Labdien! Vai Latvijā eksistē tāda lieta, kā nagu uzlikas (neskrāpē mēbeles, bērnus, dzīvniekus) - kaķiem, kas netiek laisti ārā? Ja ir, vai tādas nekaitē pašam kaķim vai tomēr šāda lieta nav ieteicama?

Esmu pret šāda veida 'ierīcēm', jo tad ir jautājums - priekš kam ņemt dzīvniekus, ja tiem atņem dabisko uzvedības modeli? Iedomājaties, kā jūtas dzīvnieks, kam ierobežo viņa dabiskos instinktus? Kā justos Jūs, ja Jums atņemtu iespēju runāt/staigāt utt.? Gan jau, ka ir vietas, kur šīs uzlikas var nopirkt, bet man nav zināms.
Ieteiktu tomēr padomāt par regulāru nagu griešanu un mājās vairāk izvietot vietas, kur kaķis var asināt nagus dabiski, piemēram, kaķu mājas/stabus, paresnus koka zarus/koka daļu, kas var būt dabiskā izskatā vai arī notīts ar linu vai citu dabīgu virvi/šņori. Padomājiet par iespēju kaķim dabiski paskraidīt, tādēļ ir ļoti labi, ja mājās ir vieta, kur kaķis var skraidīt, piemēram, kā jau minēju, koku/zaru žuburi.
Kas attiecas uz bērnu skrāpēšanu, tad ir jāpastāsta bērnam, ka kaķis nav tas dzīvnieks, kuru var ņemt rokās un staipīt pa māju (šķiet, ka Jūsu kaķis nevēlas pa rokām dzīvot). Kaķis ir dzīvnieks, kas pats par sevi dzīvo. Kas attiecas par citiem dzīvniekiem, ir jāskatās, kādēļ citi dzīvnieki aiztiek kaķi, jo kaķis savus nagus izmanto tikai tad, lai aizstāvētos. Tādēļ ir jāsaprot, kādēļ kaķim kāds no citiem dzīvniekiem uzbrūk.