Atpakaļ

Sfinksa kaķenītes saaukstēšanās un barošana atveseļošanās laikā

Labdien, jau iepriekš biju rakstījusi, par savu sfinksa kaķēnu kurš bija apslimis ar iesnām, un nemaz nesagaidot atbildi biju nolēmusi kaķiti aizvest pie vetārsta jo kaķītis jau bija ne tikai apaukstējies bet jau sašļuka un kļuva neaktīvs, vetārsts iedeva "Tenazym" suspensija, laižam to dzelteno negaršīgo zāli mutē apmēram jau kādas 10-11 dienas, uzlabojums ir bet ne tāds kādu gribētos pilnībā - kaķītis atdzīvojas, krākuļo tikai kad snauž (bet tik un tā vēļ krākuļo) un nešķauda ar vairs tik daudz, bet kad šķauda, tad tā, ka visu sienu nospricē , izdalījumi arī jau taka mazāk, bet ir vēl pietiekami daudz. Špricīte ar zālēm jau tulīt cauri, vai iegādāties jaunu tūlbiņu vai varbūt vajag citas zāles pamēģināt, ja šīs vēl nav palīdzējušas pilnībā, un tad kādas jūs ieteiktu? Negribas lai sākas kādas hroniskās iesnas, cenšos visādi to novērst, arī mājās tagad silti kaķītis zvilnē bez sedziņas un šķiet jūtas labi. Jautājums arī par ēšanu, viņa ēd ļoti daudz, itkā jau saprotami ka vajag ģeneret papildus siltumu, jo nav apmatojuma kas to noturētu, un vēl tikai knapi 4 mēneši - augošs organisms un tā, bet viņa nedēļā izēd 400 gr iepakojumu un vēl bišķiņ prof. kaķēnu baraību +  vēl katru dienu 100g kaķa konservu, un prasa vēļ un vēl, pat sīpolu no galda zog, un visu ko vien var iedomāties, kā tāda rīšanas lēkme, sver viņa aptuveni kilogramu max, un augumā ir uz vairāk kā pusi mazāka kā otrs mājas kaķis (siāmietis), bet pēdējā laikā šķietami sākusi augt vairāk, bet ne apaļumā, ar visu lielo ēšanu  ir slaida kā jau kaķim jābūt, ir attārpota, taka uz to vainu nenoveļu, arī lielās darīšanas mums ir kādas vismaz 4 reizes dienā, bet fekālijs ir normāls, viss sagremots, normālas konstitences, pilnīgi perfekts, arī ūdeni dzer daudz pa 2 dienām izdzer normālu kaķa bļodiņu sausu. Vai tas ir normāli ka tik daudz ēd, kā caurbira, vienkārši siāmietis tā nekad nav darījis, tā tāda rijīgo šķirņu īpašība :D ,  varbūt nomainīt barību uz sfinksiem domāto, zinu ka rojalam tāda ir, bet biju dzirdējusi, ka viņa tāda trekna un kaķēniem labāk tikai pēc 1 gada dot, bet vai tas samazinātu rīšanu? negribas jau ierobežot to ēšanu un gribās lai kaķītis vienmēr jūtas paēdis, un ēstu labu pārtiku, nevis lēto sauso. Bija ieteikums uzbriedināt barību, tā apēdīšot mazāk, bet tas pats vien ir -  skraida apkārt nepaēdis un meklē ko var uz zoba uzlikt, turklāt to tā ar gariem zobiem ēd, tad jau zaļus kartupeļus viņa labāk ēd, bet drīz būs bankrots ja tā turpināsies visu laiku. viņa ir arī kā traka uz sērkociņiem, izdegušiem, parastiem, interesē koka daļa, ja būs pamanījies kādam nokrist, tas uzreiz mutē iekšā, viss kas vien varētu būt ēdams mājā jāpaslēpj, varbūt viņai kas trūkst, kādi vitamīni? Liels paldies jau iepriekš!

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Ja ārsts pagaidām nav nozīmējis vairāk medikamentus, tad nedot, uztaisiet pauzi. Papildus var padot vitamīnus un minerālvielas. Veterinārajās aptiekās pajautājiet līdzekļus tieši kaķiem sīrupa veidā pēc vīrusu slimībām (Dino Zoo aptiekās nebūs pieejami).  Beigsiet dot Tenazym - pēc 5 dienām kaķēnu atrādiet veterinārārstam. Lai pasaudzētu gremošanas sistēmu, var padot protiotiķus, kas atjaunos zarnu mikrofloru. 
Par barošanu: Cik reizes dienā barojiet? Kāda zīmola barība tiek dota šobrīd? Kaķēni šajā vecumā strauji aug. Svarīgi, lai barība būtu bagāta gan ar proteīnu, gan taukiem. Kaķēns ir pēc slimošanas, straujā augšana - tas viss var prasīt papildus barības daudzumu. Sausās barības normu nepārsniedziet (g dienā ir norādīti atbilstoši kaķa svaram un vecumam), papildus var dot konservus, gaļu, subproduktus, biezpienu, kādu dārzeni (burkāns). Grauž kociņus - mainās zobiņi (4 - 4,5 mēn vecumā), var iegādāties kaltētu skrimsli vai trahejas gabaliņus no suņu kārumu sortimenta. Skrimslis nāks par labu locītavām un cietais kārums -  zobiņiem. 
 

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Kaķis nekopj savu kažoku

Sveiki Mums mājas ir kaķis, nu jau 7 mēneši. Viņš tika atrasts kūtī bez mammas, tika barots ar šprici. Viņš nav apguvis prasmi mazgāt savu kažoku, to nedara.. mājās ir vecāks kaķis, bet viņi nedzīvojas kopā, lai mazais kaut ko iemācītos. Vai ir kāda iespeja kā likt viņam kažoku mazgāt? Šobrīd x mēnesi lieku dušā, savādāk nekā, kaķis ir pūkains un spalva izskatās traki, ja netiek kopta.

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien!

Dzīvniekiem diemžēl nevar nekādi iemācīt kopt kažoku, jo tāpat kā cilvēkirm ir tīrīgāki un ne tik tīrīgi. Vienīgais ko varat, tas ir pašiem kopt kaķim kažoku vai ir iespēja kaķi vest uz kaķu frizētavu uz kažoka sakopšanu.

Labdien!Vēlos Jūsu padomu.Paņēmām kaķenīti(5m),no patversmes.Ļoti patīk,ka viņu glauda,murrā,glaužas klāt,tikai tad kad viņu ar viltu noķer,bet tā mūk zem gultas un pati klāt nenāk.Kā palīdzēt pārvarēt viņas nedrošību.Vai tas ar laiku pāries,kad sapratīs to ka neviens pāri nedara un tikai mīlē?Paldies!

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien! Kaķēnam jaunajās mājās noteikti ir  nepieciešams laiks lai pierastu, bet iespējams pie vainas ir kaķēna raksturs, jo nav zināms, kāda izcelsme ir bijusi kaķēnam un nav zināms kādi ģenētiski bijuši vecāki un dzīvniekiem no patversmēs nekad nav prognozējams raksturs.

Baiļu agresija

Labdien! Man ir 10 mēnešus vecs runcis un jau kopš mazotnes ir “pielipis” tikai man. Kad esam divatā, kaķis ir mīlīgs, vienmēr nāk gulēt blakus/virsū, pat vaigu laiza, ļoti mīļš. Tomēr, kad nāk kāds ciemos, vai mēs braucam uz laukiem, kaķis paliek agresīvs. Šī agresija ir augusi spēcīgāka, kaķis neļaujās sev pieskarties, skrāpē, kož, rūc. Ļoti bieži agresija ir tieši uz manu pusi, dažreiz gan uz citiem cilvēkiem. Vispār nesaprotu kā ar to lai cīnās.

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Sveiki! Kaķis ir teritorijas dzīvnieks un viņam nepatīj jaunas vai svešas vietas, tāpat arī kaķim var nepatikt sveši cilvēki viņa teritorijā. Kaķi var kļūt agresīvi stresa situācijā un šim kaķim tas izpaužas kā baiļu agresija! Ja kāds nāk ciemos un kaķis sāk agresīvi uzvesties, tad ciemiņš var paņemt kādu no kaķu mantiņām un mēģināt paspēlēties ar kaķi, kas ļaus kaķim nedaudz pārslēgties uz rotaļu un mazināt stresu.

Kaķim iesnas

Labdien.Manam britu kaķim ir iesnas .Ļoti bieži apmeklējām vet.Ārstējam ar antibiotikām.Bet iesnas pēc neilga laika parādās atkal no jauna.Kaķim 10gadi.Ēd,dzer labi.Ja iesnas neārstē,tās sāk palikt strutainas un lipīgas.Vet ārsti saka nav ārstējamas.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

neredzot dzīvnieku un nezinot pilnu slimības vēsturi un veiktās analīzes, ir neiespējami sniegt padomus vai konsultēt. Lai noskaidrotu iesnu iemeslu, dzīvniekam ir nepieciešams veikt padziļinātu izmeklēšanu, analīzes.

Ja vēlaties pierakstīties uz konsultāciju Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

Ar cieņu,

Dino Zoo  klīnika

kaķa barošana

Labdien! Manam kaķītim ir 6 mēneši. Jau divus nedēļas nevar ēst konservantu un sausu. Kāpēc? Ēd vistas fileju.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

īsti nesapratām Jūsu jautājumu, taču kaķis izvēlas to, kas viņam garšo labāk, ja piedāvājums ir dažāds.

Kaķis var ēst arī vistas fileju, tikai barojot dzīvnieku ar dabīgo barību, būtu vēlams konsultēties ar veterinārārstu, kas specializējas dzīvnieku ēdināšanā, lai varētu sabalansēt dzīvniekam nepieciešamo barības daudzumu un piedevas.

Ja vēlaties pieteikties uz konsultāciju Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika

 

Zobu maiņa kaķiem

Cik ilgi var mainīties zobi Main Coon kakiem zobi?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Jūsu kaķim līdz sešu mēnešu vecumam jābūt pilnam 30 pieaugušo zobu komplektam. Tomēr dažiem var paiet pat deviņi mēneši, līdz visi zobi ir nomainījušies!

Urīnceļu problēmas kaķiem

Kaķenei pēc dzemdībām sākas urīns nesaturēšana un mazliet asinis,visu laiku laiza to vietu ,,kas tas varētu būt?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Šajā jautājumā jums veterinārārsts varēs palīdzēt tikai veicot izmeklējumus, tāpēc iesakām doties pie ārsta!

Nieze kaķēnam

Kaķēns 2 mēn.vecs ļoti kasās, bet blusas nemana,kas var būt par iemeslu?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Blusas iespējams arī nepamanīt, jo tās uz dzīvnieka tikai barojas, pārējais dzīves cikls notiek apkārtējā vidē, ja dzīvnieks ir vairāk jutīgs pret šī parazīta siekalām, tad tam pietiek arī ar pāris blusām, kas iekodušas. Sākumā kaķēns jāapstrādā pret blusām, ar medikamentiem ko var iegādāties veterinārājās aptiekās vai klīnikās, tikai tad var izslēgt to esamību! Tas noteikti būtu pirmais solis, pirms sākat meklēt citus ierosonātājus!

Astes kosmētiskais defekts

Labdien! Siāmas kaķītim (2 mēneši) ir lauztās astes sindroms (astes galiņš gredzentiņā). Kā tas ietekmē dzīvnieku un vai šis defekts ir labojums?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Ja tas kaķēnu pašu nesatrauc, viņš to nelaiza, negrauž, neizrāda diskomfortu, kad to aiztiek, tad tas ir vairāk kā kosmētisks defekts. Ja tomēr astes deformācija sāk satraukt un traucēt pašam kaķim, tad jādodās pie veterinārārsta un jāveic nepieciešamie izmeklējumi, un balstoties uz izmeklējumiem , jāizvēlas attiecīga ārstēšana.

Kaķenei kaķēni

Sveiki. Jautajums saistīts ar tikko dzemdējušu kaķeni. Mums ir 2 kaķi, kaķene dzemdēja 10.02., ka arī mums ir runcis, kaķi ir pilnībā atdalīti, bet kaķene rūc kad runcis iet gar durvīm, ka arī kaķene daudz ņaud kad neesam viņai blakus. Runcim visu laiku gribas iet pie durvīm kur ir kaķene ar bērniem. Ko darīt? Kā palīdzēt kaķenei lai viņai nebūtu jasatraucas par runci?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

Jums jānodrošina kaķenei pilnīgs miers un runcis jānodala, lai nav iespējas iet pie durvīm, kur ir kaķene.

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika