Gribeju pajautat par pipesanu dzivokli kura ir kakis. Mums ir trisistabu dzivoklis un kakis, gribeju jautat vai kakim ir kaitigi tas, ja viena istaba smeke? Un vai regulara vedinasana var mazinat kaitigumu kaka veselibai? Es vienkarsi pazistu diezgan daudz cilvekus kam majas ir kakis un kas smeke, nevienam no so daudzo smeketaju kakim nav bijusas veselibas problemas... Ir pat tadi kas jau ir kakisi gados un kuri ir diezgan veseligi... 

Zinu ka ari cilvekiem smeket ir neveseligi, bet vismaz mes pasi katrs sev izvelamies to darit vai ne.. Vienkarsi nevelos darit pari dzivniekam. 

Ta ka jautajums ir- cik ljoti cigaresu dumu ietekme kaka veselibu (nemot vera, ka dzivnieks nav spiests smekesanas laika atrasties telpa kur smeke)?

Paldies! 

Atbilde: Studiju laikā rakstīju darbu par mutes dobuma audzējiem dzīvniekiem, pētot literatūras datus atradu interesantu faktu - kaķiem, kas bieži uzturas piesmēķētās telpās mutes dobuma audzējus novēro biežāk. Izjautājot kaķu saimniekus klīnikā, kas griezās ar līdzīgām kaitēm - visi īpašnieki izrādījās smēkētāji. Zinu, ka ieelpotie dūmi bojā arī elpceļus. Cigarešu dūmi bojā kaķa veselību, tikai viss atkarīgs no kaķa organisma un cik bieži tas uzturas dūmu tuvumā. Tā kā jāizlemj Jums.