Atpakaļ

Divu dažādu kaķu barošana

Labdien!!!
Peec triis nedeellaam mums buus 4meen. jauns sfinksas kakkeens, bet mums jau ir 6gadus vecs bezsskkirnes runciitis...Nesaprotu,kaa labaak barot vinnjus,lai abiem labi...muusu kakkis eed profisonaalo bariibu ULTIMA pieaugussiem kakkiem,kakkeenu ,savukaart audzeetaaji baro ar royal canin kakkeeniem...Varbuut man savu runciiti jau leenaam pieradinaat pie Royal Canin kakkeeniem?Un ,tad kad kakkenam buus 6.men paariet uz pieaugusso kaku bariibu?Vai muusu runciits nenobarosies it iipassi,ja vinnjss ir kastrets?
Paldies jau iepriekss:)

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Runci turpiniet barot ar to pašu barību, kādu devāt līdz šim. Kaķēnu ar to barību, ko tas ēd tagad. Katram kaķim savs trauks. Pēc tam laiks un situācija rādīs, kā labāk pielāgoties abu kaķu vēlmēm un vajadzībām. 
 

Līdzīgi jautājumi

Mūsu eksperti spēs atbildēt uz jebkuru Jūsu jautājumu

Kaķēna socializēšana

Aizvakar mūsu mājas ieradās mazs 2 mēnešus mazs kaķēns. Viņš vēl ir bailīgs. Vai varat ieteikt kādu padomu? Kaķēna šķirne ir britu īsspalvainais

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Kāds padoms ir nepieciešams? Vai bailīguma pārvarēšanā? 

Ja tā, tad kaķēnam ir jādod laiks pierast pie jaunajiem saimniekiem un jaunās dzīvesvietas. Katrs dzīvnieks ir dažāds, un arī pierašanas laiks katram būs dažādāks - kāds pierod ātri, kādam citam nepieciešams ilgāks laiks. Adaptācijas periodā Jums vajag kaķēnu socializēt - centieties viņam veltīt pēc iespējas vairāk laika mierīgā gaisotnē viņu glaudot, rotaļājoties ar viņu. Lai kopā pavadītais laiks kaķim asociētos ar pozitīvām emocijām. Nevajadzētu viņu ar varu ķert, raustīt. Kā arī, ja mājās ir bērni, kaķēnu socializējot, nevajadzētu viņa klātbūtnē skaļi uzvesties, mēgināt pret kaķa patiku nēsāt rokās u.tml. 

Ja tas nelīdz, var izmēģināt veterinārajās aptiekās pieejamus līdzekļus stresa mazināšanai dzīvniekiem, piemēram, "Feliway".

 

Kaķu saradināšana

Labvakar! Ar mums kopā 7 gadus dzīvo kaķenīte Kerija, pirms nepilniem 3 gadiem mūsu ģimenē ieradās arī maza mazītiņa kaķenīte Pārsla (tolaik 2mēn veca). Kerija ir izteikti teritoriāls kaķis, toreiz aptuveni nedēļu viņa nespēja pieņemt mazo kaķenīti, šņāca un rūca katru reizi kad abas viena otrai tuvojās. Un tad vienu dienu abas sāka draudzīgi dzīvot kopā līdz pat šim rītam. Tad nu lūk šorīt vīrs izgāja iznest atkritumus un nākot atpakaļ uz dzīvokli kāpņu telpā sastapa svešu kaķi, kurš kādu laiku klaiņo pa mūsu kāpņutelpu (baumo, ka esot saimnieki viņu iztriekuši no mājām). Tad nu šis svešais kaķītis meklējot siltu patvērumu ieskrēja mūsu dzīvoklī, kur sastapās ar mūsu ārkārtīgi teitoriālo kaķeni Keriju. Šņākšana, ļoti skaļa bļaušana un uzbrukšana no Kerijas puses. Vīrs svešo kaķi paņem rokās un nes ārā no dzīvokļa, Kerija skrien pakaļ un lec virsū svešajam kaķim, rezultātā trāpot vīram ar izlaistajiem nagiem un saskrāpējot ārkārtīgi nejauki visu kāju. Skats drausmīgs. Tad nu svešais kaķis no dzīvokļa iznests, Kerija skatās apkārt traku skatienu un spalvu gaisā, ierauga turpat netālu izbijušos nabaga Pārslu un klūp viņai taisni virsū (pat ja abas draudzīgi dzīvoja). Un tā nu joprojām visu dienu Kerija rūc un šņāc uz Pārslu, kura ir izbijusies ne pa jokam no Kerijas uzvedības. Vēl jāpiebilst, ka Kerija ikdienā ir vismiermīlīgākais kaķis kādu vien var sastapt- var viņu ņurcīt, paijāt, darīt visu ko grib- viņa pat neiekodīs, nerūks, nešņāks, pilnīgi neko. Bet ja kādreiz ierauga svešu kaķi no atvērtām ārdurvīm, tā uzreiz ir gatava aizstāvēt savu teritoriju. Arī Pārsla ir miermīlīgs kaķis, tāpēc jo vairāk esam šokā par Kerijas uzvedību. Ā un abas ir istabas kaķenes, laukā nav bijušas. Dala pat kopīgu kaķu kastīti un barību traukus. Esmu izmisumā un vēlos jautāt jums- kāpēc Kerija šādi uzvedas pret “savējo” un vai šī uzvedība kaut kad beigsies? Paldies par atbildi jau iepriekš!

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Ja vecākā kaķenīte reiz jau pieņēma jauno kaķenīti un vairākus gadus viņas draudzīgi sadzīvoja, tad arī šoreiz dodiet viņai laiku nomierināties un nākotnē centieties nepieļaut iespēju, ka viņa sastopas ar svešiem kaķiem. Salabšanas periodā varat kaķenes turēt atsevišķās telpās un durvju vietā ielikt, piemēram, restveidīgu nožogojumu, lai kaķenes viena otru redzētu, taču nevarētu fiziski ietekmēt. Barojiet viņas kopā (ja ēdienreizēs nekašķējas) vai tuvu vienu otrai katru savā nožogojuma pusē, lai kopā būšana asociētos ar pozitīvām emocijām. Ja kaķi tiek izolēti katrs savā istabā, tad šajās telpās kaķi jātur pārmaiņus, lai viņi pierastu pie otra kaķa smaržas telpā.

Pirms salaist kaķus kopā, ieteicams viņiem apgriezt nagus, lai viņi nevarētu viens otru ievainot. Salaišanas reizēs agresīvo kaķi var pieturēt ar iemauktiņiem. Salaižot kaķus vienā telpā, sākumā viņiem būtu labāk atrasties ar lielāku distanci vienam no otra un pakāpeniski tuvināt viņus, ļaut atrasties un gulšņāt tuvāk vienam pie otra. Ja kāds no kaķiem sāk izrādīt saspringumu, kaķus vajag laikus izšķirt pirms sācies konflikts. Šņācošu kaķi nevajadzētu glaudīt, cenšoties viņu nomierināt, jo tā kaķis var noprast, ka agresīvā uzvedība tiek atalgota ar glāstiem. Šņācošā kaķa uzmanību vēlams novērst, un, kad viņš vairs nešņāc, tad viņu var atalgot.

Dzīvnieku nomierināšanai saspringtās vidēs veterinārajās aptiekās ir pieejami dažādi līdzekļi, kas var būt noderīgi šādā problēmsituācijā. Kā viens no tādiem ir "Feliway Friends". 

Kaķis pēc operācijas pasīvs

Sveiki,kaķenei 22. Septembri bija operācija,šodien paliek 3 diena. Kaķene ļoti maz staigā,vairāk izvēlas atpūsties! Šodien beidzot paēda ,bet kaste nau bijusi! Vakar un aizvakar bija pacurat,! Vai tas ir normāli,vai jādodas pie vetārsta?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Sveicināti!

Ja dzīvnieks pēc operācijas slikti jūtas, Jums noteikti ir jāsazinās ar veterinārārstu/veterināro klīniku, kur tika veikta operācija. Dažreiz iemesls nestaigāšanai mēdz būt uzvilktā pēcoperācijas vestīte. Ja to novelkot, kaķis staigā, ēd , iet uz tualeti, tad vaina ir uzvilktajā vestītē. Taču, ja vaina nav vestītē, Jums noteikti jāsazinās ar veterinārārstu.

Kaķis uzlaizīja pretblusu pilienus

Šodien nopirku pretblusu pilienus, ko iesmērēt skaustā un kaķēns kaut ka kasoties, pilieni tika uz viņa ķepas un viņš to nolaizija. Sāka nākt putas ara pa muti, bet uz kādu minūti tik! Tagad itka viss kārtībā! Vai ir par kaut ko jauztraucas? Tam var būt sekas?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Kaķis var pastiprināti siekaloties, ja ir uzlaizījis pretblusu līdzekli. Jāņem vērā, cik daudz no līdzekļa viņš uzlaizīja un kāds ir šis līdzeklis - ķīmiskais vai uz augu bāzes. Uzlaizot niecīgu daudzumu, var novērot īslaicīgu siekalošanos, galvenokārt, palīgvielu sastāva dēļ. Vērojiet kaķa pašsajūtu - ja siekalošanās atkārtojas vai ievērojāt, ka uz ķepas uzpil un attiecīgi kaķis uzlaizīja daudzus pilienus, ieteicams kaķi atrādīt veterinārārstam. 

Nomierinoša siksniņa

Labdien! Nesen mūsu 1.5 gadus vecā sterilizētā kaķenīte piedzīvoja pārmaiņas mājās - viņa ir ļoti bailīga, tāpēc lai atvieglotu kaķim pārejas periodu iegādājāmies “ Beaphar No Stress Collar Cat” nomierinošu kakla siksnu kaķiem. Efekts bija manāms uzreiz - kaķene palika mierīgāka, mīlīgāka. Uz iepakojuma rakstīts, ka efekts novērojams 6 nedēļas. Vēlējos noskaidrot, vai šādu kakla siksniņu var lietot ilgstošu periodu? Sastāvā norādītas dabīgas sastāvdaļas.. vai tomēr kaķim tas var kaitēt? Paldies!

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Sveicināti!

Vai ir vēl nepieciešamība pēc atkārtotas siksniņas, ja pirmreizējā lietošana palīdzeja un kaķenei mazinājās stress, viņa palika mierīgāka? Ja stress ir pārdzīvots, un bez siksniņas viņa joprojām ir gana mierīga, tad nav nepieciešamības atkārtoti iegādāties siksniņu. Savukārt, ja pie pārmaiņām mājās nav vēl līdz galam pieradusi, taču ir novērojams progress, var vēl kādu reizi uzlikt sikniņu. Taču ne ilgtermiņā.

Kaķa attārpošana

Labdien. Manam kaķim no anālās atveres nāv kaut kas balts, bet ne šķidrs, ciets...nevarētu tie būt tārpi kaut kādi balti???

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Sveicināti! 

Tie varētu tārpi. Tādā gadījumā kaķis ir jāattārpo. Jebkurā veterinārajā aptiekā varat iegādāties attārpošanas līdzekli un mājas apstākļos viņu attārpot. Jums ir tikai jāzina dzīvnieka svars. Ja mājās ir vēl kādi citi dzīvnieki, arī viņi ir jāattārpo. 

Cenrādis

Vai pensionāriem ir kādas atlaides dzīvnieka ārstēšanā? Paldies!

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

"Dino Zoo" klīnikā ir vienots cenrādis visiem klientiem. 

Interesēties par minētajām atlaidēm iespējams varat klīnikā "Dzīvnieku draugs" (+371 67500491).

Kaķi apēduši ko sliktu

Visiem kaķiem mājas vienlaikus palika slikti, visi vemj pēc kāda laika kad paēd un visiem ir caureja. Kāpēc tas varētu būt un ko darīt ja tuvumā nav veterinārārsta. Kaķi ārā nestaigā

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Ja visiem mājas kaķiem vienlaicīgi palika slikti, iespējams viņi ir apēduši ko nelāgu. Apdomājiet, vai ir dots kas tāds, kas nav ierasts. Ja ēdienkartē nav nekas mainīts, varbūt jāpārbauda šā brīža barība, vai nav sabojājusies u.tml. Ja vemšana un caureja nav mazinājusies, kaķi tomēr ir jāved pie veterinārārsta/jāsauc apkaimes veterinārārsts mājas vizītē. 

Nākotnē mājās var glabāt veterinārajās aptiekās nopērkamu pretcaurejas līdzekli.

Kaķēnam apaļš vēders

Paņēmām 3 mēn.vecu,nevienam nevajadzīgu kaķenīti,teica,ka esot attārpota. Pēc 3 dienam parādījās daudz blusu. Atblusojām. Ēd ļoti daudz,pēdējā nedēļā ,cik trauciņā ieber,tik tukšs. Ir ļoti resns vēderiņš. vai tas nenorāda uz tārpiem?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Kaķēniem var būt apaļāks vēders. Ja vēders liekas pārspīlēti apaļīgs, atrādiet kaķīti veterinārārstam. Ja gadījumā kaķēns nav vēl saņēmis visas nepieciešamās vakcīnas, tad pie vienas vakcinācijas vizītes ārsts Jūsu kaķi apskatīs.

Vai varētu būt, ka ievērojāt apaļo vēderu, kopš kaķis sācis ļoti daudz ēst?

Par attārpošanu - noskaidrojiet, kad kaķenīti attārpoja iepriekš, un ņemiet vērā, ka līdz pusgada vecumam veselu kaķi attārpo reizi mēnesī. 

Kaķēnam apaļs vēders

Paņēmām 3 mēn.vecu,nevienam nevajadzīgu kaķenīti,teica,ka esot attārpota. Pēc 3 dienam parādījās daudz blusu. Atblusojām. Ēd ļoti daudz,pēdējā nedēļā ,cik trauciņā ieber,tik tukšs. Ir ļoti resns vēderiņš. vai tas nenorāda uz tārpiem?

Veterinārārsts

Atbild Veterinārārsts, Veterinārārsts

Atbilde

Labdien!

Kaķēniem var būt apaļāks vēders. Ja vēders liekas pārspīlēti apaļīgs, atrādiet kaķīti veterinārārstam. Ja gadījumā kaķēns nav vēl saņēmis visas nepieciešamās vakcīnas, tad pie vienas vakcinācijas vizītes ārsts Jūsu kaķi apskatīs.

Vai varētu būt, ka ievērojāt apaļo vēderu, kopš kaķis sācis ļoti daudz ēst?

Par attārpošanu - noskaidrojiet, kad kaķenīti attārpoja iepriekš, un ņemiet vērā, ka līdz pusgada vecumam veselu kaķi attārpo reizi mēnesī.