Sveiki!
Vēlējos noskaidrot vai kaķēnu nepieciešams obigāti attārpot, potēt, ja viņš dzīvo tikai iekštelpās, dzīvoklī ?  Un ja jā, tad vai attārpošanas līdzekļusvar dot arī tikai tad, ja kaķēnam parādās tārpi, vai tas jādara arī profilaksei?
Cik ir dzirdēts, tad ir pat lauku kaķi kas nav ne attārpoti, ne potēti, un nodzīvojuši veselīgi visu mūžu, salīdzinot ar lutinātajiem, attārpotajiem istabas kaķiem. Kādēļ tā ?

Cik kurš kaķis ilgi dzīvo, slimo vai neslimo, ir atkarīgs no kaķa gēniem, barības, ko tas ēd, dzīvesveida. Noteikti noteicošais faktors dzīves ilgumam nav attārpošana un vakcinācija. Lai arī kaķis dzīvo tikai telpās, tas ir jāvakcinē pret trakumsērgu, to nosaka LR likumdošana. Vakcinācija pret infkecijas slimībām ir katra saimnieka atbildībā. Ja kaķis uzturas tikai telpās, risks saslimt un inficēties ar parazītiem ir, jo ierosinātāju, parazītu olas varat ienest Jūs ar apaviem, apģērbu. Mēs esam atbildīgi par tiem, kurus pieradinām, līdz ar to katra saimnieka ziņā ir, kā rūpēties par savu dzīvnieku, lai tam nebūtu jācieš no slimībām.