Atpakaļ

Uzradies kaķis

Labdien!
Dzīvoju privātmājā (Rīgas rajonā, apkārt ir dažas privātmājas, bet vairāk apkārtne līdzinās laukiem). Vairāk kā mēnesi atpakaļ "uzradās" pelēks, strīpains pieaudzis kaķis. Sāku barot - pie mājas uz lieveņa izliku barību - pienu, kaut ko no gaļas, zivīm, sapirku veikalos kaķu barību un visādus kaķu gardumus). Kaķis līdz pat šim laikam  regulāri ierodas uz brokastīm un vakariņām, bet pa dienu arī atsāju viņam barību, ko viņš notiesā. Kaķis jau no paša sākuma izskatījās barots un nevis izkāmējis. Tomēr sociālais kontakts ar kaķi nevedās nekā, lai gan gribētu ar viņu sadraudzēties tuvāk. Liekas, ka kaķis varētu būt tēviņš (pēc specifiskās urīna smaržas, ar ko viņš iezīmē šur tur teritoriju).  Man neliek mieru tas, vai kādreiz kaķītis pieradīs pie manis un apmetīsies uz patstāvīgu dzīvi. nakšņo viņš - nezinu kur, visdrīzāk kaut kur mežā, jo neticu, ka tik bailīgs dzīvnieks kādam varētu piederēt, jo tad visticamāk, viņš tā nebaidītos no cilvēkiem. Kaķa bailes izpaužas tā, ka viņš ir tik tramīgs, kādi parasti ir bezsaimnieku kaķi, kas dzīvo daudzdzīvokļu mājas pagrabos vai uz ielām, - ēst nāk, bet rokās nedodas nepakam. Mans kaķis tieši tāpat uzvedas - kad paveru mājas durvis - viņš bailīgi paskrien tālāk, vai nu paslēpjas zem mašīnas vai tāpat kaut kur tuvumā sēž un skatās. Sākumā šņāca, tagad jau mazāk šņāc. Nopirku viņam jūsu veikalā kaķa mājiņu ar jumtu, bet tajā viņš nemaz nedomā apmesties. Šodien jūsu veikalā nopirku siltu un mīkstu kaķa paklājiņu, domāju, ka tagad ir ziema, lai viņš vismaz uz tā var pasēdēt un pasildīties, taču vēl nekas neliecina, ka šis siltais paklājiņš viņu interesētu. Vakaros pēc vakariņām viņš kādu brītiņu pasēž uz kājslauķa pie mājas durvīm (durvīs ir mazs lodziņš, pa kuru notiek vienīgais mūsu sociālais kontakts ar kaķi - es paskatos pa lodziņu, pamāju ar roku, tad viņš nebaidās un prom neskrien, tikai skatās uz mani, bet tas arī viss).
Vai ir cerība iedraudzēties kādreiz tuvāk ar šo kaķīti un ko man darīt? Droši vien pacietīgi jāgaida, kad viņš pieradīs, lai gan izskatās, ka viņš ir pieradis dzīvot pilnīgā brīvībā, kaut kur mežā.
Vai varētu būt tā, ka viņš tomēr kādam pieder un vienkārši nāk uz ēšanu? Tā kā apkārt esošās mājas ir diezgan turīgu cilvēku privātmājas, tad nedomāju, ka kādam būtu tāds tramīgs kaķis, tad jau būtu pieskatīts un apkārt neskraidītu. Patālāk gan atrodas viena privātmāja, kur dzīvo "dzērāji", domāju, ka varbūt viņš ir no tām mājām, tur gan viņam varētu būt tramīga dzīve. Bet es neko nezinu par šo kaķīti, kur viņš tāds ir uzradies. Ja kāds būtu atvedis un izmetis, tad visticamāk viņš meklētu saimnieku un gribētu tikt iekšā mājā siltumā.
Varbūt viņš ir "meža kaķis", kas tiešām dzīvo mežā?

Gaidīšu jūsu padomus, kā rīkoties, lai iedraudzētos ar kaķīti, jo vēlos viņam sagādāt jauku un patīkamu dzīvi!

Jau iepriekš paldies par atbildi!

 

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Būs nepieciešama liela pacietība un noteikti, ka kaķis paliks tāds brīvstaigātājs. Cerība uz sadraudzēšanos ir, ja jau kaķis nebēg no Jums prom, kad atklāti uz viņu skatāties. Nāks siltāks laiks, mēģiniet uzturēties ārā tajā laikā, kad kaķis ietur maltīti. Pakāpeniski tam tuvoties. Mājiņu varat ieberzēt ar "kaķu zāli", lai kaķi pievilinātu. Noteikti kaķim ar cilvēkiem kontakts ir bijis, bet iespējams negatīva pieredze un zaudēta uzticība. Kaķim ir vajadzīgas mājas, cilvēks ir tikai kā apkalpojošais peronāls - tāda nu ir kaķa būtība. Lai izdodas!
 

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Kaķa veselība

Здравствуйте. Моей кошке около полутора года. У кошки был сильный испуг. И мне кажется у неё заметны сбои в поведении - гиперестезия. У вас есть специалисты, которые могут помочь в этом вопросе? (Спазмы спины, частое вылизывание, гиперактивность)

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien, Nepieciešams apmeklēt veterinārārstu, Mūsu klīnikā varat konsultēties!

Labdien! Pēkšņi pazudušas spalvas!Vakar bija viss vietā! Vieta ir gluda, bez ievainojumiem. Kaķim ,runcim, maijā būs gads, kastrēts. Nav novēroti blaugznu līdzīgi veidojumi. Pēdējās nedeļas sākām dot kaķu barību paredzētu kaķiem no gada vecuma.Ir dota svaiga cūkgaļas akna un niere. 2 nedēļas staigā ar pretblusu, ērču siksniņu, bet spalvas tur turas vietā.

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien! 
Bez dzīvnieka apskates nevar novērtēt spalvas un ādas stāvokli!, pēc pievienotās bildes vairāk izskatās pēc kailēdes kas ir ļoti lipīga arī cilvēkiem un šajā gadijumā noteikti būtu jādodas uz vizīti pie veterinārārsta.

Kaķis nekopj savu kažoku

Sveiki Mums mājas ir kaķis, nu jau 7 mēneši. Viņš tika atrasts kūtī bez mammas, tika barots ar šprici. Viņš nav apguvis prasmi mazgāt savu kažoku, to nedara.. mājās ir vecāks kaķis, bet viņi nedzīvojas kopā, lai mazais kaut ko iemācītos. Vai ir kāda iespeja kā likt viņam kažoku mazgāt? Šobrīd x mēnesi lieku dušā, savādāk nekā, kaķis ir pūkains un spalva izskatās traki, ja netiek kopta.

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien!

Dzīvniekiem diemžēl nevar nekādi iemācīt kopt kažoku, jo tāpat kā cilvēkirm ir tīrīgāki un ne tik tīrīgi. Vienīgais ko varat, tas ir pašiem kopt kaķim kažoku vai ir iespēja kaķi vest uz kaķu frizētavu uz kažoka sakopšanu.

Labdien!Vēlos Jūsu padomu.Paņēmām kaķenīti(5m),no patversmes.Ļoti patīk,ka viņu glauda,murrā,glaužas klāt,tikai tad kad viņu ar viltu noķer,bet tā mūk zem gultas un pati klāt nenāk.Kā palīdzēt pārvarēt viņas nedrošību.Vai tas ar laiku pāries,kad sapratīs to ka neviens pāri nedara un tikai mīlē?Paldies!

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien! Kaķēnam jaunajās mājās noteikti ir  nepieciešams laiks lai pierastu, bet iespējams pie vainas ir kaķēna raksturs, jo nav zināms, kāda izcelsme ir bijusi kaķēnam un nav zināms kādi ģenētiski bijuši vecāki un dzīvniekiem no patversmēs nekad nav prognozējams raksturs.

Baiļu agresija

Labdien! Man ir 10 mēnešus vecs runcis un jau kopš mazotnes ir “pielipis” tikai man. Kad esam divatā, kaķis ir mīlīgs, vienmēr nāk gulēt blakus/virsū, pat vaigu laiza, ļoti mīļš. Tomēr, kad nāk kāds ciemos, vai mēs braucam uz laukiem, kaķis paliek agresīvs. Šī agresija ir augusi spēcīgāka, kaķis neļaujās sev pieskarties, skrāpē, kož, rūc. Ļoti bieži agresija ir tieši uz manu pusi, dažreiz gan uz citiem cilvēkiem. Vispār nesaprotu kā ar to lai cīnās.

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Sveiki! Kaķis ir teritorijas dzīvnieks un viņam nepatīj jaunas vai svešas vietas, tāpat arī kaķim var nepatikt sveši cilvēki viņa teritorijā. Kaķi var kļūt agresīvi stresa situācijā un šim kaķim tas izpaužas kā baiļu agresija! Ja kāds nāk ciemos un kaķis sāk agresīvi uzvesties, tad ciemiņš var paņemt kādu no kaķu mantiņām un mēģināt paspēlēties ar kaķi, kas ļaus kaķim nedaudz pārslēgties uz rotaļu un mazināt stresu.

Kaķim iesnas

Labdien.Manam britu kaķim ir iesnas .Ļoti bieži apmeklējām vet.Ārstējam ar antibiotikām.Bet iesnas pēc neilga laika parādās atkal no jauna.Kaķim 10gadi.Ēd,dzer labi.Ja iesnas neārstē,tās sāk palikt strutainas un lipīgas.Vet ārsti saka nav ārstējamas.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

neredzot dzīvnieku un nezinot pilnu slimības vēsturi un veiktās analīzes, ir neiespējami sniegt padomus vai konsultēt. Lai noskaidrotu iesnu iemeslu, dzīvniekam ir nepieciešams veikt padziļinātu izmeklēšanu, analīzes.

Ja vēlaties pierakstīties uz konsultāciju Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

Ar cieņu,

Dino Zoo  klīnika

kaķa barošana

Labdien! Manam kaķītim ir 6 mēneši. Jau divus nedēļas nevar ēst konservantu un sausu. Kāpēc? Ēd vistas fileju.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

īsti nesapratām Jūsu jautājumu, taču kaķis izvēlas to, kas viņam garšo labāk, ja piedāvājums ir dažāds.

Kaķis var ēst arī vistas fileju, tikai barojot dzīvnieku ar dabīgo barību, būtu vēlams konsultēties ar veterinārārstu, kas specializējas dzīvnieku ēdināšanā, lai varētu sabalansēt dzīvniekam nepieciešamo barības daudzumu un piedevas.

Ja vēlaties pieteikties uz konsultāciju Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika

 

Zobu maiņa kaķiem

Cik ilgi var mainīties zobi Main Coon kakiem zobi?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Jūsu kaķim līdz sešu mēnešu vecumam jābūt pilnam 30 pieaugušo zobu komplektam. Tomēr dažiem var paiet pat deviņi mēneši, līdz visi zobi ir nomainījušies!

Urīnceļu problēmas kaķiem

Kaķenei pēc dzemdībām sākas urīns nesaturēšana un mazliet asinis,visu laiku laiza to vietu ,,kas tas varētu būt?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Šajā jautājumā jums veterinārārsts varēs palīdzēt tikai veicot izmeklējumus, tāpēc iesakām doties pie ārsta!

Nieze kaķēnam

Kaķēns 2 mēn.vecs ļoti kasās, bet blusas nemana,kas var būt par iemeslu?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Blusas iespējams arī nepamanīt, jo tās uz dzīvnieka tikai barojas, pārējais dzīves cikls notiek apkārtējā vidē, ja dzīvnieks ir vairāk jutīgs pret šī parazīta siekalām, tad tam pietiek arī ar pāris blusām, kas iekodušas. Sākumā kaķēns jāapstrādā pret blusām, ar medikamentiem ko var iegādāties veterinārājās aptiekās vai klīnikās, tikai tad var izslēgt to esamību! Tas noteikti būtu pirmais solis, pirms sākat meklēt citus ierosonātājus!