Sveiki!
Cerot uz kādu padomu, rakstu šeit par savu problēmu. No ielas pirms 4 dienām paņēmām runcīti. Aptuveni 2 gadus jaunu, kastrētu, tīri normālā fiziskajā formā, vien mazliet tieviņu. Arī puņķojas kā vairums ielas kaķu, zinu, ka būs vajadzīga dakterēšana, bet satrauc mani ne tas. 
Kopš paņēmām runcīti uz mājām, viņš nav ne ēdis, ne, pats trakākais, arī dzēris. Mājās jau ir kaķene, kas mēdz uzrūkt, bet vispār no viņa pagaidām izvairās, tāpēc domāju, ka bailes no otra kaķa nevarētu būt par iemeslu apetītes trūkumam. Pats runčuks arī pagaidām ir atturīgs - guļ pagultēs, aiz mēbelēm, slēpjas stūros. Tas jau it kā būtu normāli, bet NEĒD UN NEDZER! :( Vispār kaķulis mierīgas dabas - kad grib paņemt rokās, nekož, nešņāc, neskrāpē, nerūc, vispār neko - "dariet ar mani, ko gribiet". Kad tur klēpī, prom nesprūk, ļauj glaudīt, padod vaidziņu bužināšanai... it kā labprāt laicīgi pamet klēpi, spiests arī nav palikt, bet tā vietā, lai ietu paēst, kaķis atkal kaut kur nolien. Esmu mēģinājusi arī likt ēdienu un ūdentiņu zem deguna, bet nekā - paosta, bet neēd/nedzer. Uz ielas esot ēdis. Varbūt vēders pilns ar tārpiem, vai izbīlis? Varbūt Jūs man varat sniegt kādu padomu, kā kaķīti pieradināt pie ēšanas jaunajās mājās? 

Ieteiktu kaķi tomēr atrādīt veterinārārstam. Tā nevajadzētu būt, ka kaķis nedzer, neēst var pāris dienas, kamēr adaptējas. Iespējams, kaķis jūtas ļoti slikti (slims). Atrādiet kaķīti veterinārārstam, lai izmeklē, varbūt zobi pie vainas. Negribētos ticēt, ka pilnīgi vesels kaķis nonāk uz ielas (parasti izmet slimus, vecus dzīvniekus).