Sveiki!
Mums ir no patversmes paņemts, kastrēts, trīsgadīgs runčuks, kas dzīvo pie mums jau 6 mēnešus, bet viņam ir kāds niķis, kas jau ļoti ievērojami traucē mūsu dzīves kvalitāti un nu jau iespaidojis arī veselību.
Proti - ņaudēšana. Kad vakaros atnākam mājās, viņš dabū paēst (dodam tikai piemērotu Royal Canin barību un dažreiz kaķu konservus), bet vienalga var ņaudēt vairākas stundas no vietas (viņš ir istabas kaķis, kas ārā neiet), lai gan tas anv uzmanības trūkuma dēļ, jo no tās viņš bieži pat izvairās - nav no mīlīgajiem kaķiem, klēpī nekad nesēž, labi, ja apguļās blakus dīvānā, bet bieži, kad vakaros skatamies istabā TV, viens pats sēž koridorī un vienkārši skaļi ņaud.
Vakaros to vēl var izturēt, jo ir citas sadzīves skaņas, bet - tas kļūst par murgu naktīs.
Kad ejam gulēt, viņš arī nāk gulēt mūsu gultā kājgalī un guļ līdz kādiem 4:00 naktī, kad arī sākas katras nakts murgs bez izņēmuma - viņš kā sāk ņaudēt, tā nepārstāj, līdz darba dienās ceļamies 7:00, bet brīvdienās ap 9:00, kas nozīmē, ka viņš ņaud 5 stundas no vietas un dara to ļoti skaļi, dažreiz nāk klāt joņošana pa māju. Mums jau ir kauns no kaimiņiem, nerunājot par pašu laupīto naktsmiegu jau vairāku mēnešu garumā. Esam centušies dažas naktis celties un dot ēst (lai gan bļoda viņam ir pilna ar sauso barību), bet ne vienmēr tas līdz - viņš paēd un turpina ņaudēt, turklāt, negribas arī to ieradināt 0 ka naktī kāds dod ēst, lai gan viņam ir, ko ēst un pats viņš var aiziet un paēst.
Tā nu esam saīguši, neizgulējušies, katrs rīt sākas ar stresu un dusmām uz dživnieku, ir nākušas klāt hroniskas galvas sāpes. Nezinam, ko iesākt. Atdot atpakaļ patversmē liekas ļauni, tāpēc jautāju pēc padoma. Veselības problēmu viņam it kā nav, jo, kad mūs ir pamodinājis, viņš saldi aizmieg. Bet ēs dodamies uz darbu neizgulējušies. Un tā tas turpinās visu šo laiku jau.
Ko iesākt?
Ar cieņu,
Anete

Ieteiktu veikt urīna analīzi, veikt vispārējo kaķa izmeklēšanu. Ņaudēšana var norādīt uz sāpēm. Pavērojiet kaķi pirms ņaudēšanas, kad tā sākas vakaros. Iespējams, ir kāds sīkums, kas kaķī to provocē. Bez iemesla kaķis neņaud.  Kaķis ņaud pirms vai pēc kastes apmeklējuma? Ja kaķis nav no mīlīgajiem, tad viennozīmīgi Jūsu iztraucētais miegs nav iemels tam, ka pēc tam kaķis saldi aizmieg. Vai kādam no kaimiņiem nav kaķis? Kaķi dzird daudz labāk par cilvēkiem, tie sazinās savā starpā, bet Jūs dzirdat tikai savējo. Pastāv iespēja konsultēties pie zoopsihologa.