Labdien!
Man ir sterilizēta kaķene, 10 gadu veca. Kaķis dzīvo privātmājā 1.stāvā un staigā kad un kur pašai patīk, regulāri atnākot mājās paēst, izgulēties un pakontaktēties ar cilvēkiem, it sevišķi vasarā. Pirms 2 nedēļām ievērojām, ka kaķene bieži iet savā kastē un ilgi tur sēž. Pēc tam kaste paliek sausa. Tā kā kaķe staigā pa āru un kaste ir tikai ārkārtas gadījumie, ja neviena nav mājās, kas viņu izlaistu laukā, it sevišķi vasarā.
Aizvedām pie ārsta, kur viņai konstatēja urīnpūšļa iekaisumu. Kaķei lika katetru un viņa 2 dienas nodzīvoja stacionārā, kamēr stāvoklis it kā normalizējās. Kaķim esot arī organiskas izmaiņas nierēs, kas varot būt iedzimta vielmaiņas problēma.
Kad atbraucām mājās, bija jāšpricē 2 veidu antibiotikas, ko arī darījām. Pirmās pāris dienas mājās kaķis ēda to barību, kuru mums ārsts ieteica dot nākamos 2 mēnešus: Royal Canin - Urinary. Bet tagad jau ~ 4 dienas kaķis iet ar līkumu ēdienam, un, ja mēģinu pienest ēdienu vai kādu kārumu, kas garšoja agrāk, klāt, vispār iet ārā un negrib palikt istabā. Vienīgi, ienākot istabā apēd nelielu gabaliņu "kaķu puķes". Kaķis staigā pa āru un tikai dažreiz atnāk mājās pagulēt pa dienu, bet naktis gan pavada istabā uz dīvāna. Ārā ir dīķis, pie kura kaķis regulāri padzeras. Šorīt ielēju mutē pienu, lai vismaz kaut kas nonāktu kuņģī.
Zinu, ka vajadzētu atkal braukt pie ārsta, bet visu laiku ceru, ka kaķis ir tikai saguris pēc antibiotikām un tikai tāpēc neēd.
Jautājums ir, cik ilgi vispār kaķis drīkst neēst nenodarot kaitējumu savai veselībai un dzīvībai. Un vai neēšana varētu būt saistīta ar izmaiņām nierēs?

Var būt tā, ka apetīti nomāc zāļu iedarbība. Kaķim nebribas ēst, jo pie nieru problēmām ir saindēšanās simptomi. Mēģiniet kaķim iebarot konservus, mitrinātu sauso barību. Reizi dienā var dot 1 tableti Mezym Forte, kas uzlabos gremošanu. Kaķis var izdzīvot, ja neēd pat 7 dienas, bet dzert noteikti vajag, jo īpaši, lai izskalotu toksīnus no nierēm. Mēģiniet dzirdināt ar pipeti.