Labdien!
 Manam mājas runcim pirms 2-3 mēnešiem veica kastrēšanu (viņš ir kriptorhs). Tad viņam bija nedaudz pāri gadiņam. 2-3 mēnešus pēc šīs operācijas (ja nemaldos, bija arī vēderā brūce, kā arī bija jānēsā apkaklīte), tas ir tagad, pavasarī viņa uzvedība ir palikusi neciešama - bļauļ (ņaud) no rīta līdz vakaram visu laiku, citreiz arī naktī, kad, protams, gulēt vairs nav iespējams, kā arī pamanās pačurāt ne tikai kastītē, bet arī citur...Viss cits ir labi - labi ēd, parotaļājas utt. Viņš ir ļoti mīlīgs un sabiedrisks - labprāt brauc mašīnā un šad tad izvedam ārā (pie siksniņas), jo dzīvo dzīvoklī.
Jautājums - ko nozīmē tā šausmīgā ņaudēšana? Vai operācijā viss nav izdarīts līdz galam? Un ko man darīt, lai kaķis tā nemocās un arī lai es varu naktīs gulēt?

Kriptorhs nozīmē, ka viens vai abi sēklinieki nav noslīdējuši sēklinieku maisiņā. Ja runcis ir vienpusējs kriptorhs, tas nozīmē, ka vienu sēklinieku izņēma, bet otrs, iespējams, palicis vēdera dobumā, cirksnī un turpina funkcionēt. Šāda uzvedība liecina, ka runcis meklējas. Mazuļus radīt viņš nevar, bet meklējas kā normāls runcis. Var veikt hormonu injekciju, lai pārtrauktu meklēšanos. Pajautājiet ārstam, kurš operēja, vai abi sēklinieki tika izņemti.