Sveiki!
Šobrīd nedzīvoju LV, bet jautājums par iepēju palīdzēt kaķītim tiek uzdots šeit, jo manā valstī vetārsta pakalpojumi ir ļoti dārgi.
Tātad manam kaķitim kādu mēnesi atpakaļ, kaut kas bija noticis ar ķepiņu, nezinu, vai iesprūda kaut kur vai uzplēsa, bet bija pušums, uzpampis un staigāja uz 3 kājām un nepatika ja gribēju pacelt viņu augšā un samīļot, laikam ļoti sāpēja. Tagad it kā pušums sadzijis, bet nu vēl krevelīte ir. Kakene to ik pa laikam aplaiza un šad tad paceļ un tur to ķepiņu augšā, kad gribu apraudzīt ļoti nepatīk, bet ir vēl tāds kā uzpampis apkārt. JAutājums, vai ir iespēja kaut kā palīdzēt mājas apstākļos, ar kādu ziedi vai antibiotikām (ja ir vajadzība, piem, Penicilina tabletes man ir, zinu, ka rukšiem tādas zāles dod)? Jo negribu lai kaķenei paliek vēl sliktāk.
PAldies jau iepriekš, ar nepacietību gaidīšu atbildi :)
 

Kāju var vannot vieglā sālsūdenī (ja pušums nav jēls, 1 tējk. uz 1 litru ūdens), kreve noteikti jādabū nost, to var izdarīt ar ūdeņradi. Antibiotikas nenāktu par sliktu (20 mg uz 1 kg svara reizi dienā). Būtu vajadzīgs RTG, lai pārliecinātos, ka kaulos nav plīsumu vai slēpts lūzums. Vēlams tomēr apmeklēt veterinārārstu. Brūci var dezinficēt arī ar Betadin šķīdumu vai ziedi.