Atpakaļ

Sfinksa kaķenītes saaukstēšanās un barošana atveseļošanās laikā

Labdien, jau iepriekš biju rakstījusi, par savu sfinksa kaķēnu kurš bija apslimis ar iesnām, un nemaz nesagaidot atbildi biju nolēmusi kaķiti aizvest pie vetārsta jo kaķītis jau bija ne tikai apaukstējies bet jau sašļuka un kļuva neaktīvs, vetārsts iedeva "Tenazym" suspensija, laižam to dzelteno negaršīgo zāli mutē apmēram jau kādas 10-11 dienas, uzlabojums ir bet ne tāds kādu gribētos pilnībā - kaķītis atdzīvojas, krākuļo tikai kad snauž (bet tik un tā vēļ krākuļo) un nešķauda ar vairs tik daudz, bet kad šķauda, tad tā, ka visu sienu nospricē , izdalījumi arī jau taka mazāk, bet ir vēl pietiekami daudz. Špricīte ar zālēm jau tulīt cauri, vai iegādāties jaunu tūlbiņu vai varbūt vajag citas zāles pamēģināt, ja šīs vēl nav palīdzējušas pilnībā, un tad kādas jūs ieteiktu? Negribas lai sākas kādas hroniskās iesnas, cenšos visādi to novērst, arī mājās tagad silti kaķītis zvilnē bez sedziņas un šķiet jūtas labi. Jautājums arī par ēšanu, viņa ēd ļoti daudz, itkā jau saprotami ka vajag ģeneret papildus siltumu, jo nav apmatojuma kas to noturētu, un vēl tikai knapi 4 mēneši - augošs organisms un tā, bet viņa nedēļā izēd 400 gr iepakojumu un vēl bišķiņ prof. kaķēnu baraību +  vēl katru dienu 100g kaķa konservu, un prasa vēļ un vēl, pat sīpolu no galda zog, un visu ko vien var iedomāties, kā tāda rīšanas lēkme, sver viņa aptuveni kilogramu max, un augumā ir uz vairāk kā pusi mazāka kā otrs mājas kaķis (siāmietis), bet pēdējā laikā šķietami sākusi augt vairāk, bet ne apaļumā, ar visu lielo ēšanu  ir slaida kā jau kaķim jābūt, ir attārpota, taka uz to vainu nenoveļu, arī lielās darīšanas mums ir kādas vismaz 4 reizes dienā, bet fekālijs ir normāls, viss sagremots, normālas konstitences, pilnīgi perfekts, arī ūdeni dzer daudz pa 2 dienām izdzer normālu kaķa bļodiņu sausu. Vai tas ir normāli ka tik daudz ēd, kā caurbira, vienkārši siāmietis tā nekad nav darījis, tā tāda rijīgo šķirņu īpašība :D ,  varbūt nomainīt barību uz sfinksiem domāto, zinu ka rojalam tāda ir, bet biju dzirdējusi, ka viņa tāda trekna un kaķēniem labāk tikai pēc 1 gada dot, bet vai tas samazinātu rīšanu? negribas jau ierobežot to ēšanu un gribās lai kaķītis vienmēr jūtas paēdis, un ēstu labu pārtiku, nevis lēto sauso. Bija ieteikums uzbriedināt barību, tā apēdīšot mazāk, bet tas pats vien ir -  skraida apkārt nepaēdis un meklē ko var uz zoba uzlikt, turklāt to tā ar gariem zobiem ēd, tad jau zaļus kartupeļus viņa labāk ēd, bet drīz būs bankrots ja tā turpināsies visu laiku. viņa ir arī kā traka uz sērkociņiem, izdegušiem, parastiem, interesē koka daļa, ja būs pamanījies kādam nokrist, tas uzreiz mutē iekšā, viss kas vien varētu būt ēdams mājā jāpaslēpj, varbūt viņai kas trūkst, kādi vitamīni? Liels paldies jau iepriekš!

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Ja ārsts pagaidām nav nozīmējis vairāk medikamentus, tad nedot, uztaisiet pauzi. Papildus var padot vitamīnus un minerālvielas. Veterinārajās aptiekās pajautājiet līdzekļus tieši kaķiem sīrupa veidā pēc vīrusu slimībām (Dino Zoo aptiekās nebūs pieejami).  Beigsiet dot Tenazym - pēc 5 dienām kaķēnu atrādiet veterinārārstam. Lai pasaudzētu gremošanas sistēmu, var padot protiotiķus, kas atjaunos zarnu mikrofloru. 
Par barošanu: Cik reizes dienā barojiet? Kāda zīmola barība tiek dota šobrīd? Kaķēni šajā vecumā strauji aug. Svarīgi, lai barība būtu bagāta gan ar proteīnu, gan taukiem. Kaķēns ir pēc slimošanas, straujā augšana - tas viss var prasīt papildus barības daudzumu. Sausās barības normu nepārsniedziet (g dienā ir norādīti atbilstoši kaķa svaram un vecumam), papildus var dot konservus, gaļu, subproduktus, biezpienu, kādu dārzeni (burkāns). Grauž kociņus - mainās zobiņi (4 - 4,5 mēn vecumā), var iegādāties kaltētu skrimsli vai trahejas gabaliņus no suņu kārumu sortimenta. Skrimslis nāks par labu locītavām un cietais kārums -  zobiņiem. 
 

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Kaķēna šķirne

Šis kaķēns skaitās kas?mamma un tevs ir kanadas sfinksi,tetis ar elfa austinam.

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien! 
Kanādas sfinksi ir bezspalvu kaķi un ja tiek sajauktas šķirnes savā starpā, tad tas ir bezšķirnes jauktenis. Šis kaķēns ir ar spalvu tapēc tas noteikti nav sfinks.

kaķis 14 gadi negaidīti nomira

Labrit. 14 gadus veca kakene nomira 4h. No rita needa,vakaraa no 22 saka reizem naudet, sāni atri cilajās ,mēlite izkārās un strauji palika sliktaak. 1. 30 pirms tam reizem naudot 5- 10 reizes nomira. Paldies par atbildi.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Ja jautājums ir par iespējamiem cēloņiem, tad dzīvnieka nāve visticamāk ir saistīta ar akūtu sirds mazspēju. Precīzu nāves cēloni ir iespējams noteikt veicot dzīvnieka līķa patologanatomisko sekciju.

Runcim uz vēdera pliks laukums

Runcim uz vēdera ir kā noskūts pleķis un viņš to laiza .(ir kastrēts)

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Runci būtu nepieciešams atrādīt veterinārārstam.

Runcim augsta temperatūra

Runcis 1.5 gadu vecs sāka uzvesties dīvaini, sāka nēest un tikai gulēja.. aizvedu pie ārsta, konstatēja dzeltanas ausis un acis... uztaisījām analīzes.. tur parādas ka viss normās. Kautkas pa maz pa daudz bet nevar noteikt kas pa vīrusu. Temperatūra liela 40.5. Kas varēt būt pie vainas?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Veterinārārstam, kas dzīvnieku izmeklējis, būs vieglāk spriest par iespējamiem pazīmju cēloņiem. Ir svarīgi vai dzīvnieks ir vakcinēts. Ir iespējams veikt papildus diagnostiskos testus lai izslēgtu atsevišķu smagu infekcijas slimību klātbūtni. Varbūt ir nepieciešama arī ultrosonogrāfiska izmeklēšana.

Kaķis raustās miegā

Labdien.Kāpēc kaķim raustās kājas miegā?Vai tā nav nervu saslimšana?Kāpēc kaķis vairākas reizes dienā purina ķermeni?Vai tas nav saslimšanas simptoms vai blusas?(pretblusu līdzeklis dots pirms 2 mēnešiem,kaķis dzīvo istabā).Gaidīšu atbildi.Paldies.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Kaķim smadzenes ir aktīvas arī dziļā miega fāzē. Tas izskaidro atsevišķu ķermeņa daļu raustīšanos miegā. Neiroloģisku saslimšanu pazīmes būtu novērojamas arī dzīvniekam esot nomodā. Nevar izslēgt arī alerģiju, zemādas parazītu klātbūtni, iekšējo orgānu sāpes u.c. cēloņus, kas var izpausties kā ķermeņa purināšana.

11 gadu vecs kaķis pēc svešķermeņa operācijas

Sveiki! Es nezinu cik ātri atbildēsiet, bet varbūt kādam šis jautājums noderēs nākotnē. Lieta sekojoša. Kaķene, 11 gadi. Pēdējās 2 dienas vēma, neēda, nedzēra. Aizvedu uz klīniku. Atklājās, ka iekšā svešķermenis. Garš, biezs diegs. Operēja. Operācija smaga. Grieza 3 vietās. Šobrīd mīlule atrodas stacionārā. Biju apraudzīt. Viņa nekustas, tikai guļ un elpo. Ja nākamajā dienā nepaliks labāk tad laikam viss... Ir ļoti smagi. Cik lielas izredzes parasti ir šāda vecuma dzīvniekiem? Kad jautāju vai izķepurosies. Man atbildēja - viņai šobrīd ir ļoti slikti. Es protams esmu satraukta, meklēju atbildes visur, gaidu zvanu, bet katra minūte šobrīd sāp..

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Uz Jūsu uzdotajiem jautājumiem, redzot dzīvnieka klīnisko stāvokli, kā arī zinot pilnu anamnēzi, būs vieglāk atbildēt ārstējošajam veterinārārstam un/vai ķirurgam. Katra organisma atveseļošanās spējas ir ļoti individuālas un ir atkarīgas no daudziem faktoriem. Laicīgi uzstādīta diagnoze un uzsākta ārstēšana (tai skaitā ķirurģiska) paaugstina atveseļošanās iespējas. Vecums nav noteicošs faktors, lai dot kādas prognozes, taču nevar izslēgt arī citas blakus saslimšanas, kas dažreiz ir noteicošais vai organisms spēs vai nespēs atkopties. 

Novēlam drīzu Jūsu dzīvnieciņa atveseļošanos.

Kaķim fēcēs asinis

Istabas kaķis 10 gadi un praktiski visu dzīves laiku izkārnījumi ir ar asinīm. No deguna brīžiem tek udeņains šķidrums. Arstēju ik pa laikam ar ieteiktajie medikamentiem ir ņemtas analīzes . Nekas nepalīdz un nemainās. Vai tas liecina par korona vīrusu ?/

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien, lai atbildetu uz uzdoto jautājumu, būtu jāzin kādas analīzes ir veiktas, to rezultati, kā arī vai ir veikta papildus diagnostika, (ultrasonogrāfija, diagnostiskie testi u.c.), vai ir izmantota ārstnieciskā ēdināšana. Līdzīgas pazīmes var novērot gan pie korona vīrusa, gan arī pie citām saslimšanām.

Vai drīkst kastrēt 12 gadus vecu runci

Labvakar ! Vai drīkst kastrēt 12 gadus vecu runci? Kas būtu jādara pirms kastrācijas un kādas ir aptuvenās izmaksas?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Jā, 12 gadus vecu runci arī var kastrēt. Pirms narkozes pielietošanas jāveic dzīvnieka klīniskā apskate, un asins analīžu laboratoriskā diagnostika. Operācijas izmaksas ir no 30- 45 eur, atkarībā no pielietojamā narkozes veida. Asins analīžu izmaksas atkarīgas no nosakāmo rādītāju skaita.

kaķim uzkāpa bērns

Labdien. Nevaru saprast, kas īsti notiek ar manu kaķi. Viss sākas no pagājusās 7dienas, kad meita uzkāpa gulošam kakim uz gūžas vietas. Palika grūtības ar staigāšanu, sākumā nevarēja vairs uzlekt uz krēsla, dienas velak, arī sāka neklausīt pakaļķepas, staigā streipuļot. Taisīts rentgens mugurkaulam un gūžām, uzskata, ka nav nekas lauzts. Kas isti varētu kaitēt? Vēl min par kadu nospiestu nervu...

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Neredzot dzīvnieku un neredzot rentgenattēlus grūti dot atbildi uz jūsu jautājumiem. Svarīgi ir saprast arī traumas nopietnību- cik liels bērns uzkāpa, cik stipri... Nav izslēgts, ka var būt skarti arī vēdera dobuma orgāni to varētu noteikt veicot ultrasonogrāfiju un asins analīzes. Tāpat būtu jāzin vai dzīvniekam notiek defekācija, urinēšana, vai viņš šos procesus kontrolē. Iespējams nepieciešama neirologa konsultācija un neiroloģiska izmeklēšana.

Urinēšanas traucējumi kaķim

Sveiki. Man ir runcītis ap 4 gadiem vecs, bezšķirnes, kastrēts. Ļoti bieži sācis iet uz tualeti, iznākot ārā uzreiz skrien pie ēdamā trauks un pie ūdens un tad atkal uz tualeti, ik pa laikam laiza savu dupsi, un tā tas rituāls turpinas dienas gaitā vairākas reizes. Esmu ieskatījusies kastē, asins piejaukumus neredzu. Kad ejam vakarā gulēt, viņš arī iet gulēt un labi ja vienu reizi aiziet uz tualeti pa visu nakti un tad no rīta atkal sākas viņa rituāls.. un ļoti smird tualete viņam, specifiska smaka. Saprotu, ka jāved būs laikam pie ārsta, bet šobrīd, uz doto momentu, finanses neļauj minci aizvest pārbaudīt. Tāpēc, varbūt, šeit var dot nelielu skaidrību, kas varētu būt par lietu.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

Kaķis ir noteikti jāved pie veterinārārsta. Visdrīzak dzīvniekam ir urīnpūšļa iekaisums. Ir jānodod urīna analīzi un pēc tam nepieciešams veikt ārstēšanu. Iespējams arī, ka būs nepieciešama speciāla diēta. Saviem spēkiem , bez ārsta konsultācijas situācija var tikai pasliktināties. Pierakstīties pie mūsu speciālistiem varat pa tālruni 67327923