Atpakaļ

Sfinksa kaķenītes saaukstēšanās un barošana atveseļošanās laikā

Labdien, jau iepriekš biju rakstījusi, par savu sfinksa kaķēnu kurš bija apslimis ar iesnām, un nemaz nesagaidot atbildi biju nolēmusi kaķiti aizvest pie vetārsta jo kaķītis jau bija ne tikai apaukstējies bet jau sašļuka un kļuva neaktīvs, vetārsts iedeva "Tenazym" suspensija, laižam to dzelteno negaršīgo zāli mutē apmēram jau kādas 10-11 dienas, uzlabojums ir bet ne tāds kādu gribētos pilnībā - kaķītis atdzīvojas, krākuļo tikai kad snauž (bet tik un tā vēļ krākuļo) un nešķauda ar vairs tik daudz, bet kad šķauda, tad tā, ka visu sienu nospricē , izdalījumi arī jau taka mazāk, bet ir vēl pietiekami daudz. Špricīte ar zālēm jau tulīt cauri, vai iegādāties jaunu tūlbiņu vai varbūt vajag citas zāles pamēģināt, ja šīs vēl nav palīdzējušas pilnībā, un tad kādas jūs ieteiktu? Negribas lai sākas kādas hroniskās iesnas, cenšos visādi to novērst, arī mājās tagad silti kaķītis zvilnē bez sedziņas un šķiet jūtas labi. Jautājums arī par ēšanu, viņa ēd ļoti daudz, itkā jau saprotami ka vajag ģeneret papildus siltumu, jo nav apmatojuma kas to noturētu, un vēl tikai knapi 4 mēneši - augošs organisms un tā, bet viņa nedēļā izēd 400 gr iepakojumu un vēl bišķiņ prof. kaķēnu baraību +  vēl katru dienu 100g kaķa konservu, un prasa vēļ un vēl, pat sīpolu no galda zog, un visu ko vien var iedomāties, kā tāda rīšanas lēkme, sver viņa aptuveni kilogramu max, un augumā ir uz vairāk kā pusi mazāka kā otrs mājas kaķis (siāmietis), bet pēdējā laikā šķietami sākusi augt vairāk, bet ne apaļumā, ar visu lielo ēšanu  ir slaida kā jau kaķim jābūt, ir attārpota, taka uz to vainu nenoveļu, arī lielās darīšanas mums ir kādas vismaz 4 reizes dienā, bet fekālijs ir normāls, viss sagremots, normālas konstitences, pilnīgi perfekts, arī ūdeni dzer daudz pa 2 dienām izdzer normālu kaķa bļodiņu sausu. Vai tas ir normāli ka tik daudz ēd, kā caurbira, vienkārši siāmietis tā nekad nav darījis, tā tāda rijīgo šķirņu īpašība :D ,  varbūt nomainīt barību uz sfinksiem domāto, zinu ka rojalam tāda ir, bet biju dzirdējusi, ka viņa tāda trekna un kaķēniem labāk tikai pēc 1 gada dot, bet vai tas samazinātu rīšanu? negribas jau ierobežot to ēšanu un gribās lai kaķītis vienmēr jūtas paēdis, un ēstu labu pārtiku, nevis lēto sauso. Bija ieteikums uzbriedināt barību, tā apēdīšot mazāk, bet tas pats vien ir -  skraida apkārt nepaēdis un meklē ko var uz zoba uzlikt, turklāt to tā ar gariem zobiem ēd, tad jau zaļus kartupeļus viņa labāk ēd, bet drīz būs bankrots ja tā turpināsies visu laiku. viņa ir arī kā traka uz sērkociņiem, izdegušiem, parastiem, interesē koka daļa, ja būs pamanījies kādam nokrist, tas uzreiz mutē iekšā, viss kas vien varētu būt ēdams mājā jāpaslēpj, varbūt viņai kas trūkst, kādi vitamīni? Liels paldies jau iepriekš!

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Ja ārsts pagaidām nav nozīmējis vairāk medikamentus, tad nedot, uztaisiet pauzi. Papildus var padot vitamīnus un minerālvielas. Veterinārajās aptiekās pajautājiet līdzekļus tieši kaķiem sīrupa veidā pēc vīrusu slimībām (Dino Zoo aptiekās nebūs pieejami).  Beigsiet dot Tenazym - pēc 5 dienām kaķēnu atrādiet veterinārārstam. Lai pasaudzētu gremošanas sistēmu, var padot protiotiķus, kas atjaunos zarnu mikrofloru. 
Par barošanu: Cik reizes dienā barojiet? Kāda zīmola barība tiek dota šobrīd? Kaķēni šajā vecumā strauji aug. Svarīgi, lai barība būtu bagāta gan ar proteīnu, gan taukiem. Kaķēns ir pēc slimošanas, straujā augšana - tas viss var prasīt papildus barības daudzumu. Sausās barības normu nepārsniedziet (g dienā ir norādīti atbilstoši kaķa svaram un vecumam), papildus var dot konservus, gaļu, subproduktus, biezpienu, kādu dārzeni (burkāns). Grauž kociņus - mainās zobiņi (4 - 4,5 mēn vecumā), var iegādāties kaltētu skrimsli vai trahejas gabaliņus no suņu kārumu sortimenta. Skrimslis nāks par labu locītavām un cietais kārums -  zobiņiem. 
 

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Kaķim izaugums uz purniņa

Manam kaķim skotish fold meitenītej,parādījās uz purniņa tur kur ūsiņas,balts mazs izaugums,kaķim tas diskonfortu nerada,bet es vēlos zināt vai tas pāries? Varbūt vajag ar kautko pasmērēt lai pāriet,bet ar ko var smērēt,mēs paši dzīvojam Anglijā.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Lai pateiktu, kas tas ir par izaugumu, un ieteiktu ko darīt lietas labā, veterinārārstam ir jāapskata kaķis.

Kaķim iekaisusi āda ap muti

Labdien! Jau kārtējo reizi kaķītim ap mutīti ir sarkana, iekaisusi ādiņa. Arī tur, kur ūsas - spalviņas it kā plānākas kļuvušas. Deguntiņš mitrs. Murrā. Bet nupat pamanīju, ka karstas austiņas. Ir jau bijis līdzīgs gadījums ar apakšlūpiņu, bet ārsts neko neprata pateikt. Ja nebūtu karstas austiņas, es domātu, ka ēdot noberzis vaidziņus, jo ir persietis. Varbūt austiņas karstas dēļ karstā laikā? It kā pa dienu ēda gan vistiņu, gan malto liellopu gaļiņu. Dīvaini, ka negribēja savu kārumu - skābo krējumu. Kaķītim 11 gadu un 3 izrauti zobiņi. Paldies!

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Lai pateiktu, kas varētu būt par cēloni iekaisušai ādai ap muti un attiecīgi nozīmētu ārstēšanu, ja tāda nepieciešama, kaķis ir jāatrāda veterinārārstam. Iespējams jāpierakstās pie veterinārārsta, kurš specializējas dermatoloģijā. 

Izmaiņas kaķenes apkārtējā vidē

Labdien! Pirms pāris dienām dzīvoklī nomainījām mēbeles - gultu un dīvānu, kas mūsu kaķenei bija ļoti iecienīta slēpšanās vieta (viņa ir diezgan bailīga). Jau trešo nakti plkst. 4:00 kaķene mostas un sāk staigāt pa dzīvokli un bez apstājas ņaudēt. Dienas laikā viņa tā nedara. Kaķene ir sterilizēta, ēd, dzer un nokārtojas kastītē normāli, neliekas, ka viņai kas kaitētu. Vai tā viņa varētu izrādīt stresu/nepatiku par pārmaiņām? Vai tomēr pie vainas varētu būt kāda veselības problēma? Kā mums palīdzēt šādā situācijā?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Iespējams tas ir saistīts ar stresu. Sevišķi, ja kaķenīte ir bailīga, un viņas iecienītā slēptuve nav vairs pieejama. Jauno apstākļu adaptācijas periodā varat izmēģināt kādu no veterinārajās aptiekās pieejamiem nomierinošiem līdzekļiem. Ja ir iespēja, iepriekšējās slēptuves vietā vai tuvu tai var mēģināt ierīkot mākslīgu slēptuvi. Ja tas nelīdz, iespējams jākonsultējas ar dzīvnieku uzvedības speciālistu. Un, protams, vērojiet kaķenes pašsajūtu. 

Kaķenes meklēšanās

Lidz cik gadiem kakenes meklejas? Ka ari vairs nevar but kakenu?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Sveicināti!

Kaķenes meklējas visu mūžu, līdz ar to arī pastāv grūsnības risks. Ja grūsnība nav vēlama, ieteicama būtu kaķenes sterilizācija. 

Kaķene bieži vemj

Labdien. Pēdējā laikā kaķene ( 4gadi, sterilizēta) ir sākusi vemt. Nedēļā sanāk vismaz 2-3x ( citreiz 1-2x) Atvemj gan kuņģa sulu, gan barību.. Vienmēr esam devuši ēst 2x diena sauso barību un pēcpusdienā tiek iedota slapja ( ne katru dienu) Tagad sākam dot pa mazliet un 3diena.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Sveicināti!

Biežai vemšanai var būt dažādi iemesli, un katram no tiem nepieciešama ārstēšana. Lai nozīmētu atbilstošu ārstēšanu, kaķis ir jāatrāda veterinārārstam. 

Kaķis jūtas slikti

Labdien. Vakar manam kaķim (14) pēkšņi sākās paliela siekalošanās, ēd ar grūtībām un nav vairs aktīvs. Vai ir pamats bažām un kas tas varētu būt,vai labāk doties pie ārsta? Paldies.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labrīt!

Kaķis ir jāatrāda veterinārārstam.

Kaķēns jūtas slikti

Labdien! Manam kaķēnam ir 3 mēneši. Tagad jau dažas dienas ir palicis mazāk aktīvs un tik ļoti nespēlējas, kā iepriekš. Vakar kaķēns trīcēja, un liekas, ka vairāk trīc viena kājiņa. Staigājot izskatījās, ka mazliet arī kliboja. Šodien ir pacēlis citu ķepiņu un liekas, ka tā sāp. Varbūt kaķēns ir nokritis no kādas augstākas vietas, jo iepriekš bija ļoti aktīvs. Vai ir iespējams, ka tas ir smadzeņu satricinājums vai kaķītis vienkārši ir satraumējis kājiņas!?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Sveicināti!

Ja novērojat, ka kaķēns klibo, klūst mazāk aktīvs vai jebkādi citādi jūtas slikts, viņš ir jāatrāda veterinārārstam, ja tas vēl nav izdarīts. 

Kaķim savēlies apmatojums

Labdien. Īsspalvains kaķis, bet ar ļoti pūkainu mīkstu spalvu. Divus gadus vecs runcis ir kastrēts. Tikai šovasar sāku manīt, ka pie pakaļkājām veidojas savēlumi. Cenšos reizi nedēļā viņu Ķemeru ar suku. Nemazgāju viņu. Bet šobrīd viņš izrāda lielu interesi pret mūsu maķenīti un sāk izskatīties drausmīgi. Spalvas savēlumi ir izveidojušies uz mugurpuses- vairāk pie astes un iet uz augšu pa mugurkaulu. Izķemmēt īsti neizdodas. Jautājums: Varbūt vispirms mēģināt viņu mazgāt un tad slapju Ķemēt? Vai vispirms ir jaizžāvē un tad jāķemē? Vai pastāv kaķiem kaut kādi spalvu kondicionieris vai eļļa, kas padarītu vieglāku ķemesanu?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Sveicināti!

Ja savēlumus nevar izķemmēt, tad tie ir jāizskuj ar matu griežamo mašīnīti. Ja savēlumi nav tuvu ādai un kaķis ļaujas, tad tos var uzmanīgi nogriezt. Savukārt, ja tie ir tuvu ādai un/vai kaķis neļaujas, ir nemierīgs, tad, lai dzīvnieku nesavainotu, vislabāk kaķa kažoka savešanu kārtībā uzticēt speciālistiem dzīvnieku frizētavā vai arī veterinārajā klīnikā. 

Kaķu pārošana

Vai drīgst ļaut pāroties kaķēniem brālim un māsai?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labvakar!

Nē, radiniekus savā starpā nedrīkst pārot.

Izmaiņas urinācijā

Kaķenītei 2 gadi izdalās vairāk urīns, ikdienā ēd 2 paciņas mitro barību un 2 konservus. Tadēļ pēc tualetes neaprok visu. Graudus neēd bet tie ir nolikti

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Sveicināti!

Ja novērojat izmaiņas kaķenes ikdienas urinācijas paradumos, ieteicams viņu atrādīt veterinārārstam. Izmaiņas urinēšanā var norādīt uz urīnceļu kaitēm. Taču urīns vairāk var izdalīties arī, ja, piemēram, kaķene ir sākusi vairāk dzert ūdeni, un tas arī ir iemesls kaķeni atrādīt veterinārārstam.