Labdien,
Paldies par Jūsu atbildi uz iepriekšējo vēstulīti :)
Vel vēlējos apjautāties par runčuka(Vecums-8.mēneši;Svars-4,5kg) ēdienkarti -
Vakar pamaniju,ka runcis kāri snaikstās gar tiko uzvārīto šķelto zirņu putras(bez sāls),piedāvāju viņam mazliet un likās ,ka viņam ļoti garšo.Vai drīkstu runčuka ēdienkartē iekļaut šķelto zirņu putru?
Runčuks neēd sauso barību un praktiski nedzer ūdeni,attiecīgi ēdienkartē ietilpst - vārīta vistas un teļa gaļa,lies biezpiens,slapjā barība/konservi(tikai Miamor ar tunci),piens ar samazinātu laktozes daudzumu,1x nedēļā garneles.Vai ir vel kas ko varu iekļaut runčuka ēdienkartē?Papildus barībai dodam Nu-cat vitamīnus,vai būtu nepieciešami vel kādi vitamīni?
Patīkamu vakaru vēlot,
Buzberry'a saimnieki,
Māris un Ieva

Var nedaudz iekļaut arī zirņu putru, bet no tās var pūsties vēderiņš (ja ik pa laikam 1 - 2 tējkarotes iedosiet, tad ļaunuma nebūs). Var dot arī apvārītu baltās zivs fileju (heks, pangasija). Nu cat ir labi vitamīni, papildus citi nav jādod, ja nu vienīgi pavasarī un rudenī var padot glikozamīnu (locītavām), jo runčuks būs liels, līdz ar to locītavām lielāka slodze. Ēdienkartē noteikti vajadzīgs vairāk ūdens, jo samazināts ūdens daudzums parasti ir par iemeslu urīnakmeņiem. Pievienojiet ūdeni konserviem. Noteikti parūpējaties par kaķa zobiņiem.