Labdien,
Dažas dienas atpakaļ pamanīju, ka kaķim kaut kas mazliet netīrs saķepis uz astes ārējās, virsējās daļas.  Uzreiz nepievērsu tam uzmanību... Tagad izdomāju iztīrīt, bet izrādījās, ka tas nav iespējams! No virspuses tas nebija manāms, bet mazliet dziļāk visa spalva pusastes garumā ir šausmīgi lipīga un saķepusi. Mēģināju mazgāt, izgriezt spalvu cik nu var, atkal mazgāt, bet nekā... Var jau būt, ka kaķim k-kas uzlijis uz astes, bet 99,9% ka tā nav! Nav nekas tāds bijis iespējams. Kaķis dzīvo tikai mājās, tā kā arī no ārpuses diez vai varēja ko saķert. Arī ar nokārtošanās problēmām, šķiet, ka tas nav saistīts, jo tā netīrā spalva ir astes ārpusē! Niezēt tā vieta neniez. Āda tajā vietā izskatās normāla. Vienīgais, kā jau teicu, spalva ļoti lipīga, saķepusi un tāda kā netīra.
Vai pēc  šadiem simptomiem var k-ko spriest? Vai varētu būt, ka tā ir kāda ādas slimība? Uztrauc arī tas neiztīrāmais lipīgums...

Šad un tad kaķiem parādās šāds salipums uz astes. Drošības pēc varat tomēr atrādīt kaķi veterinārārstam. Iespējams, tas ir sekrēts no tauku dziedzeriem. Mēģiniet spalvu apgriezt īsu, salipušās spalvas izgriezt. Mēģiniet iztīrīt ar ūdeņradi, ja šāds salipums veidojas no jauna, atrādiet veterinārārstam klātienē.