Labdien!Mani uztrauc mana kastrētā runča uzvedība.Pēc kastrācijas viņš spricēja tikai ārā ,bet kopš dzīvoklī ir ienākuša vēl 3 kaķenes,viņš spricē arī dzīvoklī,bet dara to tikai tad, kad esmu mājās.Pa dienu ,kad visi četri paliek vieni,viņš nespricē.Kad pārnāku mājās mēs ejam staigāt,bet kad pārnākam mājās pēc kāda laika atkal prasās ārā un sākās spricēšanās.Arī tad ,kad dauzamies ar pelīti aukliņā, satrakojās un iet pie sienas spricēties.Visa māja smird pēc etiķa ,viņam tas netraucē.
Divas no kaķenēm vēl nav sterilizētas ,gribētu zināt ,vai pēc to sterilizācijas ,spricēšanās varētu pārriet? Jā un kādēļ viņš to dara tikai tad ,kad es esmu mājās.Un vai ir iespējams viņu kaut kā pārmācīt.Vai drīkst pārtraukt šadu uzvedību ,ja redzu ka viņš grasās to darīt?Paldies.

Vai puikam abi sēklinieki bija noslīdējuši pirms kastrācijas? Ja urīnam ir specifiskā smaka, tad tas var liecināt, ka viens no sēkliniekiem nav izņemts. Puika izrādās gan kaķu meiteņu priekšā, gan Jūsu, jo arī Jūs viņš uztver kā ģimenes sastāvdaļu. Meiteņu kastrācija var mazināt šo izrādīšanos. Zooveikalos ir speciāls sprejs, kas attur kaķus no nokārtošanās neatļautā vietā, pamēģiniet to, ja reiz etiķis kaķim neko neizsaka. Ja redziet, ka puika atkal gatavs nedarbam, nepieļaujiet, izlaidiet ārā.