Labdien!
Mūsu ģimenē dzīvo 10 gadus vecs kastrēts runčuks, kas vienmēr  bijis veselīgs un ļoti omulīgs. Kādus 5 mēnešus atpakaļ pamanīju, ka viņš sācis nedaudz pieklibot ar labo aizmugures ķepiņu. Aizvedām pie vetārsta, bet neko īpašu tas neatklāja, iedeva vitamīnus un izrakstīja antibiotikas injekcijām. Īpašas izmaiņas neredzējām. Atkārtota apskate neko nedeva, vienīgi regens uzrādīja, ka kauliņi ir veseli. Apmēram pirms mēneša locītavas iekšpusē ļoti strauji izauga diezgan ciets bumbulis 2-latnieka lielumā, kas ir ļoti karsts un kaķītis neļauj to īapši aiztikt (pats gan laiza bieži ķepiņu un grauž savus pirkstiņus), bet izauguma lielums nemainās. Atrādījām veterinārārstam, kurš teica, ka tur neko nav vērts darīt, jo kaķis jau ir vecs. Tomēr domājam, ka precīza diagnoze nev mums zināma, jo audu rengenu nebija kur uztaisīt.
Vai tiešām šādi gadījumi ir neārstējami?  Vai tas nevarētu būt arī kāds augonis un tml.? Ko Jūs no savas pieredzes varētu mums ieteikt lai  kaķītim palīdzētu?
Paldies par Jūsu atsaucību!
Ar cieņu, Anita.

Augonis tas noteikti nav. Šādi veidojumi locītavu apvidū veidojas, ja locītava nedarbojas "normāli", bumbulis satur saistaudus, kas it kā atvieglo locītavas darbu, vai veidojas tā sauktie uzkauli, kas apaug ar saistaudiem. Kaķis ir jāredz klātienē, jāveic atkārtoti RTG. Kaulu problēmās un locītavās specializējušies ir dr.Drapče un dr. O.Kozinde.