Vēlējos konsultāciju par iegūtajiem urīna atbilīžu rezultātiem kaķenei. Kaķenei 6 pilni gadi, pagājušajā gadā tika āratēta urīnceļu infekcija. Šobrīd sūdzību nav, bet māc šaubas par rezultātiem, ka ķīmiskajā analīzē leikocīti ir 500, bet mikroskopijā 1. Ir kāds iekaisums vai nav? Konsultējos ar vietējiem ārstiem, viens norādīja, ka esot infekcija, otrs teica, ka tas cipars neesot vērā ņemams, ka svarīgāks ir mikroskopija. Bet abi noteica, ka profilaksei varot dot ārstniecisko barību Royal Canin Urinary s/o. Paldies! 

Atbilde: Vērtējot urīna analīzes kaķiem jāpievērš uzmanība mikroskopijai, norma var būt līdz 5 leikocītiem redzes laukā, jūsu kaķenei ir viens, tātad tas ietilpst normā. Pārējie rādītāji arī normas robežās, bet ņemot vērā, ka kaķenītei bija iepriekš ārstēta urīnceļu infekcija jums ļoti jāseko dzīvnieka veselības stāvoklim!

Gribu pievērst jūsu uzmanību pēdējam teikumam :"Testēšanā izmantotas cilvēkiem adoptētās izmeklēšanas metodes". Vienmēr precīzākas analīzes iegūst uz veterinārajiem aparātiem, kad izmeklēšanu veic veterinārārsts. DINO ZOO klīnika ir aprīkota ar veterināro diagnostikas aparātu, dzīvnieku urīna testēšanai. Tomēr velos ieteikt veikt atkārtotas urīnanalīzes, lai pazūd neskaidrības un rezultātu vērtības ir maksimāli precīzas.

Urinary s/o barība ir ph skābinoša barība un to var lietot, bet gribu ieteikt vēl citu barību. Profilaktisko barību kaķiem ražo Hill's un nosaukums ir Hill's c/d Multicare, tā barība nav tik stipri urīnu skābinoša. Ieteiktu to lietot vismaz mēnesi.
Bez tā būtu ieteicams palietot papildbarību urīntrakta veselībai UT Strength feline, tās ir garšīgas kožļas kaķiem ar dzērveņu ekstraktu. Jālieto pa 1 kožļai 2 reizes dienā kurss 30 dienas.