Labdien, jau iepriekš biju rakstījusi, par savu sfinksa kaķēnu kurš bija apslimis ar iesnām, un nemaz nesagaidot atbildi biju nolēmusi kaķiti aizvest pie vetārsta jo kaķītis jau bija ne tikai apaukstējies bet jau sašļuka un kļuva neaktīvs, vetārsts iedeva "Tenazym" suspensija, laižam to dzelteno negaršīgo zāli mutē apmēram jau kādas 10-11 dienas, uzlabojums ir bet ne tāds kādu gribētos pilnībā - kaķītis atdzīvojas, krākuļo tikai kad snauž (bet tik un tā vēļ krākuļo) un nešķauda ar vairs tik daudz, bet kad šķauda, tad tā, ka visu sienu nospricē , izdalījumi arī jau taka mazāk, bet ir vēl pietiekami daudz. Špricīte ar zālēm jau tulīt cauri, vai iegādāties jaunu tūlbiņu vai varbūt vajag citas zāles pamēģināt, ja šīs vēl nav palīdzējušas pilnībā, un tad kādas jūs ieteiktu? Negribas lai sākas kādas hroniskās iesnas, cenšos visādi to novērst, arī mājās tagad silti kaķītis zvilnē bez sedziņas un šķiet jūtas labi. Jautājums arī par ēšanu, viņa ēd ļoti daudz, itkā jau saprotami ka vajag ģeneret papildus siltumu, jo nav apmatojuma kas to noturētu, un vēl tikai knapi 4 mēneši - augošs organisms un tā, bet viņa nedēļā izēd 400 gr iepakojumu un vēl bišķiņ prof. kaķēnu baraību +  vēl katru dienu 100g kaķa konservu, un prasa vēļ un vēl, pat sīpolu no galda zog, un visu ko vien var iedomāties, kā tāda rīšanas lēkme, sver viņa aptuveni kilogramu max, un augumā ir uz vairāk kā pusi mazāka kā otrs mājas kaķis (siāmietis), bet pēdējā laikā šķietami sākusi augt vairāk, bet ne apaļumā, ar visu lielo ēšanu  ir slaida kā jau kaķim jābūt, ir attārpota, taka uz to vainu nenoveļu, arī lielās darīšanas mums ir kādas vismaz 4 reizes dienā, bet fekālijs ir normāls, viss sagremots, normālas konstitences, pilnīgi perfekts, arī ūdeni dzer daudz pa 2 dienām izdzer normālu kaķa bļodiņu sausu. Vai tas ir normāli ka tik daudz ēd, kā caurbira, vienkārši siāmietis tā nekad nav darījis, tā tāda rijīgo šķirņu īpašība :D ,  varbūt nomainīt barību uz sfinksiem domāto, zinu ka rojalam tāda ir, bet biju dzirdējusi, ka viņa tāda trekna un kaķēniem labāk tikai pēc 1 gada dot, bet vai tas samazinātu rīšanu? negribas jau ierobežot to ēšanu un gribās lai kaķītis vienmēr jūtas paēdis, un ēstu labu pārtiku, nevis lēto sauso. Bija ieteikums uzbriedināt barību, tā apēdīšot mazāk, bet tas pats vien ir -  skraida apkārt nepaēdis un meklē ko var uz zoba uzlikt, turklāt to tā ar gariem zobiem ēd, tad jau zaļus kartupeļus viņa labāk ēd, bet drīz būs bankrots ja tā turpināsies visu laiku. viņa ir arī kā traka uz sērkociņiem, izdegušiem, parastiem, interesē koka daļa, ja būs pamanījies kādam nokrist, tas uzreiz mutē iekšā, viss kas vien varētu būt ēdams mājā jāpaslēpj, varbūt viņai kas trūkst, kādi vitamīni? Liels paldies jau iepriekš!

Ja ārsts pagaidām nav nozīmējis vairāk medikamentus, tad nedot, uztaisiet pauzi. Papildus var padot vitamīnus un minerālvielas. Veterinārajās aptiekās pajautājiet līdzekļus tieši kaķiem sīrupa veidā pēc vīrusu slimībām (Dino Zoo aptiekās nebūs pieejami).  Beigsiet dot Tenazym - pēc 5 dienām kaķēnu atrādiet veterinārārstam. Lai pasaudzētu gremošanas sistēmu, var padot protiotiķus, kas atjaunos zarnu mikrofloru. 
Par barošanu: Cik reizes dienā barojiet? Kāda zīmola barība tiek dota šobrīd? Kaķēni šajā vecumā strauji aug. Svarīgi, lai barība būtu bagāta gan ar proteīnu, gan taukiem. Kaķēns ir pēc slimošanas, straujā augšana - tas viss var prasīt papildus barības daudzumu. Sausās barības normu nepārsniedziet (g dienā ir norādīti atbilstoši kaķa svaram un vecumam), papildus var dot konservus, gaļu, subproduktus, biezpienu, kādu dārzeni (burkāns). Grauž kociņus - mainās zobiņi (4 - 4,5 mēn vecumā), var iegādāties kaltētu skrimsli vai trahejas gabaliņus no suņu kārumu sortimenta. Skrimslis nāks par labu locītavām un cietais kārums -  zobiņiem.