Labdien!
Uz vecumu kaķa nepārāk labās īpasības ir kļuvušas izteiktākas. Kaķene nav sterilizēta, visu mūžu nodzīvojusi mājās, bet kļuvuši ļoti tramīga un kaitē jau saviem īpašniekiem. Piemēram, ja veic strauju kustību,  skaļāk iebļaujas, sāk raitā tempā iet pa dzīvokli - kaķene sāk šņākt, izdot nenormālas skaņas (neatverot muti) un uzbrukt cilvēkiem, bet diezgan agresīvi - galva, seja,  rokas, kājas - visur! 
Jau agrāk viņa dažreiz dīvaini uzvedās, bet pēdejā laikā īpaši izteikti, guļamistabā nevar laist, jo no rīta vari pamosties saskrāpēts līdz asinīm.
Vai tas ir vecums?
Pie vetārsta bail vest, jo kaķenei tas būtu liels stress, tālāk pa koridori viņa nav bijusi, mūsuprāt, viņai būtu grūti pārdzīvot šo vešanu. Vai šāda uzvedība - pārāk liels tramīgums - liecina par kādu iekšēji kaiti vai vienkārši vecums?
Vai ir kādas nekaitīgas nomierinošas zāles kaķītim, ko lietot ikdienā? Tomēr kaķene ir ģimenes mīlulis un par spīti visam mus viņa ir ļoti mīļa, bet dažkārt kļūst bīstami ar viņu atrasties vienā istabā.

Ieteiktu kaķi atrādīt veterinārārstam. Nepamatota agresija liecina par sāpēm, kaķis domā, ka cilvēks pie tā vainīgs, jo straujāk kustās. Lai pārciestu ceļu līdz klīnikai, vienojieties ar veterinārārstu par nomierinošu līdzekļu iedošanu, tas atvieglos arī izmeklēšanu. Dabīgs nomierinošs līdzeklis ir Relaxan, bet tas neatrisinās sāpes, vispirms jānoskaidro, kas tieši kaķītei sāp.