Labdien!
 Kaķenei veterinārārsts noteica diagnozi ka spalvgrauži, jo uz abiem sāniem bija plekīši kur minimāli bija spalvas un kaķis viņus laizīja.
Sapūtām kaķim spalvu ar frontline spray, tagad pagājušas  2 nedēļas un liekas ka spalvas krīt ārā vairāk. Uz sāna kur viens no otra netālu bija 2 pleķi, tagad tie ir savienojušies un viss sāns ir tāds papliks ar tādi plānu minimmālu spalvu. ARī uz pakaļējām kājām spalva plānāka, bet priekšķepas un no tā rajona uz galvas pusi spalva normāla. Dodam arī vitamīnus spalvai- fitomicīnu.
Vai  tas ir normāli ka tā notiek pēc zāļu izsmidzināšanas jo sāks pēc tam  vietā attaugt jaunā spalva, vai arī iespējams tā ir alerģija no līdzekļa?
 Paldies!

Vai kaķis ir kastrēts? Vai kaķis ir attārpots pēdējo 2 - 3 mēnešu laikā? Spalva un āda no laizīšanas tiek traumēta daudz lielākā laukumā nekā sākumā šķiet, tāpēc tā atmirst un izkrīt, un šķiet, ka situācija tikai pasliktinās. Ar 2 nedēļu intervālu no pirmās reizes ieteiktu atkārtoti apstrādāt kaķi un tās vietas, kur tas vairāk uzturas. Ja kaķis nav attārpots, izdariet arī to, sānus laizīt kaķis var arī tad, ja ir zarnu parazīti. Sānu laizīšana un plikas ciskas biežāk parādās kastrētiem kaķiem pie hormonu izmaiņām. Vēl pie vainas var būt stress, ja mājās ir izmaiņas, kaķim tas nepatīk, bet jāsamierinās. Jebkurā no šiem gadījumiem - tad, kad ir novērsts cēlonis, spalva ataug.