Labdien! Man ir āra kaķis, kas pa dienu dzīvojas ārā, bet naktīs mājās. Pirms mēneša sāka dikti kasīties, nopirku skaustā pilināmo līdzekli, kam vajadzēja palīdzēt uz 2 mēn, taču jau pēc 2 ned atkal pamanīju blusas kažokā. Nopirku citas firmas, dārgāku, taču arī tas nav līdzējis. Vai vispār ir tāds līdzeklis, kas iznīcina, nevis tikai atbaida blusas līdz nākamajai āra pastaigai ? Kā visefektīvāk cīnīties ar šo problēmu?

Vai pretblusu pilienus pirkāt veterinārajā aptiekā vai zooveikalā? Veterinārie preparāti parasti nogalina blusas, nevis tās atbaida. Vai apstrādājāt arī telpas mājās un kaķa guļvietu? Ja pilinājāt veterināros preparātus un efekta nebija - te ir svarīga kompleksā pieeja. Blusa ir temporāls parazīts, viņa uz dzīvnieka nedzīvo, viņa iekož un nolec, dzīvo un vairojas ārvidē - dzīvnieku guļvietās, mīkstajās mēbelēs. Tāpēc, apstrādājot dzīvnieku, ir svarīgi veikt arī mājas apstrādi. Jāpiemin, ka, ja kaķis regulāri iet ārā, viņš katru reizi var dabūt blusas, pilieni skaustā, arī veterinārie, blusas neatbaida, bet nogalina. Lai blusa tiktu nogalināta, viņai jāiekož - tad viņa nomirst.
Tagad, ja lietojāt veterinārus pretblusu pilienus un blusas vēl ir, varat izvēlēties tādu preparātu kā Bolfo spray un katru dienu apstrādāt kaķīti pēc pastaigām. Sprejs efektīvi nogalina blusas, bet neuzsūcas un ir paredzēts biežākai lietošanai. Atkal pilināt skaustā varēsiet ne ātrāk, kā pēc 30 dienām (jo veterinārais preparāts satur ķīmisko vielu, tāpēc jāievēro ražotāja rekomendācijas, lai nenotiktu pārdozēšana).

Kontakti: tālr. 67327923, e-pasts: klinika@dinozoo.lv