Kaķene, 21 gadu veca. Gadu atpakaļ vēderā pie 2 pupiem parādījās cietumi. Vet. klīnikā teica, ka vēzis un neko palīdzēt nevar. Kopu, palīdzēju kā nu var. Katru dienu spiedu šķidrumu ārā, kurš visu laiku krājās galiņos. Starp citu vet. klīnikā man par to neko neteica un interesanti kas būtu, ja es to nedarītu... Galu galā ir izaudzis viens liels bumbulis, kurš gan īpaši netraucē.
Tomēr nesen jau citā vēdera daļā sāka parādīties jaunveidojumi, kuri pavisam izskatās slikti. Lieli, sarkani jēlumi ar redzamiem asinsvadiem zem ādas. Aizvedu kaķi uz citu klīniku... Arī tur teica, ka palīdzēt neko nevar un ka jaunie veidojumi ir pavisam cita veida un krietni agresīvāki. Kaķis joprojām tiek kopts ar cerību, ka varbūt tomēr izdosies... Daudzi teikuši man par iemidzināšanu, bet vismaz pagaidām es par to nedomāju nopietni. Nespēju... Turklāt  vismaz līdz šim nebija jūtams, ka tas viss ļoti traucētu. Tagad gan pamazām ēd arvien mazāk, ļoti daudz dzer un guļ tikai uz veselo sānu. Tātad laikam sāp.

Jautājumi divi. Pirmais, protams, vai kaut ko vēl var līdzēt? Zinu, ko man teica citur... ka nevar! Bet cik cilvēku, tik viedokļu.

Otrais jaut. Vienā no vet. klīnikām ieteica lietot kaut kādas Prednizolona tabletes. Esot ļoti efektīvas... Tiesa gan kaķis jāatvedot, lai noteiktu svaru un glikozes līmeni asinīs. Ir vērts vest un mocīt kaķi? Vai ir iespēja, ka palīdzēs? Varbūt, ka tām zālēm ir šausmīgi blakus efekti?

Paldies jau iepriekš...

Neviens negrib uzņemties atbildību, jo kaķis ir cienījamos gados. Operēt - liels risks. Ja veidojumi ir ļaundabīgi, tad noteikti ir metastāzes dziļāk oraganismā un operācija ir bezjēdzīga. Apstarot - kaķis neizturēs. Brūces kopiet, lai neveidojas iekaisums. Prednizolons ir kortikosteroīds, tas var palēlināt augšanas un veidošanās procesu, bet tam ir blaknes - kaitē organismam (nieres, aknas). Mēģināt var, pat vajadzētu, kaķim vieglāk. Noteikti papildus vajadzētu pielietot pretsāpju medikamentus, tos arī veterinārārsts lai nozīmē. Papildus var dot homeopātisos līdzekļus, konkrēti kādus, arī lai nozīmē veterinārārsts.