Labdien!
Dzīvoju privātmājā (Rīgas rajonā, apkārt ir dažas privātmājas, bet vairāk apkārtne līdzinās laukiem). Vairāk kā mēnesi atpakaļ "uzradās" pelēks, strīpains pieaudzis kaķis. Sāku barot - pie mājas uz lieveņa izliku barību - pienu, kaut ko no gaļas, zivīm, sapirku veikalos kaķu barību un visādus kaķu gardumus). Kaķis līdz pat šim laikam  regulāri ierodas uz brokastīm un vakariņām, bet pa dienu arī atsāju viņam barību, ko viņš notiesā. Kaķis jau no paša sākuma izskatījās barots un nevis izkāmējis. Tomēr sociālais kontakts ar kaķi nevedās nekā, lai gan gribētu ar viņu sadraudzēties tuvāk. Liekas, ka kaķis varētu būt tēviņš (pēc specifiskās urīna smaržas, ar ko viņš iezīmē šur tur teritoriju).  Man neliek mieru tas, vai kādreiz kaķītis pieradīs pie manis un apmetīsies uz patstāvīgu dzīvi. nakšņo viņš - nezinu kur, visdrīzāk kaut kur mežā, jo neticu, ka tik bailīgs dzīvnieks kādam varētu piederēt, jo tad visticamāk, viņš tā nebaidītos no cilvēkiem. Kaķa bailes izpaužas tā, ka viņš ir tik tramīgs, kādi parasti ir bezsaimnieku kaķi, kas dzīvo daudzdzīvokļu mājas pagrabos vai uz ielām, - ēst nāk, bet rokās nedodas nepakam. Mans kaķis tieši tāpat uzvedas - kad paveru mājas durvis - viņš bailīgi paskrien tālāk, vai nu paslēpjas zem mašīnas vai tāpat kaut kur tuvumā sēž un skatās. Sākumā šņāca, tagad jau mazāk šņāc. Nopirku viņam jūsu veikalā kaķa mājiņu ar jumtu, bet tajā viņš nemaz nedomā apmesties. Šodien jūsu veikalā nopirku siltu un mīkstu kaķa paklājiņu, domāju, ka tagad ir ziema, lai viņš vismaz uz tā var pasēdēt un pasildīties, taču vēl nekas neliecina, ka šis siltais paklājiņš viņu interesētu. Vakaros pēc vakariņām viņš kādu brītiņu pasēž uz kājslauķa pie mājas durvīm (durvīs ir mazs lodziņš, pa kuru notiek vienīgais mūsu sociālais kontakts ar kaķi - es paskatos pa lodziņu, pamāju ar roku, tad viņš nebaidās un prom neskrien, tikai skatās uz mani, bet tas arī viss).
Vai ir cerība iedraudzēties kādreiz tuvāk ar šo kaķīti un ko man darīt? Droši vien pacietīgi jāgaida, kad viņš pieradīs, lai gan izskatās, ka viņš ir pieradis dzīvot pilnīgā brīvībā, kaut kur mežā.
Vai varētu būt tā, ka viņš tomēr kādam pieder un vienkārši nāk uz ēšanu? Tā kā apkārt esošās mājas ir diezgan turīgu cilvēku privātmājas, tad nedomāju, ka kādam būtu tāds tramīgs kaķis, tad jau būtu pieskatīts un apkārt neskraidītu. Patālāk gan atrodas viena privātmāja, kur dzīvo "dzērāji", domāju, ka varbūt viņš ir no tām mājām, tur gan viņam varētu būt tramīga dzīve. Bet es neko nezinu par šo kaķīti, kur viņš tāds ir uzradies. Ja kāds būtu atvedis un izmetis, tad visticamāk viņš meklētu saimnieku un gribētu tikt iekšā mājā siltumā.
Varbūt viņš ir "meža kaķis", kas tiešām dzīvo mežā?

Gaidīšu jūsu padomus, kā rīkoties, lai iedraudzētos ar kaķīti, jo vēlos viņam sagādāt jauku un patīkamu dzīvi!

Jau iepriekš paldies par atbildi!

 

Būs nepieciešama liela pacietība un noteikti, ka kaķis paliks tāds brīvstaigātājs. Cerība uz sadraudzēšanos ir, ja jau kaķis nebēg no Jums prom, kad atklāti uz viņu skatāties. Nāks siltāks laiks, mēģiniet uzturēties ārā tajā laikā, kad kaķis ietur maltīti. Pakāpeniski tam tuvoties. Mājiņu varat ieberzēt ar "kaķu zāli", lai kaķi pievilinātu. Noteikti kaķim ar cilvēkiem kontakts ir bijis, bet iespējams negatīva pieredze un zaudēta uzticība. Kaķim ir vajadzīgas mājas, cilvēks ir tikai kā apkalpojošais peronāls - tāda nu ir kaķa būtība. Lai izdodas!