Atpakaļ

Kaķim slimas nieres un iesnas

Sveicināti! Centīšos mūsu situāciju aprakstīt plašāk, lai saņemtu ,pēc iespējas, precīzāku atbildi. Mēnesi atpakaļ pie manis nonāca britu īsspalvainās šķirnes kaķenīte 3 gadu veca. Saņēmu dzīvnieku no vetārsta ar diagnozi- nedaudz palielinātas nieres, ieraugot kaķeni- bažīgu radīja apstāklis- ka abos sānos ir bumbuļi- uz aci saskatāmi. Bet uzticējos speciālistam, iespējams lomu nospēlēja dzivniekmīlestība, un kaķenes patiesais veselības stāvoklis tika noklusēts.Dzīvnieku iepriekšējie īpašnieki bija nodevuši iemidzināšanai itkā deļ alerģijas. Atrodoties manā apgādībā mince atteicās no jebkāda ēdiena, devāmies uz klīniku, veicām ultrosonogrāfiju, diagnoze bija vēl šokējošāka...rekomendācija uz iemidzināšanu, jo nieru vietā ir saistaudi saauguši- un lieli caurumi- itkā no sliktas kaķu barības, bet precīzi nezin, varbūt iedzimts. Bet ar speciālistiem nolēmām iemidzināšanu neveikt, kamēr kaķene jūtās labi, un mana loģika saka, ja dzīvnieks dzīvojis 3 gadus, varbūt labā aprupē dzīvos vēl 10! Izmēģinājām visu pārtiku- ēdām zupas no kaķu barības, līdz nemanīti mince pati sāka ēst Hills Prescription Diet k/d, dūšīgi dzer ūdeni, apmeklē kastīti un uzvedās kā normāls kaķis, nu jau grauž barību 5 reizes dienā :-)) laikam neviens speciālists, pie kuriem vērsāmies, neiedomājās pabrīdināt, ka kaķim varbūt stress- dzīvesvietas maiņa, klīnikas un tāpēc nēēd.Visi vēlējās analīzes un izmeklējumus- kas loģiski maksā. Vēl pamanīju, ka iespējams iepriekš viņa barota ar cilvēku ēdienu, jo nadzīga uz cīsiņiem un zivju konserviem, kad sajūt smaržu. 1. jaut. cik ilgi barot ar iepriekšminēto Hills barību??? Vai visu mūžu, jeb drīkst pamainīt?? UN vai ņemot vērā iepriekš aprakstīto kādreiz drīkst pacienāt ar desiņu, skumbriju- ēdienu no viņas iepriekšējās dzīves?? Bet vēl ir jautājums- nu jau kā 2 dienas šķauda, un ieklausoties šķiet ka viņai ir iesnas. Mince ir potēta 2010.g. 21.decembrī vakcīna Quadricat-HC L261889 12/11- 2010 un Quadricat-Panl (ar tādiem pašiem numuriem) Vakcinācija pret citām slimībām. Vai tā varētu būt alerģija pret putekļiem, gaisa atsvaidzinātājiem, cigarešu dūmiem? Ja tās ir iesnas- vai ir līdzeklis ko piejaukt ūdenim, jo visādi citādi - ēd labi, murra, nu tikai daudz guļ. Jautāju šeit, jo NEVĒLOS kaķi vairāk ,pēc iepriekš minētā,- pakļaut stresam- stiept uz klīnikām. Ņemot vērā iepriekš rakstīto- arī tām ir zudusi uzticība, jeb jāmaina klīnikas! :-)) Paldies jau iepriekš par jūsu veltīto laiku un atbildi! Vēl piebildīšu, ka asins analīzes mincei esot labas veiktas arī 2010 gada decembrī)

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Kādi ir nieru rādītāji pēc analīzēm? Mainīt barību vēl gan neieteiktu, vispirms būtu jāveic vismaz urīna anlīzes (tās varat pati paņemt un caur klīniku nosūtīt uz laboratoriju), tās varētu veikt ik pa laikam, lai sekotu nieru darbībai. Iespējams, tas, ko redzēja sonogrāfijā, ir virsnieru jaunveidojumi, jo, ja būtu skartas nieres tik plaši, tad kaķis sen jau būtu miris, jo, ja nieres nestrādā, tad organisms saindējas un sekas ir neizbēgamas. Kaķiem ir Shini cat konservi (mazas bundžiņas), kuri tiešām labi smaržo, un nezinu nevienu kaķi, kas atteiktos no tunča filejas vai vistas ar tunci (pamēģiniet).
Nelielās iesnas var būt organisma atbildes reakcija uz vakcīnu. Papildus jādod vitamīnu un minerālvielu komplekss, kas stiprina imunitāti  - varu ieteikt Vet liqiud DM. Deguntiņu var skalot ar jūras ūdeni un pilināt pilienus (vibrocil), ja ir izdalījumi un apgrūtināta elpošana. Ja ķermeņa temperatūra ir normāla, tad nav jāsatraucas.
Lai veicas!
 

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Kaķa veselība

Здравствуйте. Моей кошке около полутора года. У кошки был сильный испуг. И мне кажется у неё заметны сбои в поведении - гиперестезия. У вас есть специалисты, которые могут помочь в этом вопросе? (Спазмы спины, частое вылизывание, гиперактивность)

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien, Nepieciešams apmeklēt veterinārārstu, Mūsu klīnikā varat konsultēties!

Labdien! Pēkšņi pazudušas spalvas!Vakar bija viss vietā! Vieta ir gluda, bez ievainojumiem. Kaķim ,runcim, maijā būs gads, kastrēts. Nav novēroti blaugznu līdzīgi veidojumi. Pēdējās nedeļas sākām dot kaķu barību paredzētu kaķiem no gada vecuma.Ir dota svaiga cūkgaļas akna un niere. 2 nedēļas staigā ar pretblusu, ērču siksniņu, bet spalvas tur turas vietā.

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien! 
Bez dzīvnieka apskates nevar novērtēt spalvas un ādas stāvokli!, pēc pievienotās bildes vairāk izskatās pēc kailēdes kas ir ļoti lipīga arī cilvēkiem un šajā gadijumā noteikti būtu jādodas uz vizīti pie veterinārārsta.

Kaķis nekopj savu kažoku

Sveiki Mums mājas ir kaķis, nu jau 7 mēneši. Viņš tika atrasts kūtī bez mammas, tika barots ar šprici. Viņš nav apguvis prasmi mazgāt savu kažoku, to nedara.. mājās ir vecāks kaķis, bet viņi nedzīvojas kopā, lai mazais kaut ko iemācītos. Vai ir kāda iespeja kā likt viņam kažoku mazgāt? Šobrīd x mēnesi lieku dušā, savādāk nekā, kaķis ir pūkains un spalva izskatās traki, ja netiek kopta.

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien!

Dzīvniekiem diemžēl nevar nekādi iemācīt kopt kažoku, jo tāpat kā cilvēkirm ir tīrīgāki un ne tik tīrīgi. Vienīgais ko varat, tas ir pašiem kopt kaķim kažoku vai ir iespēja kaķi vest uz kaķu frizētavu uz kažoka sakopšanu.

Labdien!Vēlos Jūsu padomu.Paņēmām kaķenīti(5m),no patversmes.Ļoti patīk,ka viņu glauda,murrā,glaužas klāt,tikai tad kad viņu ar viltu noķer,bet tā mūk zem gultas un pati klāt nenāk.Kā palīdzēt pārvarēt viņas nedrošību.Vai tas ar laiku pāries,kad sapratīs to ka neviens pāri nedara un tikai mīlē?Paldies!

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Labdien! Kaķēnam jaunajās mājās noteikti ir  nepieciešams laiks lai pierastu, bet iespējams pie vainas ir kaķēna raksturs, jo nav zināms, kāda izcelsme ir bijusi kaķēnam un nav zināms kādi ģenētiski bijuši vecāki un dzīvniekiem no patversmēs nekad nav prognozējams raksturs.

Baiļu agresija

Labdien! Man ir 10 mēnešus vecs runcis un jau kopš mazotnes ir “pielipis” tikai man. Kad esam divatā, kaķis ir mīlīgs, vienmēr nāk gulēt blakus/virsū, pat vaigu laiza, ļoti mīļš. Tomēr, kad nāk kāds ciemos, vai mēs braucam uz laukiem, kaķis paliek agresīvs. Šī agresija ir augusi spēcīgāka, kaķis neļaujās sev pieskarties, skrāpē, kož, rūc. Ļoti bieži agresija ir tieši uz manu pusi, dažreiz gan uz citiem cilvēkiem. Vispār nesaprotu kā ar to lai cīnās.

Felinologs

Atbild Felinologs, Felinologs

Atbilde

Sveiki! Kaķis ir teritorijas dzīvnieks un viņam nepatīj jaunas vai svešas vietas, tāpat arī kaķim var nepatikt sveši cilvēki viņa teritorijā. Kaķi var kļūt agresīvi stresa situācijā un šim kaķim tas izpaužas kā baiļu agresija! Ja kāds nāk ciemos un kaķis sāk agresīvi uzvesties, tad ciemiņš var paņemt kādu no kaķu mantiņām un mēģināt paspēlēties ar kaķi, kas ļaus kaķim nedaudz pārslēgties uz rotaļu un mazināt stresu.

Kaķim iesnas

Labdien.Manam britu kaķim ir iesnas .Ļoti bieži apmeklējām vet.Ārstējam ar antibiotikām.Bet iesnas pēc neilga laika parādās atkal no jauna.Kaķim 10gadi.Ēd,dzer labi.Ja iesnas neārstē,tās sāk palikt strutainas un lipīgas.Vet ārsti saka nav ārstējamas.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

neredzot dzīvnieku un nezinot pilnu slimības vēsturi un veiktās analīzes, ir neiespējami sniegt padomus vai konsultēt. Lai noskaidrotu iesnu iemeslu, dzīvniekam ir nepieciešams veikt padziļinātu izmeklēšanu, analīzes.

Ja vēlaties pierakstīties uz konsultāciju Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

Ar cieņu,

Dino Zoo  klīnika

kaķa barošana

Labdien! Manam kaķītim ir 6 mēneši. Jau divus nedēļas nevar ēst konservantu un sausu. Kāpēc? Ēd vistas fileju.

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien,

īsti nesapratām Jūsu jautājumu, taču kaķis izvēlas to, kas viņam garšo labāk, ja piedāvājums ir dažāds.

Kaķis var ēst arī vistas fileju, tikai barojot dzīvnieku ar dabīgo barību, būtu vēlams konsultēties ar veterinārārstu, kas specializējas dzīvnieku ēdināšanā, lai varētu sabalansēt dzīvniekam nepieciešamo barības daudzumu un piedevas.

Ja vēlaties pieteikties uz konsultāciju Dino Zoo klīnikā, lūdzu zvaniet pa tālruni 67327923

Ar cieņu,

Dino Zoo klīnika

 

Zobu maiņa kaķiem

Cik ilgi var mainīties zobi Main Coon kakiem zobi?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Jūsu kaķim līdz sešu mēnešu vecumam jābūt pilnam 30 pieaugušo zobu komplektam. Tomēr dažiem var paiet pat deviņi mēneši, līdz visi zobi ir nomainījušies!

Urīnceļu problēmas kaķiem

Kaķenei pēc dzemdībām sākas urīns nesaturēšana un mazliet asinis,visu laiku laiza to vietu ,,kas tas varētu būt?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Šajā jautājumā jums veterinārārsts varēs palīdzēt tikai veicot izmeklējumus, tāpēc iesakām doties pie ārsta!

Nieze kaķēnam

Kaķēns 2 mēn.vecs ļoti kasās, bet blusas nemana,kas var būt par iemeslu?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Blusas iespējams arī nepamanīt, jo tās uz dzīvnieka tikai barojas, pārējais dzīves cikls notiek apkārtējā vidē, ja dzīvnieks ir vairāk jutīgs pret šī parazīta siekalām, tad tam pietiek arī ar pāris blusām, kas iekodušas. Sākumā kaķēns jāapstrādā pret blusām, ar medikamentiem ko var iegādāties veterinārājās aptiekās vai klīnikās, tikai tad var izslēgt to esamību! Tas noteikti būtu pirmais solis, pirms sākat meklēt citus ierosonātājus!