Atpakaļ

Kaķim slimas nieres un iesnas

Sveicināti! Centīšos mūsu situāciju aprakstīt plašāk, lai saņemtu ,pēc iespējas, precīzāku atbildi. Mēnesi atpakaļ pie manis nonāca britu īsspalvainās šķirnes kaķenīte 3 gadu veca. Saņēmu dzīvnieku no vetārsta ar diagnozi- nedaudz palielinātas nieres, ieraugot kaķeni- bažīgu radīja apstāklis- ka abos sānos ir bumbuļi- uz aci saskatāmi. Bet uzticējos speciālistam, iespējams lomu nospēlēja dzivniekmīlestība, un kaķenes patiesais veselības stāvoklis tika noklusēts.Dzīvnieku iepriekšējie īpašnieki bija nodevuši iemidzināšanai itkā deļ alerģijas. Atrodoties manā apgādībā mince atteicās no jebkāda ēdiena, devāmies uz klīniku, veicām ultrosonogrāfiju, diagnoze bija vēl šokējošāka...rekomendācija uz iemidzināšanu, jo nieru vietā ir saistaudi saauguši- un lieli caurumi- itkā no sliktas kaķu barības, bet precīzi nezin, varbūt iedzimts. Bet ar speciālistiem nolēmām iemidzināšanu neveikt, kamēr kaķene jūtās labi, un mana loģika saka, ja dzīvnieks dzīvojis 3 gadus, varbūt labā aprupē dzīvos vēl 10! Izmēģinājām visu pārtiku- ēdām zupas no kaķu barības, līdz nemanīti mince pati sāka ēst Hills Prescription Diet k/d, dūšīgi dzer ūdeni, apmeklē kastīti un uzvedās kā normāls kaķis, nu jau grauž barību 5 reizes dienā :-)) laikam neviens speciālists, pie kuriem vērsāmies, neiedomājās pabrīdināt, ka kaķim varbūt stress- dzīvesvietas maiņa, klīnikas un tāpēc nēēd.Visi vēlējās analīzes un izmeklējumus- kas loģiski maksā. Vēl pamanīju, ka iespējams iepriekš viņa barota ar cilvēku ēdienu, jo nadzīga uz cīsiņiem un zivju konserviem, kad sajūt smaržu. 1. jaut. cik ilgi barot ar iepriekšminēto Hills barību??? Vai visu mūžu, jeb drīkst pamainīt?? UN vai ņemot vērā iepriekš aprakstīto kādreiz drīkst pacienāt ar desiņu, skumbriju- ēdienu no viņas iepriekšējās dzīves?? Bet vēl ir jautājums- nu jau kā 2 dienas šķauda, un ieklausoties šķiet ka viņai ir iesnas. Mince ir potēta 2010.g. 21.decembrī vakcīna Quadricat-HC L261889 12/11- 2010 un Quadricat-Panl (ar tādiem pašiem numuriem) Vakcinācija pret citām slimībām. Vai tā varētu būt alerģija pret putekļiem, gaisa atsvaidzinātājiem, cigarešu dūmiem? Ja tās ir iesnas- vai ir līdzeklis ko piejaukt ūdenim, jo visādi citādi - ēd labi, murra, nu tikai daudz guļ. Jautāju šeit, jo NEVĒLOS kaķi vairāk ,pēc iepriekš minētā,- pakļaut stresam- stiept uz klīnikām. Ņemot vērā iepriekš rakstīto- arī tām ir zudusi uzticība, jeb jāmaina klīnikas! :-)) Paldies jau iepriekš par jūsu veltīto laiku un atbildi! Vēl piebildīšu, ka asins analīzes mincei esot labas veiktas arī 2010 gada decembrī)

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Kādi ir nieru rādītāji pēc analīzēm? Mainīt barību vēl gan neieteiktu, vispirms būtu jāveic vismaz urīna anlīzes (tās varat pati paņemt un caur klīniku nosūtīt uz laboratoriju), tās varētu veikt ik pa laikam, lai sekotu nieru darbībai. Iespējams, tas, ko redzēja sonogrāfijā, ir virsnieru jaunveidojumi, jo, ja būtu skartas nieres tik plaši, tad kaķis sen jau būtu miris, jo, ja nieres nestrādā, tad organisms saindējas un sekas ir neizbēgamas. Kaķiem ir Shini cat konservi (mazas bundžiņas), kuri tiešām labi smaržo, un nezinu nevienu kaķi, kas atteiktos no tunča filejas vai vistas ar tunci (pamēģiniet).
Nelielās iesnas var būt organisma atbildes reakcija uz vakcīnu. Papildus jādod vitamīnu un minerālvielu komplekss, kas stiprina imunitāti  - varu ieteikt Vet liqiud DM. Deguntiņu var skalot ar jūras ūdeni un pilināt pilienus (vibrocil), ja ir izdalījumi un apgrūtināta elpošana. Ja ķermeņa temperatūra ir normāla, tad nav jāsatraucas.
Lai veicas!
 

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Labvakar! Mūsu ģimene vēlas iegādāties ragdolls kaķēnu no iepazītas audzētavas. Sakiet, lūdzu, kāds ir aptuvenais vecums, kad tos ir droši dot jaunajiem saimniekiem? Šobrīd mums piedāvā kaķēnu, kas ir 4 mēnešus vecs.

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Latvijas republikā atsavināt kaķēnu jauniem samiekiem var no 10 nedēļu vecuma!
Ministru Kabineta Noteikumi Nr. 266

Attārpošana kaķim

Sveiki! Kaķēns 5mēn.jauns,attārpots 2mēn.vecumā,dzīvo tikai iekštelpās,ēd arī jēlu gaļu,spec.barību kaķēniem,gan konservus pārsvarā,arī sauso barību,dzer govs pienu, uztrauc tas,ka ūdeni dzer nedaudz.ir aktīvs un omulīgs.kā ar attārpošanu,lasu info,ka ik pa 2ned.tā bij jāveic,

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

kaķēnu  līdz 6 mēnešiem ieteicams attārpot 1 x mēnesī. kas attiecas uz govs pienu, tā nav pati piemērotākā barība kaķim. Ja kaķēns pārsvarā ēd konservus, ūdeni tas var dzert mazāk.

Kaķim senioram izkrīt zobi

Labdien! 13gv. sterilizētai bezšķirnes kaķenei 3 mēnešu laikā izkritis jau otrais ilknis (viens atrasts bez asinīm, otrs dauzoties, kožoties). Kādu gadu ož elpa, taču iekaisušas smaganas nav redzamas un ēd tikai sauso barību (Royal Canin) bez problēmām. Aktīva, bet dzīvoklī dzīvojoša, bez liekā svara, bez īpaša stresa un bez zināmām veselības problēmām. Vai ir iemesls steidzamai vizītei pie vetārsta?

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Sveiki! Steidzami nav jādodas pie vetārsta, bet vajadzēto to ieplānot, lai varētu pārliecināties vai nav iekasis kāds zobiņš, jo tad labāk to izdarīt ātrāk jo ar katru gadu kaķis paliek vecāks un ir risks dod narkozi zobu ārstēšanai!

zobi kaķim

Labdien! Kaķītim aptuveni ir 2.5m, bet ir tikai ilknīši mutē, bet nav citu zobiņu. Vai tas ir normāli?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

neredzot dzīvnieku grūti atbildēt uz šo jautājumu. Vai esat pārliecināti par dzīvnieka vecumu? Iespējams zobiņi ir mazi un tos nevar pamanīt.

Lai pārbaudītu kaķa veselības stāvokli dzīvnieks ir jāved uz konsultāciju pie veterinārārsta, Šajā vecumā kāķiem ir  jāveic arī vakcinācija. Esot pie ārsta pakonsultējieties arī par kaķa zobiem.

Ja vēlaties pieteikties uz konsultāciju Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

Ar cieņu , 

Dino Zoo klīnika

Kaķis nejūtas labi

Labvakar!Griežos pie jums pēc padoma!Sterilizēta kaķene ,iet 12 gads.Līdz šim nav bijušas īpašas veselības problēmas ,izņemot blusu izraisīto ēdi ,jo bija laiks kad dzīvojās pa āru,bet mājās ienāca tikai paēst!Bet ar izrakstītām zālēm Advokat ,tikām galā!Bet tagad ir citāda situācija!Pēdejo divu gadu laikā,man bija bieži braucieni ,divu nedēļu garumā!,Tā kā dzīvojām divatā,tad manas prombūtnes laikā,viņu apciemoja mana draudzene,kas viņai ļoti patika!Atgriežoties ,vienmēr bija priecīga un tāda kā vienmēr!Bet šoreiz,divas nedēļas atpakaļ,atgriežoties nepazinu savu mīluli.Sākumā ļoti daudz ņaudēja,kas viņai nebija raksturīgi!Tad pēkšņa nokārtošanās gultā.Un skapī sačurētas drēbes.Appetīte ļoti laba bet trauciņš jāpienes klāt,jo pati ,uz ierasto vietu neiet!Un maz dzer ūdeni!Ņaudēšana ir beigusies!Bet visvairāk satrauc tas,ka iešana uz kastīti nav!Vai tas ir normāli,ka kaķis nenokārtojas divas dienas,pie labas apetītes?Ēd divas reizes dienā,mīkstā barība!Ļoti raizējos!Varbūt tas if saistīts ar stressu,jo šoreiz ,kad aizbraucu,mājās bija sveša ģimene ar diviem maziem bērniem!Bet kaķene ir ļoti izvēlīga,ja kāds viņai nepatīk, pat klāt nenāks!Lūdzu palīdziet ar padomu!Appetīte laba,bet tā tualetes neapmeklēšana,sagādā raizes!Ar cieņu ,jūsu darbam!

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

iemesli šādai  kaķa  uzvedībai var būt dažādi. Iespējams , ka tas ir stress, bet iespējams, ka dzīvniekam ir veselības problēmas. Lai to noskaidrotu, būtu nepieciešams veikt padziļinātu veselības pārbaudi dzīvniekam ,kā minimums nodot kaķa urīna analīzes, iespējams arī asins analīzes , vai vēl kādus izmeklējumus, ko veterinārārsts uzskatīs par nepieciešamiem. Kaķim ir jānokārtojas katru dienu - nepieminējāt gan, vai kaķim nav defekācijas vai urinācijas vai abas kopā.

Diemžēl attālināti mēs nevaram pateikt , kas kaķim ir par vainu. Būtu labi kaķi pierakstīt uz vizīti pie veterinārārsta.

Ja vēlaties veikt pierakstu mūsu klīnikā , lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

Ar cieņu 

Dino Zoo klīnika

 

Blusanex

Labdien! Es nopirku Blusanex blusu apkarošanai. Sakiet lūdzu vai es drīkstu ar to kaķa spalvu apstrādāt? Paldies.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien

Diemžēl mums nav informācijas par šo produktu, Bet pirms katra produkta lietošanas , lūdzam izlasīt lietošanas instrukciju.

Kaķis neēd

Man ir 2 kaķi nesen iegādājos kaķēnu un tagad mans vecākais kaķis atsakās ēst savu barību. ko man darīt?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

Visdrīzāk kaķis ir pagaršojis kaķēnu barību un savu ierasto nevēlas vairs ēst. Kamēr kaķēns paaugsies mēģiniet barot kaķus atsevišķās telpās, iespējams pamēģināt pieaugušajam kaķim  pakāpeniski pamainīt barību, vai piedāvāt mīksto barību.

Sveiki vai jūs zinātu kas šī ir pa šķirni spriežot pēc fotogrāfijas? Ar cieņu Tomass Ivo Kuļijevs

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Pēc bildes spriežot izskatās pēc kaķa parastā, jo nelīdzinās nevienai kaķu šķirnei!

Kaķu uzvedība

Sveiki. Mums radusies problēma ar kaķu sadzivošanu. Vecakai kaķenei ir gads un 10mēneši(kaķene), mazakajam ir 7meneši(runcis). Jaunāko kaķi panēmām kad vecākai kakenei bija gads un 5menesi. Kopā jau 5mēnešus. Visu laiku dzivoja draudzīgi, spēlējās, kopā gulēja. Pirms mēneša runcis bija pie vetārsta sakarā ar asinainiem izdalijumiem, tad kaķene ari palika agresiva un uzbruka, bet kad zāļu kurs bija iziet, nomierinājās un atkal bija draudzīgi. Tagad pēkšņi kaķene atkal brūk virsū, ka pat runcis trīc no bailēm. Takā dzivoklis nav baigi liels kaķus nošķirt ir pagrūti. Ko iesākt? Paldies

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Iespējams, ka problēma varētu būt saistīta ar smaržu, ko runcis sāk izdalīt sākoties dzimumnobriešanas periodam. Var konsultēties ar uzvedības speciālistiem, bet iespējams, ka šo var atrisināt tikai ruņča kastrācija.

Kaķa veselība

Mans kaķis sevi sakasa līdz asinīm. Pie ārsta esam bijuši 5 x Nomainīta pārtika, alerģija tiek izdlègta. Kas vèl tas var būt?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Visbiežākie niezes cēloņi ir parazīti, infekcijas un alerģijas, lai noskaidrotu konkrētu cēloni, jums jādodas pie dermatoloģijas specialista, kurš tālāk veic attiecīgās diagnostikas, lai noskaidrotu cēloni.