Pirms 2 mēnešiem adoptējām divus 7 gadus vecus pelēkzilus mincīšus - vienu meitenīti un vienu puiku, visticamāk māsu un brāli. 
Puika ir kastrēts (to veica veterinārsts patversmē vasaras sākumā), potēts, atblusots un attārpots. Jau kopš ievākšanās jaunajā mājvietā mazais ne vienmēr nokārtojas savā tualetē. Esam izmēģinājuši dažnedažādas smiltis un pēc veterinārsta ieteikuma pamēģinājām avīzes, jo pie tām kaķis varot būt pieradis patversmē. Avīzes viņš nebrāķē un izmanto, taču tām uzreiz pēc tam jātiek nomainītām citādi viņš vēlreiz turpat nenokārtosies, bet gan izvēlēsies iecienītu gaiteņa stūri. Stūri regulāri tīrām, esam mēģinājuši tajā likt foliju un citronmizas, lai atbaidītu viņu no tā. Tomēr dažkārt kaķītis turpina nokārtoties tieši tajā stūri, blakus māsas tualetei.
 Vai ir kāds veids kā varam mudināt viņu izmantot tikai savu tualeti? Kāds varētu būt iemesls šādai uzvedībai? 
 Vai pie vainas kādi teritoriāli ķīviņi? Esam piefiksējuši, ka abi kaķi dažkārt kašķējas, mēdz būt greizsirdīgi viens uz otru.  
 Paldies jau iepriekš, 
 Lelde

Nolieciet kasti tajā stūrī, kur kaķis mēdz nokārtoties, avīzes samalciniet un samaisiet kopā ar citiem pakaišiem (cementējošām smiltīm). Gan teritorija, gan uzmanība, gan vēlme būt galvenajam var kalpot par ķīviņa iemeslu.