{mosimage}Sveicinati.
Man ari ir problema. Runcim tulit bus 6 menesi, bet pedeja laika palicis divains. Tadas ka trakuma lekmes, koz, skrape un pilnigi ignore visu, ko es daru, lai vins nomierinatos. Tas nenotiek visu dienu, bet diena reizi. Panemu audzinat vinu kad vinam bija tikai 2 menesi. Vinam ir tads nikis - ta divaini zist roku, kaju un segas, itka suktu pienu no kakenes. Nelauju darit ta, gruzu nost, raju, bet sim vienalga.Iespejams parak agri atrauts no kakenes, jo kad dabuju vinu, tad kakitis tads vajs un nespecigs bija...
Tapat ka ko nelauj ta par spiti dara vel uzbazigak un nekaunigak... Nu kad galigi netieku gala,saku raudat un kakis atkapjas.Vins saprot visu kas tiek adresets uz vinu, bet kkada spitiba uznakusi un kaut vai nosit (tisuprat pari tiesam nedaru), dara pa savam.
Es vinu loti milu, lutinu un dodu pasu labako. Ed speciali paredzetus kakiem konservus un baribu, podina katru dienu tira smilts (perku kaku smiltis veikala un ne to letako). dodu specialus vitaminus, naskisus, mantinas, ir sava gulvieta, plus gul kur velas, vannoju un sekoju vina labsajutai... Nesaprotu, vbt vins jut (ari ir dzirdejis manu un vira sarunu par to), ka driz vedisu pie vetarsta uz kastresanu un potem.... Kakis jau nav mulkis, saprot daudz.. Ludzu jusu padomu, ka tikt gala ar vina trakulibam un tam dusmu un niknuma lekmem?

Kaķa uzvedība ir pilnīgi normāla ar trakulībām, ālēšanos, neklausīšanu, košanu un laizīšanos. Laizīšanu ignorējiet! Jo vairāk kaķim to liegsiet darīt, jo intensīvāk kaķis to mēģinās izdarīt. Pavērojiet, kā kaķis uzvedas, un kas izprovocē skrāpēšanu, košanu. Centieties to nepieļaut, jau savlaicīgi kaķim novērsiet domas. Sist, bārties nav jēgas, tas kaķi tikai uzjautrina un mednieka instinkti vēl vairāk saasinās un viņš ar pilnu jaudu metas Jums virsū. Tajā brīdī, kad kaķis iesāk savu neganto darbību (vēl nav pavisam iekarsis), vai nu iesmidziniet sejā kaķim ūdeni vai šņāciet, kā to dara kaķi.