Jautājums: Sveiki! Es jau vienreiz rakstīju par savu kaķēnu Piko(6mēneši),par to,ka viņš pirms kāda laiciņa sāka nokārtoties stūros, kaut gan māk iet uz kastīti, darījām kā Jūs ieteicāt paslavējām, kad viņš iet uz kastīti! Šoreiz problēma ir tāda pati,un nevar viņam iestāstīt,ka nedrīkst.. Ko lai iesāk par kaķēnu? Kā lai viņam iemāca,ka ir kastīte un lauks,kur var nokārtoties?
Un ja esmu sākusi rkastīt tad-ir vēlviena problēmiņa-viņš lien uz galda un zog visu,ko redz..mēs cenšamies viņu ierobežot esam izmēģinājuši gandrīz visu,ko varam izdomāt-lamāt,smidzināt ūdeni,sist pa pakaļu,ņemt aiz čupras..bet reakcija nekāda,viņš tā pat dara,ko vēlas...
Mums vinš ļoti patīk,jo viņš ir jautrs,smieklīgs kā jau katrs mazs kaķēns,kuram patīk rotaļaties..
Tāpēc jautāju,ko iesākt,lai viņš kļūtu paklausīgāks?
paldies jau Jums iepriekš!!!!

Atbilde: Ieteiktu kaķēnu atrādīt veteinārārstam, jo iespējams nokārtošanās kastītē rada sāpes un tāpēc kaķēns nokārtojas ārpus kastītes. Drošības pēc atrādiet vet. ārstam. Ja tas ir niķis, tad tās vietas kur nokārtojas kārtīgi uzkopiet, uzmazgājiet, lai nav smakas. Nomainiet pakaišus, iespējams vaina tajos (konsitence, smaka), varat smidzināt līdzekli, kas kaķim neatļauj nokārtoties neatļautās vietās (Sray veidā). Centieties uz galda neastāt neko ēdamu, ir kaķi ko neizdodas tā arī izmācīt, jo zaglīgais instinkts ir gēnos. Pārmācīšanas nolūkā varat atstāt kaut ko ēdamu ar sienepēm, mārutkiem vai čiliem, citiem tas līdz citiem nē, pat iegaršojas. Centieties kaķi barot brīdī, kad paši sēdieties pie galda vai īsi pirms Jūsu maltītes.