Labdien!
Manai kakenitei pirms3 dienām bija sterilizacija. arsts teica ka pec 10 dienam jaiet nemt shuves ara. mazajai akkitei noteikti bus kartejais shoks, jo diegan apdullusi un bailiga staiga apkart. japiemin ka nakamnedelj s parvacos u citu dzivokli tas iekrit ar shuvju iznemshanu. sakiet ludzu ka kakjitim nenodarit pari ar sho visu stresu vai ir kadas atbletites kas nomierina.  ka kakjishi parciesh shadas parbraukshanas un pierashnas pie citiem dzives apstakliem. japiemin ka tur bus berni ari mazi.

Šuvju izņemšana nesagādās tik lielu stresu, kā nonākšana jaunā vidē. Par nomierinošo līdzekļu pielietojumu ieteiktu konsultēties ar kaķa ārstējošo ārstu (tas, kas operēja), jo nezinu, kādas zāles, narkozes līdzekļi tika lietoti.  
Nonākot jaunā vidē, pirmās dienas kaķi nelaidiet no istabas ārā, kur tas uzturēsies visvairāk, lai aprod ar jauno vidi. Tikai tad, kad kaķis jūtas droši vienā telpā, to var laist tālāk iepazīt citas istabas. Vēlams tādā laikā, kad tās ir visklusākās un mājās ir vismazāk cilvēku. Ja kaķim ir iemīļota rotaļlieta, sedziņa, spilvens vai saimnieka drēbes, tās neizmazgājot vēlams nolikt jaunajā istabā, tas kaķi iedrošinās un nebūs tik lielas bailes (kaut kas savs, pazīstams jaunajā vidē).