Sveiki!
Mūsu kaķene  ir saņemta "mantojumā" no citas saimnieces. Pirms kaķa ņemšanas viņa tika sterilizēta. Mājās iejutās uzreiz, nebija nobijusies. Taču mīlīga nekad nav bijusi (izņemot tad, kad bija pie iepriekšējās saimnieces, un tagad, kad grib ēst vai aicina spēlēties). Pēdējā laikā parādījušies uzbrukumi bez iemesla mājniekiem, īpaši vienai sievietei. Kaķenei "aizkrīt širmis" - pilnīgi mainās "sejas izteiksme", pieplok ausis un pati pieplok pie grīdas, tad sāk ņaudēt un zibenīgi metas virsū un plēš, kož, skrāpē no visa spēka. Uz saucieniem nereaģē, tāpat kā nereaģē uz sišanu pretī. Šādas epizodes ir bijušas 4 gab. ar vairāku mēnešu intervālu katra. Ārēja iemesla vai pamata kaķenei nobīties nav bijis. Visos gadījumos upuri glābušies, mūkot ārā no telpas. Pēc tam kaķene nelabā balsī bļauj (līdzīgi kā kaķi bļauj viens uz otru, kad taisās kauties) un mēģina tikt pie sava upura. Kad cits cilvēks viņu pielabina, saucot vārdā, tad saprāts atgriežas. Tad staigā it kā nobijusies un osta "nozieguma vietu". Pēc tam kļūst neierasti mīlīga pret mājiniekiem, t.sk. savu upuri - it kā mēģina salīgt mieru.
Kāds iemesls varētu būt šādai uzvedībai? Pie iepriekšējās saimnieces kaķene staigāja ārā, bet sadzīvoja bērnus, tad tika sterilizēta un atdota mums. Tagad dzīvo tikai pa dzīvokli, bet vēro putnus aiz loga. Katru vakaru ar viņu kādu pusstundu spēlējamies - metam mantiņu, viņa to atnes atpakaļ, kamēr noskrienas. Taču šādas agresijas epizodes liek domāt par radikāliem soļiem. Lūdzu, sniedziet kādu ieteikumu - varbūt diēta, dzīvnieku psihologs vai kas cits var līdzēt. 

Aprakstītais liek domāt par nervu sistēmas darbības traucējumiem. Vairāk tas izskatās pēc lēkmes. Ieteiktu atrādīt kaķi veterinārārstam. Ja uzbrukumi ir vienam konkrētam cilvēkam, tad varētu domāt par to, ka cilvēks dara pāri kaķim un kaķis izdevīgā brīdī atriebjas. Uzvedība pēc lēkmes liek domāt par epilepsijas pirmsākumu (arī tad dzīvnieki ir mīlīgi, izbijušies, apjukuši), agresijas brīdī kaķis  nesaprot, ko dara. Noteikti atrādiet veterinārārstam, iespējams, tās var būt stipras sāpes vai nervu sistēmas darbības traucējumi, kas izraisa agresiju.