Sveicināti! Manai kaķenītei ir 5 gadi, aptuveni gada vecumā viņu sterilizējām un ārā laiduši neesam, izņemot 2 reizes, kad viņa bija izkritusi pa logu pirms pāris gadiem. Šonedēļ novēroju pastiprinātu spalvas kumšķu izkrišanu (viņa ir garspalvaina), ko norakstu uz pavasara atnākšanu.  Šodien, kad viņa sēdēja pie vaļēja loga, ievēroju, ka viņai ir mazliet pavērta mute un uz zoda uzkrājušās siekalas, nodomāju, ka tā ir reakcija uz kādu aromātu, kas nāk no ielas. Vakarā pamanīju, ka tas mazumiņš konservu, ko iedevu pusdienlaikā tikai nedaudz, ja vispār ir ēsts. Taču ēst man prasīja, lai uzlieku... Kas tas varētu būt un vai uztraukumam ir pamats?

Tā jau kādreiz ir bijis, bet aiz neziņas un domājot, ka varbūt tā ir reakcija uz kādu jaunu aromātu vai tamlīdzdīgi, nebiju neko darījusi un tas "pārgāja".

Iepriekš paldies par jautājuma izskatīšanu!

Ieteiktu kaķīti tomēr veterinārārstam klātienē atrādīt, jo siekalošanās liecina par iekaisumu mutes dobumā, kad ir pamatīgs zobakmens un iekaisušas smaganas. Ēšana ir sāpīga, un kaķis atsakās ēst vai ēd maz.