Laikas kucīte 10  mēn. veca, sterilizēta pirms 1. meklēšanās 8os mēnešos. Kaķenīte parastā melnraibā 9 mēn. veca, sterilizēta pirms 1. meklēšanās 6os mēnešos. Abas šobrīd ēd neierobežoti kucēnu/ kaķēnu barību+mājas ēdienu. Kucīte kustīga, dzīvo pārsvarā ārā, ar ēšanu neaizraujas un arī nav īpaši uzresnējusi. Kaķenīte pēc dabas flegmatiskāka, ļooti mīl paēst un pagulēt, un ir ieguvusi tādu mīkstu puncīti. Negribas savas nezināšanas dēļ apgrūtināt kaķi ar lieko svaru!
Kad abām dāmām pāriet uz sterililizētu dzīvnieku barību? Līdz kādam vecumam ļaut viņām ēst, cik gribas? Kādas šobrīd būtu dienas devas un kāda tipa ēdienam (katrai no viņām)?
Paldies par atbildi! 

Kucītei vienozīmīgi līdz 1,5 gada vecumam ēdienkarti nemainīt. Vidējo šķirņu suņi līdz 15 - 16 mēnešu vecumam skaitās vēl kucēni. Pēc 12 mēnešu vecuma barības devu dot tik, cik paredzēts uz viņas kg. Pēc tam var dot barību pieaugušiem suņiem, bet noteikti jau ierobežot dienas devu.
Kaķenītei jau tagad varat dot tikai tik, cik viņas svaram paredzēts - kaķēnu barību, pēc gada vecuma var dot barību sterilizētiem kaķiem vai uz pārmaiņām ar adult vai indoor - light barību (vēlams nemainīt barības ražotāju - ja royal, tad tikai tā zīmola robežās). Lai kaķīte vairāk kustētos, barību var izvietot vairākās vietās.  Dienas devu izvieto vairākos trauciņos un saliek katrā telpā (uz palodzes) vai istabas tālākajā stūrī. Kad kaķis iepazinis visas slēptuves, tad barību iebērt tikai vienā traukā, kaķis apstaigās visas slēptuves, līdz atradīs meklēto.