Kāds varētu būt iespējamais iemesls 8 vecai kaķenitei(sterelizēta), kura mēdz izkārnīties uz grīdas,turpat netālu no savas kastītes, bet retāk kastē?

Kāds varētu būt iespējamais iemesls 8 vecai kaķenitei(sterelizēta), kura mēdz izkārnīties uz grīdas,turpat netālu no savas kastītes, bet retāk kastē?

Atbild DINO ZOO eksperts, Latvijas Felinoloģiskās asociācijas valdes loceklis Ivo Obrumanis:

Iemesli tam, ka Jūsu kaķenīte nokārto savas vajadzības ne tur, kur tas ir piemērots varētu būt vairāki. Sākt vajadzētu ar tualetes izmēra atbilstību un pakaišu piemērošanu. Iespējams, ka tualete ir par mazu kaķenītes izmēram un viņai nav komfortabli tur ieiet un iziet. Nepatīk slēgtā tualete, varbūt vajadzētu pamēģināt vaļēju. Iespējams, ka viņai nepatīk pakaiši, varbūt vajadzētu pamēģināt dažadus citus variantus ( silikona, skaidu granulas, absorbējošās vai cementējošās smiltis). Varbūt viņai nepatīk, ka vienreiz jau ir tur nokārtojusi savas vajadzības un ir palikusi smaka un tapēc iesaku labāk smaku absorbējošus pakaišus, kas absorbē aromātu tā, lai kaķis nesajustu iepriekšējo urīna vai izkārnījuma smaku. Ir tādi kaķi, kuriem nepatīk iet kastīte, kur jau ir iepriekšējie izkārnījumi, tapēc var mēģināt netālu no kastītes nolikt otru tualeti, kura būs vienmēr tīra. Iespējams nepatīk no iepriekšējās reizes palikušais urīna mitrums pakaišos, tādos nolūkos iesaku lietot cementējošās un smaku absorbējošās kaķu smiltis Canada Litter, kuras var iegādāties DINO ZOO veikalos.

Vēl viens iemesls, var būt saistīts ar veselības problēmām. Iespējams ka kaķenītei ir diskomforts nokārtojoties, kas saistīts ar zarnu traktu vai resno zarnu (iespējams iekaisums, vai kāds cits veselības iemesls) un nokārtojoties viņai ir sāpes, kuras viņai asociējas ar tualeti, un tapēc viņa mēģina to darīt citā vietā, kur iespējams ir mīkstais grīdas segums vai paklājs vai vienkārši grīda bez pakaišiem, kas viņai liksies mīkstāks un patīkamāks nekā smiltis. Ja pirmie varianti jau ir  izmēģināti un ir atlicis manis pieminētais pēdējais variants, tad iesaku vērsties DINO ZOO KLĪNIKĀ.