, lai pavērotu kā tas viss notiek, ko tālāk darīt? ĻOTI gaidīšu Jūsu atbildi.

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien!

Jūs visu darat kā īsta profesionāle, bet ir jāsaprot, ka pieradināšanas lietas neiet tik ātri,  ka Jums gribētos, jo divās nedēļas nevar saradināt kaķus! Vajag pacietību un laiku lai, tas viss beigtos labi.