Labvakar!
Man ir kaķene (bezšķirnes) ~ 2.6 gadus veca,istabas. Kaķenei ir aizcietējumi, nu jau kādu nepilnu nedēļu. Uz kasti aiziet tikai lai pačurātu. Tad, kad viņai bija kādi 7 mēneši, tad tāda problēma arī bija. Veselu nedēļu braukājām pie veterinārārsta, lai kaķenei būtu vieglāk, rentgens arī uzrādīja, ka zarnas pilnas. Ar nekādām potēm nelīdzēja un beigās veterinārārste iedeva Bisacodyl (caurejas zāles cilvēkiem), kas palīdzēja. Tagad situācija ir līdzīga, tikai atšķirībair tāda, ka šoreiz kaķenearī ēd - ne tik daudz kā vienmēr,bet vismaz ēd, bet ārā nekas nenāk. :( Sazinos ar veterinārārsti. Esmu mēģinājusi dot gan eļļu, gan masēt vēderu, lai būtu vieglāk aiziet uz kasti, bet nekas nelīdz. Devu vienu reizi Bisacodyl, bet arī tas nelīdz un šoreiz nezinu vairs ko darīt.
Vēl kad viņai bija ~ 9 mēneši, istabā kaut kur sasita sānu un bija pušums. Pušums sadzija, bet spalva tā īsti vēl nebija ataugusi. Tajā pašā vietā vēl vienu reizi bija pušums, bet tas tā ātri sadzija.  Šobrīd mums mājās ir vēl viena kaķene (6 mēneši) un viņai vēl dodam Junioriem paredzētu barību, ko labprāt ēd arī lielā, kā rezultātā viņai atkal parādījies pušums tajā pašā vietā, kur jau kādreiz viņš bija. Kādēļ viņai pušums parādījies tajā vietā, kur jau kādreiz ir bijis? Varbūt var ko līmēt virsū, lai viņa pušumu netraumē kaut kur vai ļaut lai dzīst pats no sevis? 

Paldies jau iepriekš!

Ieteiktu doties pie veterinārārsta klātienē un veikt klizmu. Ja caurejas zāles nelīdz, tad fekālijas ārā ir jādabū, jo pārblīvētas zarnas var plīst, veidojas nekroze. Brūce ir jāredz klātienē, lai dotu Jums konkrētāku atbildi. Vai kaķim nav pieejama sadzīves ķīmija? Iespējams tas ir ķīmisks apdegums.