Atpakaļ

Uzradies kaķis

Labdien!
Dzīvoju privātmājā (Rīgas rajonā, apkārt ir dažas privātmājas, bet vairāk apkārtne līdzinās laukiem). Vairāk kā mēnesi atpakaļ "uzradās" pelēks, strīpains pieaudzis kaķis. Sāku barot - pie mājas uz lieveņa izliku barību - pienu, kaut ko no gaļas, zivīm, sapirku veikalos kaķu barību un visādus kaķu gardumus). Kaķis līdz pat šim laikam  regulāri ierodas uz brokastīm un vakariņām, bet pa dienu arī atsāju viņam barību, ko viņš notiesā. Kaķis jau no paša sākuma izskatījās barots un nevis izkāmējis. Tomēr sociālais kontakts ar kaķi nevedās nekā, lai gan gribētu ar viņu sadraudzēties tuvāk. Liekas, ka kaķis varētu būt tēviņš (pēc specifiskās urīna smaržas, ar ko viņš iezīmē šur tur teritoriju).  Man neliek mieru tas, vai kādreiz kaķītis pieradīs pie manis un apmetīsies uz patstāvīgu dzīvi. nakšņo viņš - nezinu kur, visdrīzāk kaut kur mežā, jo neticu, ka tik bailīgs dzīvnieks kādam varētu piederēt, jo tad visticamāk, viņš tā nebaidītos no cilvēkiem. Kaķa bailes izpaužas tā, ka viņš ir tik tramīgs, kādi parasti ir bezsaimnieku kaķi, kas dzīvo daudzdzīvokļu mājas pagrabos vai uz ielām, - ēst nāk, bet rokās nedodas nepakam. Mans kaķis tieši tāpat uzvedas - kad paveru mājas durvis - viņš bailīgi paskrien tālāk, vai nu paslēpjas zem mašīnas vai tāpat kaut kur tuvumā sēž un skatās. Sākumā šņāca, tagad jau mazāk šņāc. Nopirku viņam jūsu veikalā kaķa mājiņu ar jumtu, bet tajā viņš nemaz nedomā apmesties. Šodien jūsu veikalā nopirku siltu un mīkstu kaķa paklājiņu, domāju, ka tagad ir ziema, lai viņš vismaz uz tā var pasēdēt un pasildīties, taču vēl nekas neliecina, ka šis siltais paklājiņš viņu interesētu. Vakaros pēc vakariņām viņš kādu brītiņu pasēž uz kājslauķa pie mājas durvīm (durvīs ir mazs lodziņš, pa kuru notiek vienīgais mūsu sociālais kontakts ar kaķi - es paskatos pa lodziņu, pamāju ar roku, tad viņš nebaidās un prom neskrien, tikai skatās uz mani, bet tas arī viss).
Vai ir cerība iedraudzēties kādreiz tuvāk ar šo kaķīti un ko man darīt? Droši vien pacietīgi jāgaida, kad viņš pieradīs, lai gan izskatās, ka viņš ir pieradis dzīvot pilnīgā brīvībā, kaut kur mežā.
Vai varētu būt tā, ka viņš tomēr kādam pieder un vienkārši nāk uz ēšanu? Tā kā apkārt esošās mājas ir diezgan turīgu cilvēku privātmājas, tad nedomāju, ka kādam būtu tāds tramīgs kaķis, tad jau būtu pieskatīts un apkārt neskraidītu. Patālāk gan atrodas viena privātmāja, kur dzīvo "dzērāji", domāju, ka varbūt viņš ir no tām mājām, tur gan viņam varētu būt tramīga dzīve. Bet es neko nezinu par šo kaķīti, kur viņš tāds ir uzradies. Ja kāds būtu atvedis un izmetis, tad visticamāk viņš meklētu saimnieku un gribētu tikt iekšā mājā siltumā.
Varbūt viņš ir "meža kaķis", kas tiešām dzīvo mežā?

Gaidīšu jūsu padomus, kā rīkoties, lai iedraudzētos ar kaķīti, jo vēlos viņam sagādāt jauku un patīkamu dzīvi!

Jau iepriekš paldies par atbildi!

 

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Būs nepieciešama liela pacietība un noteikti, ka kaķis paliks tāds brīvstaigātājs. Cerība uz sadraudzēšanos ir, ja jau kaķis nebēg no Jums prom, kad atklāti uz viņu skatāties. Nāks siltāks laiks, mēģiniet uzturēties ārā tajā laikā, kad kaķis ietur maltīti. Pakāpeniski tam tuvoties. Mājiņu varat ieberzēt ar "kaķu zāli", lai kaķi pievilinātu. Noteikti kaķim ar cilvēkiem kontakts ir bijis, bet iespējams negatīva pieredze un zaudēta uzticība. Kaķim ir vajadzīgas mājas, cilvēks ir tikai kā apkalpojošais peronāls - tāda nu ir kaķa būtība. Lai izdodas!
 

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Labvakar! Mūsu ģimene vēlas iegādāties ragdolls kaķēnu no iepazītas audzētavas. Sakiet, lūdzu, kāds ir aptuvenais vecums, kad tos ir droši dot jaunajiem saimniekiem? Šobrīd mums piedāvā kaķēnu, kas ir 4 mēnešus vecs.

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Latvijas republikā atsavināt kaķēnu jauniem samiekiem var no 10 nedēļu vecuma!
Ministru Kabineta Noteikumi Nr. 266

Attārpošana kaķim

Sveiki! Kaķēns 5mēn.jauns,attārpots 2mēn.vecumā,dzīvo tikai iekštelpās,ēd arī jēlu gaļu,spec.barību kaķēniem,gan konservus pārsvarā,arī sauso barību,dzer govs pienu, uztrauc tas,ka ūdeni dzer nedaudz.ir aktīvs un omulīgs.kā ar attārpošanu,lasu info,ka ik pa 2ned.tā bij jāveic,

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

kaķēnu  līdz 6 mēnešiem ieteicams attārpot 1 x mēnesī. kas attiecas uz govs pienu, tā nav pati piemērotākā barība kaķim. Ja kaķēns pārsvarā ēd konservus, ūdeni tas var dzert mazāk.

Kaķim senioram izkrīt zobi

Labdien! 13gv. sterilizētai bezšķirnes kaķenei 3 mēnešu laikā izkritis jau otrais ilknis (viens atrasts bez asinīm, otrs dauzoties, kožoties). Kādu gadu ož elpa, taču iekaisušas smaganas nav redzamas un ēd tikai sauso barību (Royal Canin) bez problēmām. Aktīva, bet dzīvoklī dzīvojoša, bez liekā svara, bez īpaša stresa un bez zināmām veselības problēmām. Vai ir iemesls steidzamai vizītei pie vetārsta?

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Sveiki! Steidzami nav jādodas pie vetārsta, bet vajadzēto to ieplānot, lai varētu pārliecināties vai nav iekasis kāds zobiņš, jo tad labāk to izdarīt ātrāk jo ar katru gadu kaķis paliek vecāks un ir risks dod narkozi zobu ārstēšanai!

zobi kaķim

Labdien! Kaķītim aptuveni ir 2.5m, bet ir tikai ilknīši mutē, bet nav citu zobiņu. Vai tas ir normāli?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

neredzot dzīvnieku grūti atbildēt uz šo jautājumu. Vai esat pārliecināti par dzīvnieka vecumu? Iespējams zobiņi ir mazi un tos nevar pamanīt.

Lai pārbaudītu kaķa veselības stāvokli dzīvnieks ir jāved uz konsultāciju pie veterinārārsta, Šajā vecumā kāķiem ir  jāveic arī vakcinācija. Esot pie ārsta pakonsultējieties arī par kaķa zobiem.

Ja vēlaties pieteikties uz konsultāciju Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

Ar cieņu , 

Dino Zoo klīnika

Kaķis nejūtas labi

Labvakar!Griežos pie jums pēc padoma!Sterilizēta kaķene ,iet 12 gads.Līdz šim nav bijušas īpašas veselības problēmas ,izņemot blusu izraisīto ēdi ,jo bija laiks kad dzīvojās pa āru,bet mājās ienāca tikai paēst!Bet ar izrakstītām zālēm Advokat ,tikām galā!Bet tagad ir citāda situācija!Pēdejo divu gadu laikā,man bija bieži braucieni ,divu nedēļu garumā!,Tā kā dzīvojām divatā,tad manas prombūtnes laikā,viņu apciemoja mana draudzene,kas viņai ļoti patika!Atgriežoties ,vienmēr bija priecīga un tāda kā vienmēr!Bet šoreiz,divas nedēļas atpakaļ,atgriežoties nepazinu savu mīluli.Sākumā ļoti daudz ņaudēja,kas viņai nebija raksturīgi!Tad pēkšņa nokārtošanās gultā.Un skapī sačurētas drēbes.Appetīte ļoti laba bet trauciņš jāpienes klāt,jo pati ,uz ierasto vietu neiet!Un maz dzer ūdeni!Ņaudēšana ir beigusies!Bet visvairāk satrauc tas,ka iešana uz kastīti nav!Vai tas ir normāli,ka kaķis nenokārtojas divas dienas,pie labas apetītes?Ēd divas reizes dienā,mīkstā barība!Ļoti raizējos!Varbūt tas if saistīts ar stressu,jo šoreiz ,kad aizbraucu,mājās bija sveša ģimene ar diviem maziem bērniem!Bet kaķene ir ļoti izvēlīga,ja kāds viņai nepatīk, pat klāt nenāks!Lūdzu palīdziet ar padomu!Appetīte laba,bet tā tualetes neapmeklēšana,sagādā raizes!Ar cieņu ,jūsu darbam!

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

iemesli šādai  kaķa  uzvedībai var būt dažādi. Iespējams , ka tas ir stress, bet iespējams, ka dzīvniekam ir veselības problēmas. Lai to noskaidrotu, būtu nepieciešams veikt padziļinātu veselības pārbaudi dzīvniekam ,kā minimums nodot kaķa urīna analīzes, iespējams arī asins analīzes , vai vēl kādus izmeklējumus, ko veterinārārsts uzskatīs par nepieciešamiem. Kaķim ir jānokārtojas katru dienu - nepieminējāt gan, vai kaķim nav defekācijas vai urinācijas vai abas kopā.

Diemžēl attālināti mēs nevaram pateikt , kas kaķim ir par vainu. Būtu labi kaķi pierakstīt uz vizīti pie veterinārārsta.

Ja vēlaties veikt pierakstu mūsu klīnikā , lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

Ar cieņu 

Dino Zoo klīnika

 

Blusanex

Labdien! Es nopirku Blusanex blusu apkarošanai. Sakiet lūdzu vai es drīkstu ar to kaķa spalvu apstrādāt? Paldies.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien

Diemžēl mums nav informācijas par šo produktu, Bet pirms katra produkta lietošanas , lūdzam izlasīt lietošanas instrukciju.

Kaķis neēd

Man ir 2 kaķi nesen iegādājos kaķēnu un tagad mans vecākais kaķis atsakās ēst savu barību. ko man darīt?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

Visdrīzāk kaķis ir pagaršojis kaķēnu barību un savu ierasto nevēlas vairs ēst. Kamēr kaķēns paaugsies mēģiniet barot kaķus atsevišķās telpās, iespējams pamēģināt pieaugušajam kaķim  pakāpeniski pamainīt barību, vai piedāvāt mīksto barību.

Sveiki vai jūs zinātu kas šī ir pa šķirni spriežot pēc fotogrāfijas? Ar cieņu Tomass Ivo Kuļijevs

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Pēc bildes spriežot izskatās pēc kaķa parastā, jo nelīdzinās nevienai kaķu šķirnei!

Kaķu uzvedība

Sveiki. Mums radusies problēma ar kaķu sadzivošanu. Vecakai kaķenei ir gads un 10mēneši(kaķene), mazakajam ir 7meneši(runcis). Jaunāko kaķi panēmām kad vecākai kakenei bija gads un 5menesi. Kopā jau 5mēnešus. Visu laiku dzivoja draudzīgi, spēlējās, kopā gulēja. Pirms mēneša runcis bija pie vetārsta sakarā ar asinainiem izdalijumiem, tad kaķene ari palika agresiva un uzbruka, bet kad zāļu kurs bija iziet, nomierinājās un atkal bija draudzīgi. Tagad pēkšņi kaķene atkal brūk virsū, ka pat runcis trīc no bailēm. Takā dzivoklis nav baigi liels kaķus nošķirt ir pagrūti. Ko iesākt? Paldies

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Iespējams, ka problēma varētu būt saistīta ar smaržu, ko runcis sāk izdalīt sākoties dzimumnobriešanas periodam. Var konsultēties ar uzvedības speciālistiem, bet iespējams, ka šo var atrisināt tikai ruņča kastrācija.

Kaķa veselība

Mans kaķis sevi sakasa līdz asinīm. Pie ārsta esam bijuši 5 x Nomainīta pārtika, alerģija tiek izdlègta. Kas vèl tas var būt?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Visbiežākie niezes cēloņi ir parazīti, infekcijas un alerģijas, lai noskaidrotu konkrētu cēloni, jums jādodas pie dermatoloģijas specialista, kurš tālāk veic attiecīgās diagnostikas, lai noskaidrotu cēloni.