Lieta tāda , ka manam 4 gadus vecajam runcim sāk izkrist zobi. Aizvedu pie vetārsta izrakstīja antibiotikas un azliedza dot jebkādus konservus , kas viņam ļoti garšo,bet sausās barības trauciņš stāv neaiztikts. Ārsts ieteica dot barību zobiem. Šodien neiedevu konservu sēž skatās uz blodiņu un skaļi ņaud...nezinu ko darīt...Pamatojums tads konservs un miksta bariba boja zobus, ja turpinas est konservu paliks bez visiem zobiem....un vispar kakim esanai pietiekot ar ilkniiem...
 

Par zobu funkciju es negribētu piekrist, kaķim ir nepieciešami visi zobi. Ilkņi ir tikai medījuma satveršanai un nogalināšanai. 
Konservus aizliedza, jo tie rada vislielāko aplikumu un tiešām bojā zobus. Lai kaķis šobrīd būtu paēdis, tad ieteiktu konservus jaukt kopā ar sauso barību (sausā barība pārsvarā), sausās barības gabaliņi notīra zobus, jo tie ir jāgrauž. Skalot un tīrīt mutes dobumu pēc ēdienreizēm, lai saglābtu vēl tos zobus, kas ir palikuši. No iekaisuša mutes dobuma veidojas citi iekaisuma procesi aknās un nierēs. Tie nav joki, bet nopietna saslimšana.