Atpakaļ

Kaķis krāc un trokšņaini elpo

Labdien! Mans kaķis krāc un skaļi, ņurdoši elpo, citu simptomu nav, apetīte laba. Ir liekais svars. Apmēram 8 gadi, pirms 4 gadiem paņēmām no patversmes.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Sveicināti!

Vai kaķis vienmēr ir krācis un trokšņaini elpojis? Ja tas ir kaut kas jauns kaķa uzvedībā, atrādiet kaķi veterinārārstam.

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

kaķa uzvedība

Labdien! Mums ir divi kaķi seniori (14 un 15 gadi). Pirms diviem mēnešiem mums piedzima bērns, un vienam kaķim ir pamatīgs stress. Kaķis ir mix no orientālā tun abisinieša (15 gadi). Kopš mājas ir bērns, kaķis ir palicis drūms, vienmēr iet prom, kad dzird bērnu. Pāris reizes mēģinājis ielēkt bērna gultiņā, un es viņu laicīgi apstādināju. Pēdējo divu nedēļu laikā dzīvnieks sāka zaudēt svaru, kā arī čurāt uz vīra mantām (tas ir vīra kaķis, un acīmredzami dzīvnieks ir greizsirdīgs). Nevaram saprast, ko darīt - primāri vest pie vetārsta pārbaudīt? Slimojis nav, abi dzīvnieki vienmēr bijuši veseli. Ar otro dzīvnieku viss kārtībā (pārastais bezšķirnes kaķis).

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

šādā gadījumā būtu nepieciešams pārbaudīt kaķa veselību pie veterinārārsta un ja viss ir kārtībā, tad vērsties pie dzīvnieku uzvedības speciālista. Stress kaķim var izprovocēt šādu uzvedību.

Ar cieņu, 

Dino Zoo klīnika

Attārpošana

Sveiki vēlos uzzināt var dot kaķim ķiplokus lai tiktu vaļā no cermem mans kaķis vem ārā cērmes un kādas zāles jūs varat ieteikt liels paldies par atbildi gaidu atbildi steidzami

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien. Jebkurā veterinārajā klīnikā/aptiekā ir iespēja iegādāties attārpošanas tableti uz konkrētu dzīvnieka svara. 

Iekaisusi acs

Labdien, mazam skotu nokareno kaķēnam atvedot mājās parādījās problēma ar actiņu, tai stūrī ir iekaisums. Attēls pielikumā. Paldies

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien. Rekomendējam doties uz vizīti pie veterinārārsta, jo tikai klatienē var kvalitatīvi izmeklēt un apskatīt actiņu, jo šeit cēloņi var būt dažādi.

Kasa ausis

Man pieklida kaķenite jauna,apm.8men.es nezinu.Es viņu pieņēmu,bet skatos, ausīs ir kāds iekaisums vai ērcītes,kad tīru,nāk ārā melni netīri pleksnaini gab.Vina naudu,kad tīra.Ko man darīt?Nebiju gatava turēt kaķi mājās, nav līdzekļu ko aizvest tā pie ārsta,man ir trūcīgais statuss pašai,jo esmu arodslimniece,rīt iešu skatīties uz aptieku pilienus, varbūt ka līdzēs? Kā mājas aosty var ārstēt ausis kaķim?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien. Šajā gadijumā būtu nepieciešams atrādīt kaķi veterinārārstam, jo varētu būt vairāki cēloņi tam ka ausīs ir izdalījumi. Kā arī var saprast ka kaķim ir diskomforts. Tikai mikroskopijā veterinārārsts var apskatīt un pateikt iemeslu kāpēc ausīs ir izdalījumi un tad nozīmēt attiecīgo ārstēšanu. Diemžēl gandrīz visi ausu pilieni ir recepšu medikamenti. Aptiekā bez receptes var iegādāties tikai ausu tīrāmos līdzekļus, bet tas nearstēs to cēloni kas varētu būt ausīs.

Kaķim trūce

Manai kaķenei no pašas dzimšanas ir trūce uz vēdera,tagad viņai drīz jau būs 24 gadi un viņa to trūci sakasija,apmēram 1-2cm lielumā(tāds ir pirmo reizi),mēs uz rētas uzlējām betadine,tā radinieki ārstēja savus dzīvniekus.ko mēs varam iesākt?Būsim ļoti pateicīgi par atbildi!!!

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien.

Ar šāda veida problēmu būtu ieteicams pierakstīties uz vizīti pie veterinārārsta/ķirurga, lai pilnvērtīgi izvērtētu trūces lielumu un izrunātu ārstēšanas plānu.

Suņu un kaķu ciltsraksti

Sveiki! Nesen dzirdēju tādu pieņēmumu, ka dzīvieks bez papīriem ir letāks, tāpēc ka nav jāmaksā valstij nodoklis un vēl dažādi citi maksājumi. Tas esot iemesls, kāpēc drīkstot pirkt dzīvnieku no audzētajiem, kas sludinājumos raksta, ka ar papīriem būs dārgāk, taču bez papīriem būšot uz pusi lētāk. Gribēju jautāt, kādi ir papildu izdevumi, kas būtu jāveic audzētājam, ja viņi suņus, kaķus vēlas pārdot ar ciltsrakstiem? Ceru, ka sapratāt manu rakstīto. Paldies.

Kinologs

Atbild Kinologs, Kinologs

Atbilde

Labdien!

Suņa vai kaķa šķirni var pierādīt tikai un vienīgi ar ciltsrakstiem. Ciltsrakstu cena ir apmēram 30 eur.

Lai metiens būtu legāls, tad suni un kuci ir jāvēd uz izstādēm un jāsaņem nepieciešamās atzīmes. Kā arī ir jāveic veselības pārbaudes un testus. Katrai šķirnei ir savi. Pēc visām šīm darbībām ir iespējams saņemt parošanas atļauju.Tas viss aizņem daudz laika un protams prasa arī ļīdzekļus.

Par sludinājumiem "bez papīriem būs lētāk". Visticamāk nav izpildītas nepieciešamās prasības. Audzētājs vai nu vnk negribēja tērēt laiku un līdzekļus lai izpildīt šos noteikumus. Vai nu kaut kādu iemeslu dēļ šie suņi vai kaķi neder vaislai. Rezultātā būs "kaķis maisā". Gan ārējā izskata ziņā, gan veselības.

Kaķa elpošana

Labdien! Runcis (8g.v., kastrēts) pēkšņi uz kādu pusminūti sāka saraustīti elsot caur muti. Pēc tam tas pārgāja un atkal uzvedās kā parasti. Līdz šim tā nav bijis. Vai ir pamats satraukumam?

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien!

Elsošana caur muti liecina par satraukumu vai stressa situāciju, iespējams bija skrējis vai spēlējies intensīvāk tas arī varētu būt par iemeslu. Un elsošana caur muti var arī liecināt par sirrds problēmām un ja tas atkārtojas tad vajadzētu ar kaķīti griezties pie kardiologa uz sirds pārbaudi!

Kaķa aiziešana viņsaulē

Sveiki! Runcītim, brits, 7 mēneši, veica kastrāciju, pēc kuras uzreiz kļuva apātiska, mazkustīgs,sāka ēst mazāk (pirms tam bija ļoooti aktīvs). Pēc pāris nedēļām pamanījām,ka kaķim palielinās vēders tāds kā bumba. Sākumā tam nepievērsām uzmanību. Pagāja vēl kāds laiks, bijām pie vetārsta, uztaisīja analīzes uz vīrus infekciju, viss kārtībā, bet konstatēja, ka vēderā krājas šķidrums..... Kaķīti glābt vairs nespēja Vēlētos saprast, kaa par iemesliem varēja būt, ka uzreiz pēc kasrtēšanas, kaķis saslima - burtiski uzreiz, kā citu kaķi aamainīja. Paldies

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Izsakām līdzjūtību kaķa zaudēšanā!

Nezinot dzīvnieka anamnēzi, vai un kādi izmeklējumi (piemēram, EHO, asins analīzes) ir veikti pirms operācijas, kā arī nezinot operācijas gaitu, grūti komentēt radušos situāciju. Vislabāk Jums būtu konsultēties ar Jūsu kaķa veterinārārstu/ķirurgu.

Precīzu nāves iemeslu var noteikt, veicot pataloganatomisko sekciju. 

Ilgstoša caureja

Labdien! Manam 17 gadus vecam kaķim ir jau apmēram 2 nedēļas caureja. Esmu devusi stoper un dia dog and cat tabletes, probiotiķus, speciālos Royal canin Gastrointestinal fibre response sauso barību, bet nekas nepalīdz. Ko Jūs ieteiktu darīt, lai apstādinātu caureju?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Ilgstošas caurejas gadījumā kaķi ieteicams atrādīt veterinārārstam.

Kā arī caurejas gadījumā nav ieteicams lietot "Fibre" veida barību, kas paredzēta dzīvniekiem ar noslieci uz aizcietējumiem. 

urinēšanas problēmas kaķim

Manam kaķim bija pirms pusotra mēneša problēmas ar čurāšanu(sāka čurāt rozā).Vetārsts izrakstija antibiotikas un speciālo baribu.Tagad it kā viss ir labi.Ar ko man viņu barot tagad?Agrāk ēda Purinas barību.Vai es drīkstu tagad ar to barot?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

Jums ir jākonsultējas ar veterinārārstu, kurš ārstēja Jūsu dzīvnieku, jo nezinot kaķa slimības vēsturi un analīžu rezultātus, nevaram Jums sniegt turpmākos norādījumus par kaķa ēdināšanu.