Sveicināti! Centīšos mūsu situāciju aprakstīt plašāk, lai saņemtu ,pēc iespējas, precīzāku atbildi. Mēnesi atpakaļ pie manis nonāca britu īsspalvainās šķirnes kaķenīte 3 gadu veca. Saņēmu dzīvnieku no vetārsta ar diagnozi- nedaudz palielinātas nieres, ieraugot kaķeni- bažīgu radīja apstāklis- ka abos sānos ir bumbuļi- uz aci saskatāmi. Bet uzticējos speciālistam, iespējams lomu nospēlēja dzivniekmīlestība, un kaķenes patiesais veselības stāvoklis tika noklusēts.Dzīvnieku iepriekšējie īpašnieki bija nodevuši iemidzināšanai itkā deļ alerģijas. Atrodoties manā apgādībā mince atteicās no jebkāda ēdiena, devāmies uz klīniku, veicām ultrosonogrāfiju, diagnoze bija vēl šokējošāka...rekomendācija uz iemidzināšanu, jo nieru vietā ir saistaudi saauguši- un lieli caurumi- itkā no sliktas kaķu barības, bet precīzi nezin, varbūt iedzimts. Bet ar speciālistiem nolēmām iemidzināšanu neveikt, kamēr kaķene jūtās labi, un mana loģika saka, ja dzīvnieks dzīvojis 3 gadus, varbūt labā aprupē dzīvos vēl 10! Izmēģinājām visu pārtiku- ēdām zupas no kaķu barības, līdz nemanīti mince pati sāka ēst Hills Prescription Diet k/d, dūšīgi dzer ūdeni, apmeklē kastīti un uzvedās kā normāls kaķis, nu jau grauž barību 5 reizes dienā :-)) laikam neviens speciālists, pie kuriem vērsāmies, neiedomājās pabrīdināt, ka kaķim varbūt stress- dzīvesvietas maiņa, klīnikas un tāpēc nēēd.Visi vēlējās analīzes un izmeklējumus- kas loģiski maksā. Vēl pamanīju, ka iespējams iepriekš viņa barota ar cilvēku ēdienu, jo nadzīga uz cīsiņiem un zivju konserviem, kad sajūt smaržu. 1. jaut. cik ilgi barot ar iepriekšminēto Hills barību??? Vai visu mūžu, jeb drīkst pamainīt?? UN vai ņemot vērā iepriekš aprakstīto kādreiz drīkst pacienāt ar desiņu, skumbriju- ēdienu no viņas iepriekšējās dzīves?? Bet vēl ir jautājums- nu jau kā 2 dienas šķauda, un ieklausoties šķiet ka viņai ir iesnas. Mince ir potēta 2010.g. 21.decembrī vakcīna Quadricat-HC L261889 12/11- 2010 un Quadricat-Panl (ar tādiem pašiem numuriem) Vakcinācija pret citām slimībām. Vai tā varētu būt alerģija pret putekļiem, gaisa atsvaidzinātājiem, cigarešu dūmiem? Ja tās ir iesnas- vai ir līdzeklis ko piejaukt ūdenim, jo visādi citādi - ēd labi, murra, nu tikai daudz guļ. Jautāju šeit, jo NEVĒLOS kaķi vairāk ,pēc iepriekš minētā,- pakļaut stresam- stiept uz klīnikām. Ņemot vērā iepriekš rakstīto- arī tām ir zudusi uzticība, jeb jāmaina klīnikas! :-)) Paldies jau iepriekš par jūsu veltīto laiku un atbildi! Vēl piebildīšu, ka asins analīzes mincei esot labas veiktas arī 2010 gada decembrī)

Kādi ir nieru rādītāji pēc analīzēm? Mainīt barību vēl gan neieteiktu, vispirms būtu jāveic vismaz urīna anlīzes (tās varat pati paņemt un caur klīniku nosūtīt uz laboratoriju), tās varētu veikt ik pa laikam, lai sekotu nieru darbībai. Iespējams, tas, ko redzēja sonogrāfijā, ir virsnieru jaunveidojumi, jo, ja būtu skartas nieres tik plaši, tad kaķis sen jau būtu miris, jo, ja nieres nestrādā, tad organisms saindējas un sekas ir neizbēgamas. Kaķiem ir Shini cat konservi (mazas bundžiņas), kuri tiešām labi smaržo, un nezinu nevienu kaķi, kas atteiktos no tunča filejas vai vistas ar tunci (pamēģiniet).
Nelielās iesnas var būt organisma atbildes reakcija uz vakcīnu. Papildus jādod vitamīnu un minerālvielu komplekss, kas stiprina imunitāti  - varu ieteikt Vet liqiud DM. Deguntiņu var skalot ar jūras ūdeni un pilināt pilienus (vibrocil), ja ir izdalījumi un apgrūtināta elpošana. Ja ķermeņa temperatūra ir normāla, tad nav jāsatraucas.
Lai veicas!