Sveicināti.
Mums ģimenē radusies problema ar musu mīluli-kaķeni. Kaķene ir 8 gadi, viņa jau piedzima mūsu ģimenē un katru reizi, kad mainījām dzīvesvietu paklausīgi neiebilda un devās ģimenei līdzi, pat pati iekāpjot mašīnā. Ģimenē jau paralēli dzīvo arī labradors. Nu jau divus gadus dzīvojam četristabu dzīoklī ar lielu platību.
Visu laiku kaķis devās uz savu kastīti, kura tiek tīrīra reizi divās dienās, un nokārtojās tikai tur. Pēdējā laikā kaķene pasākusi nokārtoties (gan kakāt, gan čurāt) citās dzīvokļa vietās: bērnu mantu kastē, istabas sturos, uz somā, zem gultas, pat blakus savai kastītei. Lai gan uz kastīti viņa vēl jo projām iet, tomēr šī paraža nokārtoties citur kļūst neerta.
Tādēļ vēlējos lūgt jūsu padomu, par to, kāds varētu būt iemesls un kā varētu šo risināt.
Pie viena: Mēs apsveram domu, par vēl viena kaķēna pieņemšanu, jo ģimenes draugu kaķim nesen bija ģimenes pieaugums- vai mums vajadzētu apsvērt šo domu, vai labāk nē?

Atrādiet kaķenīti veterinārārstam. Nokārtošanās paradumus kaķi mainīt var tad, ja kaut kas sāp un nokārtošanās kastītē rada pamatīgas sāpes, tāpēc kaķis meklē citas vietas. Mainīt vietas var arī tad, ja nokārtošanās laikā kaķi kāds tramda un traucē (skatieties pēc situācijas mājās). Vispirms ieteiktu uzzināt, kas vainas lielajai kaķītei. Ja kaķīte ir slima un netiks palīdzēts, tad jauna kaķa ienākšana var tikt uztverta ar agresiju gan pret kaķēnu, gan Jums.